Прескочи до съдържание

Пътуване до Мароко и изтичащ паспорт


Препоръчани мнения

Здравейте,

Пътувам за Мароко идния месец и се оказа, че имам малък проблем. Много ще се радвам, ако някой от вече пътувалите там, може да ми помогне със съвет.

Пътувам от 16.04 до 23.04, а паспортът ми изтича на 30.04. Оказа се, че паспортът трябва да е валиден поне още от 3 до 6 месеца. Tъй като като живея във Виена, родом съм от Варна (където трябва да извадя новия паспорт) и летя за Мароко от София, се получава ужансо сложно, почти невъзможно да успея. Посолството във Виена също не се отзова положително.
Та въпросът ми е: някой от вас летял ли е с изтичащ паспорт и ако да, възникнаха ли проблеми?
Благодаря! :)

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 20 минути , Сузана каза:

Здравейте,

Пътувам за Мароко идния месец и се оказа, че имам малък проблем. Много ще се радвам, ако някой от вече пътувалите там, може да ми помогне със съвет.

Пътувам от 16.04 до 23.04, а паспортът ми изтича на 30.04. Оказа се, че паспортът трябва да е валиден поне още от 3 до 6 месеца. Tъй като като живея във Виена, родом съм от Варна (където трябва да извадя новия паспорт) и летя за Мароко от София, се получава ужансо сложно, почти невъзможно да успея. Посолството във Виена също не се отзова положително.
Та въпросът ми е: някой от вас летял ли е с изтичащ паспорт и ако да, възникнаха ли проблеми?
Благодаря! 🙂

Здравей, изобщо няма да те допуснат да се качиш на самолета с изтичащ паспорт и то с такъв кратък срок преди изтичане. Ще трябва да си го подновиш.

Връзка към мнение
В момента, neuromancer каза:

В Тиматик пише, че паспорта трябва да е валиден за престоя.

https://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?SpecData=1&VISA=1&HEALTH=1&NA=BG&AR=00&PASSTYPES=PASS&DE=MA&EM=BG&TR=00&VT=00&user=GF&subuser=GFB2C

 

Няма да я пуснат. 

Връзка към мнение

Аз лично вярвам повече на Тиматик, отколкото на някоя агенция или МВнР

Иначе Сузана ще си реши

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.