Прескочи до съдържание

Три дни Ирландия, Wild Atlantic Way, май 2019


Гост

Препоръчани мнения

Здравейте 🙂

 

Трябва ми малко помощ и съвети за северната част на Ирландия. Планирам следното (изненадващо) скитане:

 

3 май

 

Много късен ферибот Ливърпул – Дъблин, пристига в полунощ и нощувка някъде, където и да е, може и в колата – стига да има къде, за да не ме глобят 🙂 Нямам намерение да влизам в Дъблин. Засега планирам този къмпинг, но нямам потвърждение.

 

http://lyndersmobilehomepark.ie/

 

П.П. Току що ми потвърдиха - една дървена къщичка тип колибка, @€50per night all bed linen supply. 

 

4 май:

 

Lynders Mobile Home Park – Ardara – Killybegs – Sligo Ballycastle - Kilcommon

 

image.png.71a35c8e6e4fce63f6186ec26e86dac5.png

 

Тук се пресича през UK – google ми го дава без проблеми, но все пак е граница.

 

Защо Ardara? Искам да видя Glengesh Pass, Co. Donegal. Откраднах идеята оттук:

 

https://www.irelandbeforeyoudie.com/10-best-ireland-road-trip/

 

И едно видео:

 

 

Искам да мина след това през The Yeats’ Driving Tour, Co. Sligo.


Пътят искам да следва the Wild Atlantic Way. https://www.wildatlanticway.com/home


Харесах една много евтина къщичка на кънда в Дивия, и искам да я резервирам веднага

 

Постижимо ли е? Все пак ще има и много спиране. Ако маршрутът не е реалистичен, ще махна Glengesh Pass – или имате съществени други аргументи. 
Препоръки? 

 

5 май: 


Следвам плътно the Wild Atlantic Way и искам да видя – разбира се! - The Atlantic Drive, Co. Mayo и The Sky Road, Co. Galway

 

image.png.9353dc76c654f282e79062c3e9d7c9bd.png

 

Нощувката някъде около Galway. Има една – две опции по-евтини опции (80 евро двойна стая), но трябва да реагирам сравнително бързо.

 

Надявам се, маршрутът е реалистичен. Препоръки?

 

6 май:

 

Galway – Waterford – Hook Head – Wexford – Glendalough – Sally Gap - Dublin

 

image.png.b72659d1de262a9b579b1396a7db2524.png

 

Акцентът тук е Sally Gap, като искам да наминем и през Hook head.

 

Фериботът е късно, 20.40 ч., тоест трябва да сме там в 8 вечерта. Ако има време за един тегел в Дъблин, добре. Ако не – не.

 

Препоръки?

 

Ще си позволя да тагна @Георги, но ще замоля всеки със знания за съвети.

 

Благодаря много! 🙂 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
В момента, ДиянаВ каза:

Много гледания, никой не отговаря. Определено е интересно, ако си на острова. Може би мастър магеланците са на път🙂

Просто се удивих, че на втора тема за много популярна държава нула отговори. Никой не е длъжен, разбира се. Ще ровя другаде. Благодаря 🙂 

Връзка към мнение

Много е възможно хората просто да са посетили само Дъблин за уикенда с полетите събота сутрин-неделя вечер, както направих аз. Не е много популярна дестинация сякаш за скитане с кола от България. Но при всички положения преживяването ще си струва. Аз останах с много положително впечатление от ирландците. И даже зимно време беше много зелено, полянки и т.н. 🙂

Редактирано от Carrie
Връзка към мнение

Аз съм била отдавна там и не взимам отношение. 

Ноооо има едно градче Lisdoonvarna, където правят един фест... 😉

Връзка към мнение
преди 5 минути , Carrie каза:

Много е възможно хората просто да са посетили само Дъблин за уикенда с полетите събота сутрин-неделя вечер, както направих аз. Не е много популярна дестинация сякаш за скитане с кола от България. Но при всички положения преживяването ще си струва. Аз останах с много положително впечатление от ирландците. И даже зимно време беше много зелено, полянки и т.н. 🙂

Значи ще разказвам аз някога, ако на някого се наложи. Благодаря! 🙂 

Връзка към мнение

Аз мога само да питам, дали не можеш да ме вместиш в багажника?

Wild Atlantic Way  ми е много в плановете (маршрутът ми е малко по-различен от твоя и по-дълъг), но засега съм само на етап планиране... ще чакам да разказваш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Роца каза:

Аз мога само да питам, дали не можеш да ме вместиш в багажника?

