Прескочи до съдържание

14 дни в ЮИ Азия


СилвияАтанасова

Препоръчани мнения

СилвияАтанасова

Здравейте, наумила съм си следната конфигурация  - Sof - BKK - Puket /Krabi/-Sgn – Kul -Bali -Sof евентуално за началото на 2020 за около 14 дни, може и повече. Две жени, сами, /без тур.агенция/. Дали ще можем да се справим, относно безопасност и подобни. Досега сме пътували Италия, Англия и Шотландия - неорганизирано и Израел и Йордания - организирано, но съжалихме, че не сме тръгнали самостоятелно. Мисля, че нямаше да имаме никакъв проблем.....Знам, че все още е рано, но изчетох темите за да съм запозната...е долу горе, но мисля, че ще се затрудня в търсенето на билети на добри цени...не съм наясно и точно какво представляват т.нар. от вас мулти-сити билет и и в случая като мулти сити ли трябва да си търся билети или като отделни отсечки...след като нямам фиксирани дати...Другото което се чудя дали да не направим е София - Куала Лумпур с връщане от Банкок или обратното....или да си търся София-Банкок-София и после да ги мисля другите...а относно милите, които се натрупват...ще ни бъдат ли изгодни след като скоро надали ще направим подобно пътуване с катарските авиолинии...Така че ако имате идеи помагайте...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
11 minutes ago, СилвияАтанасова said:

Другото което се чудя дали да не направим е София - Куала Лумпур с връщане от Банкок или обратното....или да си търся София-Банкок-София

Точно това е мулти сити- летиш до едно местенце, а се връщаш от друго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , СилвияАтанасова каза:

Здравейте, наумила съм си следната конфигурация  - Sof - BKK - Puket /Krabi/-Sgn – Kul -Bali -Sof евентуално за началото на 2020 за около 14 дни, може и повече. Две жени, сами, /без тур.агенция/. Дали ще можем да се справим, относно безопасност и подобни. Досега сме пътували Италия, Англия и Шотландия - неорганизирано и Израел и Йордания - организирано, но съжалихме, че не сме тръгнали самостоятелно. Мисля, че нямаше да имаме никакъв проблем.....Знам, че все още е рано, но изчетох темите за да съм запозната...е долу горе, но мисля, че ще се затрудня в търсенето на билети на добри цени...не съм наясно и точно какво представляват т.нар. от вас мулти-сити билет и и в случая като мулти сити ли трябва да си търся билети или като отделни отсечки...след като нямам фиксирани дати...Другото което се чудя дали да не направим е София - Куала Лумпур с връщане от Банкок или обратното....или да си търся София-Банкок-София и после да ги мисля другите...а относно милите, които се натрупват...ще ни бъдат ли изгодни след като скоро надали ще направим подобно пътуване с катарските авиолинии...Така че ако имате идеи помагайте...

Не е промоция, затова го отделих.

Мултисити значи, че връщането е от друго летище, не до където е отиването. Т.е. примерно София - Куала Лумпур, връщане Банкок - София. Търси се наведнъж, с опция мулти-сити на сайта, ако търсиш два еднопосочни, вероятно ще получиш двойна цена.

За милите, ако няма да пътуваш много надали ще има достатъчно за нещо, но пък човек никога не знае, а и са безплатни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , СилвияАтанасова каза:

Sof - BKK - Puket /Krabi/-Sgn – Kul -Bali -Sof евентуално за началото на 2020 за около 14 дни

14 дни са малко за това. Цялото пътуване ще ви мине в гонене на полети и много малко време за всичко останало.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ще се разчекнете от път. Банкок 2 дни (стар+нов), Пукет или Краби (поне 3 дни да пообиколите островчета, а след туровете да гледате нещата на място), Сингапур и Кл сложи по 2 дни и остават 5 за Бали. И това са чисти дни без полети в тях. С полети нищо няма да остане. За 14 дни бих направил Банкок-Пукет-Краби-Бали (по-стегнато) или син-кл-Бали (по-лежерно). Мултисити идва принципно малко по-скъпо от отиване и връщане от същия град. Най-евтино съм виждал двупосочно за Банкок за около 320-350 евро с катарците и после другите полети с местни лоукост. Но пък мултиситито пести време и един свързваш полет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако сте на подходящата възраст, не е проблем, че са малко дните😀.

