Прескочи до съдържание

Предложете дълъг уикенд през юни със самолет на разумна цена


deian

Препоръчани мнения

Здравейте,

нов съм като регистриран, иначе читател. Засега сме пътували зад граница за по седмица и не сме много фенове на бързите препускания, но поради времеви ограничения (защото отпуската никога не е достатъчна :) ), моля за помощ за идеи, за които ще съм много благодарен!

Задачата е:

- със самолет - за предпочитане от Букурещ, че ни е близо, но може и София/Варна;

- с 2 или 3 нощувки, включващи уикенд (примерно от четвъртък до неделя) през юни 2019;

- максимално свободно време в дестинацията, възможно е късно пристигане (след работа) на първия ден и късно връщане в последния ден;

- one place - т.е. отиване и връщане да е от едно и също място/летище и без много дълги трансфери, че сме с дете;

- разумна цена (не като предлаганите самолетни уикенди от туроператорите за по 600+ лв/човек с реално само 2 дни време за разглеждане);

Интересуват ни стари градчета, архитектура, природа, забележителности, гледки...

Сигурен съм, че много от Вас имат опит в нещо подобно, затова се обръщам с тази молба.

 

Поздрави и слънчев ден!

 

Връзка към мнение

Влез в този сайт http://www.azair.eu

Задай :  Bucharest  to Anywhere 

В опциите  по-долу избери само дните в които искаш да летите на отиване и връщане.  Може да задаваш и предпочитан времеви интервал на полетите. 

Има отметка и за цените с Wizz Club. 

 

Пробвай същото с Варна и София. 

 

Ще ти покаже възможните опции и ще си избереш. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравей,

 

точно там бях, като ми писа. Честно казано, не очаквах резултатите, които получих, но може и да е интересно! Очаквах резултати от сорта на Прага, Будапеща, Братислава, може би Истанбул... или може би ми се ходеше на някое от тези места.

Предложенията на разумна цена са: Милано, Брюксел, Берлин, Лондон, Рим, Франкфурт, Мюнхен, Айндховен, Дортмунд, Ханя, Болоня, Бирмингам, Дюселдорф... и т.н. подредени по възходяща цена.

 

Затова разчитам на личен опит. Предпочитаме исторически, или по-малки, романтични градчета, но не знам от въпросните летища какви са близките опции.

Загледах Бергамо. Дали пък не е добра идея - Бергамо (самото градче). На бърз прочит забелязвам доста история и красиви места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Влез в този сайт http://www.azair.eu

Задай :  Bucharest  to Anywhere 

В опциите  по-долу избери само дните в които искаш да летите на отиване и връщане.  Може да задаваш и предпочитан времеви интервал на полетите. 

Има отметка и за цените с Wizz Club. 

 

 

Я, не съм я забелязала тази отметка 🙂 Напоследък не мога да го ползвам този сайт, защото виждам само полети на райън, при това failed.

Връзка към мнение
преди 15 минути , deian каза:

Загледах Бергамо. Дали пък не е добра идея - Бергамо (самото градче). На бърз прочит забелязвам доста история и красиви места.

И на втори прочит Бергамо ще ти се стори много интересен. 

Старият град и крепостта не са за пропускане, има доста паркове за разходка, летището е близо - стига се с градски автобус. 

Кофти, че последно имаше доста имигранти, но навсякъде вече е так - поне според мен. 

Ако пък ти писне - излет от града в околните градчета ще е най-приятното еднодневно посещение. Ей така , избираш си един град наоколо и се качваш на влака, хахх 

Милано е на 10 евро, езерата и те на толкова

 

Редактирано от antony2001
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , deian каза:

Предложенията на разумна цена са: Милано, Брюксел, Берлин, Лондон, Рим, Франкфурт, Мюнхен, Айндховен, Дортмунд, Ханя, Болоня, Бирмингам, Дюселдорф... и т.н. подредени по възходяща цена.

Избери едно или две места, определи бюджет, уточни предпочитания в низходящ ред, на колко години е детето, може ли да издържа ходене пеш или е важен транспорта, интереси и забавления за него ...  и идеи ще има.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение

Здравей, Таньо, Антони,

 

Стари градове, крепостни стени, планински градчета и селца, високи места и гледки - това определено привлича мен и съпругата ми и с такива места са свързани най-хубавите ни преживявания и пътувания! По принцип ходим по планини, но за уикенд на ново място това не ни е приоритет - имаме си прекрасни в България за щастие 🙂

Определено не ни влекат големи градове и модерна архитектура, молове и подобни места. По-скоро нещо автентично, красиво, старинно. Не си падаме и много по музеи, предпочитаме живота на града, навън. Обичаме да ходим пеш.