Wild Atlantic Way  ми е много в плановете (маршрутът ми е малко по-различен от твоя и по-дълъг), но засега съм само на етап планиране... ще чакам да разказваш 🙂

Има място даже и на нормална седалка, само се разбери с домочадието 😄  Ще разказвам с удоволствие! 

 

П.П. Аз съм минавала част от Wild Atlantic Way, разказвала съм тук. Наведнъж не мога, значи на части... 

Връзка към мнение

Мисля, че си зеленолюбив човек, ако преценявам по снимката ти. Направи този тур по своя си начин, по неутъпканите пътеки, за твоето удоволствие. А после естествено ще разказваш ... на нас гледащите😉

Яяя виж темата в момента съм. Май има скитащи из Дъблин. Очаквай включване😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От моите приятели, които живеят в Ирландия получих много добри отзиви от градчето Kilkenny заради хубавата стара част, замък и атмосфера. Ирландците много си го обичали тоя град. Аз му бях хвърлила око, но май няма да ходим чак дотам, поне засега май ми отпада от плановете, понеже много часове ще отидат в път. Ти така и така оттам минаваш, може да го видиш. 

Програмата ти ми се струва много хубава! Май няма много магеланци, обикаляли Ирландия с кола и отдалечавали се толкова от Дъблин. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , mary_shery каза:

От моите приятели, които живеят в Ирландия получих много добри отзиви от градчето Kilkenny заради хубавата стара част, замък и атмосфера. Ирландците много си го обичали тоя град. Аз му бях хвърлила око, но май няма да ходим чак дотам, поне засега май ми отпада от плановете, понеже много часове ще отидат в път. Ти така и така оттам минаваш, може да го видиш. 

Програмата ти ми се струва много хубава! Май няма много магеланци, обикаляли Ирландия с кола и отдалечавали се толкова от Дъблин. 

Много благодаря! Правя му отметка 🙂 

Връзка към мнение

Между северна Ирландия и Ирландия граница няма. Можеш да разбереш, че си от другата страна по цвета на пътната маркировка. В Ирландия е бяла, а в северна Ирландия е жълта. 

По пътно към Килкени може да се отбиеш при Clonmacnoise. Има езерце, старини.  Килкени е задължително - замъкът и парка са чудесни за разходка. В близост е и градчето Cashel, където е и The Rock of Cashel. Ако мислиш, че би представлявало интерес за теб можеш да го включиш в плана.  В Waterford сме били по време на регата с яхти, там също е и Reginald's Tower има и музей на съкровищата.

В Tramore сме се отбивали по пътно и при хубаво време всички са по брега на разходка, пускайки хвърчила и карайки сърфове. 

Към Wexford е друг любим мой замък Johnstown castle. Имат хубав парк, даже бих го нарекла ботанически парк с много и различни дървета не типични за Ирландия. В Rosslare ни е валял такъв дъжд, че нямам много спомен, освен от лодки и фериботи и модернистична църква. 

В близост до Drogheda е Newgrange Tulumus. Неолитно селище с интересна история за слънцестоенето и хубав музей. Дъндалк ти е на пътя и ще можеш набързо да го разгледаш. 

По пътно ще срещнеш  не малко голф игрища и пасящи овчици или с една дума - наслаждавай се! По красиви и рунтави овце не съм виждала.

На @mary_shery ще и подскажа да се разходи до Blarney, който е в близост до Корк. 

Помня, че в Ирландия се плащаха мостовете по магистралата, имайте го предвид, макар че моето инфо е поне на 10 години и може да има промени. 

Що се отнася до Lisdoonvarna градчето е купонджийско и известно с фестивала, който организират всяка година там. А самият фестивал е за намиране на половинки. Ако за някой представлява интерес ето: https://www.matchmakerireland.com/

 

 

 

 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жълто - основния твой маршрут. Зелено - основно където Георги е бил 🙂 Няма такова разминаване, аз малко лагвам с темите във форума, но е трудно и да бъда от помощ при това положение 🙂

 

image.png

 

ОК, де, за последния ден малко, че там има леко припокриване. Не съм сигурен дали и как ще ти стигне времето, но да не стане така, че за Wicklow и Sally Gap да не остане време. Я попрочети и за Powerscourt Gardens дали ще ти допадне, през май сигурно цветята ще са лудница. Ако ги вкараш и тях в графика със сигурност трябва да премахнеш заобикалянето през Kilkenny, а от Galway да теглиш една права черта към Дъблин и от там кръгче през Wicklow. Според мен. 

 

При всички положения препоръчвам кратък завой през Bray - много симпатично крайбрежно градче.

 

Относно границата...то хубаво сега няма, ама дали в края на месеца няма да има...имай го предвид. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Polina каза:

Между северна Ирландия и Ирландия граница няма.