Аз преди 12 години направих за 8 дена Сингапур, КЛ и Лангкави и ни беше супер!

Ама ако сега ме накара някой да го правя, ще го гръмна.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
СилвияАтанасова
преди 19 часа, neuromancer каза:

Не е промоция, затова го отделих.

Мултисити значи, че връщането е от друго летище, не до където е отиването. Т.е. примерно София - Куала Лумпур, връщане Банкок - София. Търси се наведнъж, с опция мулти-сити на сайта, ако търсиш два еднопосочни, вероятно ще получиш двойна цена.

За милите, ако няма да пътуваш много надали ще има достатъчно за нещо, но пък човек никога не знае, а и са безплатни...

Точно! Нещо подобно имам предвид: примерно, София - Куала Лумпур, връщане Банкок - София.

Връзка към мнение
СилвияАтанасова
преди 16 часа, Oldkozel каза:

Ще се разчекнете от път. Банкок 2 дни (стар+нов), Пукет или Краби (поне 3 дни да пообиколите островчета, а след туровете да гледате нещата на място), Сингапур и Кл сложи по 2 дни и остават 5 за Бали. И това са чисти дни без полети в тях. С полети нищо няма да остане. За 14 дни бих направил Банкок-Пукет-Краби-Бали (по-стегнато) или син-кл-Бали (по-лежерно). Мултисити идва принципно малко по-скъпо от отиване и връщане от същия град. Най-евтино съм виждал двупосочно за Банкок за около 320-350 евро с катарците и после другите полети с местни лоукост. Но пък мултиситито пести време и един свързваш полет.

Дните не са проблем..от 14 можем да ги направим на 20, но да увеличим дните в не толкова скъпите дестинации, все пак да се вместим в някакъв бюджет...Имам предвид, че при положение, че се лети един доооста дълъг и тежък полет на отиване, много, ама много ще ми се иска да прескоча и до Сингапур /дори там да е само обиколка с туристическите автобуси/, пък и до Куала Лумпур...та те ще са ми една крачка разстояние...така да се каже....и сега идва въпроса, кои дни да увелича...в случая залагам на храмове, история, стар и нов град и т.н.  - два пълни дни в Банкок, после малко лежерно на островите -три дни, после мегаполиси, но лежерно без претрупана програма, ако ми хареса ужасно много, ще се върна някой ден, то е ясно... и малко Бали за накрая. Ако ми излиза доста по скъпо така обаче  т.нар мулти сити, мога да направя полет от София - Банкок - София и веднага полет до Сингапур, примерно, от там останалите и последните два в Банкок и полет от там.

ПРОГРАМА вариант1:

1-ви ден Пристигане в Bangkok

2-ден Bangkok

3-ти ден Bangkok

4-ти ден Bangkok и полет до Puket

5-ти ден Puket

6-ти ден Puket

7 – ми ден Puket

8 - ми ден Puket и полет до Singapore

9-ти ден Singapore

10-ти ден Singapore и полет до Kuala Lumpur 

11- ти ден - Kuala Lumpur

12- ти ден Kuala Lumpur

13- ти ден Kuala Lumpur и полет до Bali

14 -ти ден -Bali

15 -ти ден – полет Bali -BG

Връзка към мнение
СилвияАтанасова
преди 1 час, Sun4o каза:

Ако сте на подходящата възраст, не е проблем, че са малко дните😀.

Аз преди 12 години направих за 8 дена Сингапур, КЛ и Лангкави и ни беше супер!

Ама ако сега ме накара някой да го правя, ще го гръмна.

