Прескочи до съдържание

Препоръка за тур в джунглата на Iquitos, Перу


Препоръчани мнения

Търся препоръка за тур в перуанската част на джунглата на Амазонка.

 

Прегледах повечето теми за Перу и не срещнах някой да е ползвал тур в джунглата на Амазонка в близост до Икитос.

Надявам се някой да сподели лични впечатления или поне да познава човек, който е бил там.

 

 

Връзка към мнение

Да повдигна малко темата.

 

--------------

Неведнъж ми се е случвало (и в личен и в професионален план) да съм пръв или единствен в нещо.

Но все пак, живота ме е научил, че в такива ситуации  е по-вероятно да си тъп или в тотална заблуда, отколкото гении или много находчив.

Та, …, се замислям...

 

Връзка към мнение

Просто повечето хора ходят на тур в джунглата от Куско към Пуерто Малдонадо, защото е по-близо  до останалите забележителности в Перу. Бих се доверила на отзиви в tripadvisor за турове от Икитос.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Carrie каза:

Просто повечето хора ходят на тур в джунглата от Куско към Пуерто Малдонадо, защото е по-близо  до останалите забележителности в Перу. Бих се доверила на отзиви в tripadvisor за турове от Икитос.

Искам си баш Амазонка. :smile:

За ТА - така и направих. Даже един radoslav ми попадна с отзив за един lodge на 120 км. от Икитос. Така се зарадвах, че е българин. То, пък се оказа словенец. За щастие словоохотлив. Подробно ми разказа за тура, който са правили през този lodge - май натам се ориентирам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

@ven62 Ще се радвам да ми споделиш подробния си план, ако си го публикувал някъде...

С голямо удоволствие:

 

Като вероятно всичко ще е изместено с един ден напред т.е. ден 1 ще е целия в Лима, за да свикнем с часовата разлика и малко почивка от многочасовите полети Амстердам-Мексико-Лима, като това ще е за сметка на Арекипа т.е. Пуно-Арекипа в 15:00 и веднага вечерта Арекипа - Наска - съкращаваме нощувката в Арекипа и деня в този град.

Какво да се прави. Винаги е така - когато нещо печелиш - друго губиш.

 

За сега това имам като план.

Тепърва ще го детайлизирам с полети, часове, конкретни турове, забележителнсти и т.н.

Аз обичам да се движа по график, а импровизациите ни се получават при спестеното време - поне досега винаги си преизпъняваме плановете с жена ми.

Дано късмета и този път да е с нас.

 

 

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

@ven62, аз се опитвам по всякакъв начин да се свържа с Llaquipallay Jungle Expeditions, с които си бил ти в джунглата до Икитос, но нямам успех изобщо 😕 може би вече не съществуват. Ти когато търси турове, кои бяха другите препоръчани за тях, имаш ли спомен?

Връзка към мнение
преди 44 минути , Lilia13 каза:

@ven62, аз се опитвам по всякакъв начин да се свържа с Llaquipallay Jungle Expeditions, с които си бил ти в джунглата до Икитос, но нямам успех изобщо 😕 може би вече не съществуват. Ти когато търси турове, кои бяха другите препоръчани за тях, имаш ли спомен?

Хмм, вероятно пандемията им се е отразила. 

Сайта им 

 https://llaquipallay.com/3days-2nights-lodge/   не се отваря.
 

Прегледах кореспонденцията си с тях и намерих телефон:

 +51 959338607

 
По WhatsApp съм си комуникирал със собственика - Marcel.
Спомням си, че беше доста комуникативен. 
 
Бях намерил още 10-на lodge. 
Търсих предимно в TripAdvisor, но си спомням че няколко, измежду които се колебаех, намерих чрез google maps:
Позиционираш се на Iquitos, в полето за търсене пишеш lodge и те се появяват на картата. След това влачиш картата в посоката, където би желала т.е. надолу или нагоре по Амазонка и се появявт нови и нови.
Като се спреш на някой го проучваш щателно през всички възможни канали - google, tripadvisor, FB, ...
 
Опитай и чрез кореспонденция с някой от по-нормалните хотели в Икитос. Например с този:
Те се знаят помежду си с лагерите в джунглата и си прехвърлят клиенти.
 
 
---
Ако не се заблуждавам, ти не планираше ли 14 дена в Перу. Сигурна ли си, че ще имаш 3 или 4 дни и за Амазонка.
 
 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.