 

засега :unsure: ...

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

засега :unsure: ...

Да, и това ми хрумна... Ще следя какво се случва, макар че идея си нямам как ще затворят всичко за 1 месец. Пътуваме на 3 май.

П.П. Ако стане проблем, няма да влизам в UK, но това означава да махна най-северната част от маршрута. Което е ок, стига да знам и да планирам добре... Благодаря.

Връзка към мнение
преди 36 минути , Фил каза:

засега :unsure: ...

Поне до юни си мисля, че няма да има. Ама кой ги знае?? 

 

@Rainy виж и това - https://coppercoastgeopark.com/ 

 

http://www.waterfordtreasures.com/bishops-palace

 

https://www.ireland.com/articles/tripideas/hub/

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз първоначално (когато полетът ми пристигаше в а Дъблин в 8 сутринта, а не в 18 часа) замислях да не ходя въобще в Дъблин, а да отделя целия ден на Powerscourt Gardens, защото страшно много ми бяха харесали и да ги комбинирам заедно с пешеходна разходка до най-високия водопад в Ирландия, който е на 5-6 км от градините. До водопада се стига с кола по принцип:

https://powerscourt.com/gardens

Връзка към мнение
преди 1 час, mary_shery каза:

Powerscourt Gardens

https://powerscourt.com/gardens

Няма никакъв начин - според мен - нашата групичка да предпочете подредените - макар и красиви - градини пред дивата красота на Ирландия...Ама знам ли.  Благодаря ти, че обърна внимание. Ако имаме време, непременно ще кривна волана оттам 🙂 

Връзка към мнение

Само да благодаря за съветите и да споделя, че ще пътуваме по този прелестен маршрут заедно с @patilana и @Василена. В рамките на буквално един ден и двете взеха решение и купиха билети. От Англия билетите са драматично скъпи, но в посока Англия понякога късметът е чудесен... 

 

Ирландия не е евтина дестинация, но има наистина чудесни попадения - само трябва да си с кола. Ще разкажем с удоволствие, когато се върнем. Само да си пожелаем да сме живи и здрави 🙂 - заедно с колата! 😄 

 

С @Василена сме влюбени в тази Ирландия- миналата година бяхме малко по на юг - ето в тази тема

 

Сега съм в издирване на жива музика и танци в пубове по маршрута 😎 И специални благодарности на @Polinaза чудесната информация! 

 

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Били сме 2 пъти в Ирландия, но не сме пътували с кола. Всичките ни маршрути извън Дъблин са били с автобус, поради определени обстоятелства. Единственото, което мога да кажа е, че ви завиждам съвсем благородно за това, че ще пътувате из тази прекрасна държава с кола. Задължителна спирка е Galway. Заслужава си и Cliffs of Moher, Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridgе и музеят на Титаник (но може и да се пропусне). 

Относно Дъблин - зависи какво искате да видите. Можете да се съберете и в рамките на ден. Аз все още има неща, които там не съм видяла, поради факта, че искам да попия всичко, но това си е лично решение.

 

Желая приятно пътуване и ще чакаме снимки 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Magitu1 каза:

Желая приятно пътуване и ще чакаме снимки 🙂 

Да започна с благодаря 🙂 

 

преди 59 минути , Magitu1 каза:

Всичките ни маршрути извън Дъблин са били с автобус, поради определени обстоятелства.

Напълно разбирам хората, които не шофират... С кола е фантастично, но понякога нямаме избор. А на нас си пожелавам безаварийно пътуване.

 

Преди 1 час, Magitu1 каза:

Задължителна спирка е Galway

Задължително! Имаме нощувка в околността, с планиран pub (и танци). 🙂 

 

Преди 1 час, Magitu1 каза:

Заслужава си и Cliffs of Moher

Бяхме с @Василена миналата година.

 

Преди 1 час, Magitu1 каза:

Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridgе

Ще ги видим при следващо пътуване в Северна Ирландия само 🙂 

 

Преди 1 час, Magitu1 каза:

музеят на Титаник (но може и да се пропусне). 

Филмът  мисля, че ни стига 😄 

 

Преди 1 час, Magitu1 каза:

Относно Дъблин - зависи какво искате да видите. Можете да се съберете и в рамките на ден. Аз все още има неща, които там не съм видяла, поради факта, че искам да попия всичко, но това си е лично решение.

 

Ние не планираме Дъблин. Просто трябва да избираме, не можем всичко. Дъблин е лесен (и скъп!). Можем да направим едно бягство някога, но с кола е доста по-сложно и затова го правим на части...

 

Пак благодаря - ще разказваме! 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.