40 и 40+ /47/ ...ама сме яки мадами, ха, ха...пешеходни дълги разстояния не са ни никакъв проблем....само ранното ставане, на мен хич не ми е по-вкуса и ми идва да убия някой, но когато имаме трансфер или програма се стягам и съм на линия...само да ти кажа, че магеланските форуми са голяма работа...като ви чета вас всичките и си мисля, че мога навсякъде да отида /е с ваша помощ разбира се.......

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
СилвияАтанасова
преди 9 минути , T.E.Lawrence каза:

Увеличете Бали поне с ден, този Куала Лумпур множко ми се вижда. 🙂 

Точно това си мислех в момента за Куала Лумпур дали да не го намаля...

ПРОГРАМА вариант1:

1-ви ден Пристигане в Bangkok

2-ден Bangkok

3-ти ден Bangkok

4-ти ден Bangkok и полет до Puket

5-ти ден Puket

6-ти ден Puket

7 – ми ден Puket

8 - ми ден Puket и полет до Singapore

9-ти ден Singapore

10-ти ден Singapore и полет до Kuala Lumpur 

11- ти ден - Kuala Lumpur

12- ти ден -Kuala Lumpur и полет до Bali

13- ти ден Bali

14ти ден -Bali

15ти ден – полет Bali -BG

Сингапур е малко, но доколкото съм запозната.... финансово не е за предпочитане по-дълъг престой.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Сингапур времето е повече от достатъчно. Реално няма кой знае какво за гледане. Градът сам по себе си е много хубав и просто си струва да се разкарваш без да гониш график. 

В Банкок честно казано не виждам смисъл да се стои 3 дни. Мен лично този град хич не ме грабна. Интересните неща са все храмове и след като влезеш в 4-5 вече ти стават еднакви. Единият ден смятам, че трябва да се отдели за Аютая. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
СилвияАтанасова
преди 23 минути , ACM каза:

 Единият ден смятам, че трябва да се отдели за Аютая. 

Със сигурност - организирана екскурзия до Аютая, евентуално за трети ден си мислех, купена там на място, с пазарлъка ще се справя...

Връзка към мнение
СилвияАтанасова
преди 20 часа, Oldkozel каза:

 Най-евтино съм виждал двупосочно за Банкок за около 320-350 евро с катарците и после другите полети с местни лоукост. 

Значи ако се направи двупосочен полет за Банкок на добра цена 320-350 евро с катарците и после другите полети с местни лоукост около 150 евро, общо около 500 евро - самолетни разходи, но с мултисити едва ли може да се постигне такава цена...май....

Връзка към мнение
преди 15 минути , СилвияАтанасова каза:

Значи ако се направи двупосочен полет за Банкок на добра цена 320-350 евро с катарците и после другите полети с местни лоукост около 150 евро, общо около 500 евро - самолетни разходи, но с мултисити едва ли може да се постигне такава цена...май....

Тази цена май отдавна я няма или по скоро откакто включиха в цената на билета и някакви такси за Доха. Отделно 150 евро не са невъзможни, но по вероятно да са 200 евро, ако включите и полета за връщане към Банкок, а с багаж сумата доста набъбва.

Две влизания в Банког с визови формалности са в най-добрия случай 60 евро, освен ако не хванете някаква промоция за безплатни визи.

При тази наситена програма добрият избор ще е с OJ полети и нещо от типа на София -Банкок/Куала Лумпур- Сингапур - София.  Можете да търсите билети и с KLM AirFrance и да избегнете прекачвания през Доха, а да са някъде из Европа.

 

За Сингапур - може да бъде и само с една нощувка и късен полет до някъде, но гледайте да имате поне 1,5 дни. Хич не подценявайте преходите в ужасната влага в Банког, Сингапур и Куала Лумпур. И 20 дни да е всичко на мен ми се струва голямо губене на време в път, не че и аз не съм правила нещо такова. Ама, полетите и чакането по летищата натежава. За мен това са си две пътувания като Тайланд се съчетава с Камбоджа, а Сингапур, Бали и Куала Лумпур в отделно пътуване. Човек има нужда освен да обиколи всички тези места и да осъзнае къде е и какво вижда. Тази смесица на култури на мен поне ще ми дойде доста в повече, а не е като да не съм обиколила повечето места.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Изобщо не виждам смисъл да се ходи до Бали за 2 дни... То целият ден 12-ти ще е само пътуване - един час до летището, два преди полет, три часа полет, чакане за паспортен контрол на Денпасар и то денят си е минал... Бали си изисква време, два дни са абслютно крайно недостатъчни.

