Прескочи до съдържание

От Единбург до...?


Нанси

Препоръчани мнения

Здравейте, 

Предстои ми пътуване до Шотландия, 4 нощувки с кацане и отлитане от Единбург. Какво бих могла да разгледам за този период ( освен Единбург, разбира се ) ? Глазгоу ? Или ? Ще пътувам с местния транспорт. 

Благодаря предварително за споделения опит ! 

Връзка към мнение

Аз много исках да посетя мястото където е построен червения железен мост Forth Bridge, който се ползва само за железница. И на третото си посещение наистина отидохме до там. От там се виждат три моста сега -  стария железен червен мост,  по-късно построения автомобилен мост и сега най-новия, открит от кралицата мост, мисля, че беше преди две години. Селището се казва Queensferry. До там се пътува с регулярно влакче, пътуващи през 10-15 мин. Може да се качите на гарата в центъра на Единбург - Edinburgh Wavrley -до Station Daimeny. Не бяха скъпи билетите. Пътува се около 10-15 мин. в посока летището на Единбург. Като се слезе на спирката, пешеходно се стига до Queensfery. Помня, че за да се стигне до брега, от спирката се минаваше по една пътека, през озеленена местност с храсти и дървета и накрая по една дървена стълба.  Там обядвахме. Може да се хапне сладолед във фунийка. Беше съботен ден и имаше много хора. Постояхме малко под/до моста. Времето беше хубаво и това направи разходката ни много хубава и впечатляваща. Отне ни около 2-3 часа. Беше ми мечта да видя този мост! 

https://www.google.bg/maps/place/Forth+Bridge/@56.0006488,-3.38844,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipO71dNhMgCH__G4t3UeYSnhKtmnHRLTBdVM6hQ!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO71dNhMgCH__G4t3UeYSnhKtmnHRLTBdVM6hQ%3Dw129-h86-k-no!7i6000!8i4000!4m13!1m7!3m6!1s0x4887b800a5982623:0x64f2147b7ce71727!2z0JXQtNC40L3QsdGD0YDQsywg0JLQtdC70LjQutC-0LHRgNC40YLQsNC90LjRjw!3b1!8m2!3d55.953252!4d-3.188267!3m4!1s0x4887cf9285ad0a07:0xe15e532beaaea823!8m2!3d56.0006488!4d-3.38844?hl=bg

 

 

Аз определям два типа градове във Великобритания - единия тип е Единбург, а другия - всички останали. Лондон го изключвам, разбира се.

Хареса ми още и Шотландския национален музей. може да се качите и на тяхната голяма забележителност Holyrood Park, планина в центъра на града. Като се разхождате в града ще видите, как той е построен на два етажа в една част. Моя слабост е този град. Приятно изкарване в Единбург!

 

 

 

 

 

 

Редактирано от rdd
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Всичко може

Влака от Глазгоу до Mallaig предлага страхотни пейзажи, ако е лятото дори е парен със съответните вагони

Минава през Форт Уилям, за там Рейни е писала малко

или може да видите нац. парк Trossachs, казват му Шотландия в миниатюра

с влака до Callander и там има автобуси, обикалящи в кръг, може да се направи разходка с корабче по езерото. само внимавайте с разписанията

по пътя е Стърлинг със замъка, оттам се виждат местата на битките на Уилям Уолас и Робърт Брус

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.