Прескочи до съдържание

Помощ за наем на кола в Атина


Препоръчани мнения

Георги Василев

Здравейте. Нищо не разбирам от коли. Признавам. В моя случай е важно да върви, да ми побере багажа и да се съберем сите пътуващи. 🙂  Два пъти досега ходя до Атина и двата пъти някои от останалите пътуващи се нагърбваха да търсят и наемат. Сега е малко по-различно. Идеята е да е максимално бюджетно и надеждно. Сега, реалист съм и знам, че няма как съвсем без пари, но хората, които имат опит може да споделят идеи или предложения, така че колата да не е половината сума на пътешествието. А и предвид периода, предполагам, че цените не са от най-евтините. Ще се радвам на всяка помощ 🙂

 

Малко инфо:

 

Дата на наемане: 15.07 - 09:00

 

Дата на връщане: 18:07 - 06:00

 

Локация: Летище Атина

 

Начин на взимане: гише/шатъл

 

Брой пасажери: 4

 

Багаж: Само ръчен

 

Възраст на шофьор: 23

 

Изисквания за конкретна марка или модел: няма (препоръчително е да не е автоматик)

 

Километри: Неограничени

 

Гориво: всяка опция е приемлива

 

Застраховка: Тук нямам идея кое да и кое може и не. Четох темата на Жоро, но уви мътилка ми е. Предвид, че миналия път имахме пълна застраховка, но като ни я разбиха, платихме 200 евро глоба, нещо не мога да преценя как и колко да се предпазя.

 

Кредитна карта: тук също е сложно. Аз имам, ама шофьора няма, а аз не мога да съм шофьор.

 

Плащане: По-добре на място. Имаме опцията за кредитна карта, но както казах, няма да е на името на шофьора.

 

Допълнително: Притесняваме фактът, че полета е много ранен - 08:30 сутринта, което значи, че трябва да имаме опцията да я върнем много рано сутринта.

 

Хубав ден на всички! 🙂 

Редактирано от Георги Василев
Връзка към мнение

Ако има човек, който има кредитна карта и шофьорска книжка, дори да не иска да кара, пишете на негово име + допълнителен шофьор този, който ще кара. Иначе ще трябва да се разберете с фирмата може ли така.

преди 4 минути , Георги Василев каза:

 

Плащане: По-добре на място. Имаме опцията за кредитна карта, но както казах, няма да е на името на шофьора.

То винаги може да се плати кеш или всякак, но трябва кредитна карта на името на шофьора за депозита.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Василев
преди 15 минути , neuromancer каза:

Ако има човек, който има кредитна карта и шофьорска книжка, дори да не иска да кара, пишете на негово име + допълнителен шофьор този, който ще кара. Иначе ще трябва да се разберете с фирмата може ли така.

 

В предишните фирми не се навиха за чужда карта. Ползвахме Lets Drive, някаква и там платихме 20-30 евро отгоре такса, за да няма въпросното блокиране от карта и беше ок. Смисъл такъв не сме депозирали кеш и не сме предоставяли кредитна карта. Удоволствието струваше около 140 евро за 3 дни.

Връзка към мнение

Силно вероятно това да ви е единствената възможна опция. Дати, цени, застраховки - такива неща нямат значение, гърлото на бутилката е факта, че шофьора няма кредитна карта 🙂 Освен с директна връзка с фирмите по летището (за предпочитане по имейл), да ги питате дали ще ви подслонят, няма друг сигурен начин нещата да станат. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.