Съсредоточете се м/у Тайланд, Куала Лумпур, Сингапур (или вместо Сингапур Камбоджа) или Куала Лумпур, Сунгапур, Бали. Просто това, което сте сложили в програмата си са две отделни пътувания.

Вярно, че най-най-важното и интересно в Банкок, КЛ и Сингапур може да се побере в по един ден на град, ама ще е невероятно препускане и бързане, времето там хич не е за подценяване - високи температури, дъжд, влага. Абсолютно съм съгласна с @mililia:

16 minutes ago, mililia said:

Хич не подценявайте преходите в ужасната влага в Банког, Сингапур и Куала Лумпур. И 20 дни да е всичко на мен ми се струва голямо губене на време в път, не че и аз не съм правила нещо такова. Ама, полетите и чакането по летищата натежава. За мен това са си две пътувания като Тайланд се съчетава с Камбоджа, а Сингапур, Бали и Куала Лумпур в отделно пътуване. Човек има нужда освен да обиколи всички тези места и да осъзнае къде е и какво вижда. Тази смесица на култури на мен поне ще ми дойде доста в повече, а не е като да не съм обиколила повечето места. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
СилвияАтанасова
преди 20 часа, mililia каза:

Тази цена май отдавна я няма или по скоро откакто включиха в цената на билета и някакви такси за Доха. Отделно 150 евро не са невъзможни, но по вероятно да са 200 евро, ако включите и полета за връщане към Банкок, а с багаж сумата доста набъбва.

Две влизания в Банког с визови формалности са в най-добрия случай 60 евро, освен ако не хванете някаква промоция за безплатни визи.

При тази наситена програма добрият избор ще е с OJ полети и нещо от типа на София -Банкок/Куала Лумпур- Сингапур - София.  Можете да търсите билети и с KLM AirFrance и да избегнете прекачвания през Доха, а да са някъде из Европа.

 

За Сингапур - може да бъде и само с една нощувка и късен полет до някъде, но гледайте да имате поне 1,5 дни. Хич не подценявайте преходите в ужасната влага в Банког, Сингапур и Куала Лумпур. И 20 дни да е всичко на мен ми се струва голямо губене на време в път, не че и аз не съм правила нещо такова. Ама, полетите и чакането по летищата натежава. За мен това са си две пътувания като Тайланд се съчетава с Камбоджа, а Сингапур, Бали и Куала Лумпур в отделно пътуване. Човек има нужда освен да обиколи всички тези места и да осъзнае къде е и какво вижда. Тази смесица на култури на мен поне ще ми дойде доста в повече, а не е като да не съм обиколила повечето места.

Благодаря!....гледните точки са различни на различните хора, но и добре дошли...за да могат да се обмислят нещата....по от рано.....Тези някакви такси за Доха се появяват накрая при самото купуване или си излизат заедно с цената на билета ...примерно в skyskenner....и още един въпрос ако може...тази ужасна влага, която споменавате през кои месеци може да се избегне...или няма такъв вариант....има си я по всяко време?....или по друг начин казано кой период е най-добър за пътуване?

Връзка към мнение

Ужасната влага не може да я избегнете, уви. Винаги е влажно. Разбира се, по време на дъждовния период е по-голяма. За различните страни "хубавите" периоди за пътуване са по различно време, а дори в една страна, различните райони/крайбрежия/острови са в дъждовен период по-различно време. Ето тук има добро описание по държави: https://www.enchantingtravels.com/best-time-to-visit-asia/

Имате предвид, че дори и в сухите сезони, може да вали, както и да имате абсолютно суха седмица в дъждовен сезон.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.