Бюджет точен не искам да определям, но ми се струва неприлично полетът общо в двете посоки на трима ни да надвишава 400-500 лв, защото дните са малко и не си струва, а ще има и разходи за нощувки, храна.

 

 

Редактирано от deian
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бергамо е добър избор.

Милано е на 5 евро с автобус. Разходка до езерата може да даде много запомнящи се моменти, досег до природни красоти и автентични места.

Идеи за всичко това и много повече в темата:

https://magelanci.com/forums/forum/49-италия/

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурно грешката е в мен, но ако може да ме насочите. Не намирам искания полет на нормална цена. Периодът (средата на юни) ли е вече скъп, или пък сега е рано и не са обявени някои полети?

Единственото свястно, което ми попадна, е:

 

Букурещ - Милано Малпенса - 18:15, връщане 18:55 от Бергамо. Само като гледам от летище Малпенса до Бергамо не е малко, но не намирам вечерен полет, който да каца в Бергамо!

 

Условията остават:

- от/до Букурещ (за предпочитане);

- вечерни полети и в двете посоки (сряда-неделя или четвъртък-неделя);

 

Другият вариант ми е София - Братислава - София. Но хич не ми се бие път до/от София.

ПП: какво стана с евтините полети до Прага, Будапеща? Нямаше ли преди, бъркам ли се?

Връзка към мнение

Ти погледни в Azair кои са полетите и дестинациите, които евентуално те устройват като часове. Запиши си ги. И проверявай периодично за цените в сайтовете на авиокомпаниите, защото цените се променят. Смятам, че за средата на юни е добре да поизчакаш, за да падне цената. Необходимо ли е отиването да е вечерта? Аз направих едно търсене и най-добра цена ми излезе за всички юнски уикенди Букурещ-Тимишоара. С тръгване в петък много рано сутрин и връщане в неделя следобед или вечерта. Пък мисля, че Банат не е толкова лош вариант за една уикендова забежка. Аз поне бих го направил, ако бях ситуиран близо до Букурещ.

Колкото до Малпенза. Няма смисъл оттам до Бергамо, но летище Малпенза е доста близо до езерото Маджоре, пък и до езерото Комо не е толкова далече, а там определено има какво да се види като градчета, градини, планини...

А за от Варна през лятото съм малко скептичен, че ще излизат добри цени. Все пак е морска дестинация и е сравнително търсена в този сезон.

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Принципно юни е доста добър вариант за пътуване,  цените са ниски, защото всичко живо си организира екскурзиите около майските празници и после е спокойно

 

тая година обаче цените са нагоре, поне с 15-20 % по мои наблюдения

 

за юни най-ниски цени би трябвало да има към края на тоя месец, трябва да се следи

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 51 минути , deian каза:

Сигурно грешката е в мен, но ако може да ме насочите. Не намирам искания полет на нормална цена. Периодът (средата на юни) ли е вече скъп, или пък сега е рано и не са обявени някои полети?

Единственото свястно, което ми попадна, е:

 

Букурещ - Милано Малпенса - 18:15, връщане 18:55 от Бергамо. Само като гледам от летище Малпенса до Бергамо не е малко, но не намирам вечерен полет, който да каца в Бергамо!

 

Условията остават:

- от/до Букурещ (за предпочитане);

- вечерни полети и в двете посоки (сряда-неделя или четвъртък-неделя);

 

Другият вариант ми е София - Братислава - София. Но хич не ми се бие път до/от София.

ПП: какво стана с евтините полети до Прага, Будапеща? Нямаше ли преди, бъркам ли се?

Bucharest (OTP)  Milan Bergamo (BGY)
All prices are per passenger and include taxes
  1. MAY
    • WED 29, MAY
      from
      ‎lei99
    • THU 30, MAY
      from
      ‎lei199
    • FRI 31, MAY
      from
      ‎lei179
  2. JUNE
    • SAT 01, JUN
      from
      ‎lei119
    • SUN 02, JUN
      from
      ‎lei149
    • MON 03, JUN
      from
      ‎lei69
    • TUE 04, JUN
      from
      ‎lei69
Sat, 1 Jun 2019
operated by Wizz Air Hungary
07:05Bucharest
 
2h 20m
08:25Milan Bergamo
 
from‎lei119
ONLY 4 SEATS LEFT AT THIS PRICE
 
from‎lei74
WIZZ Discount Club Price
 
 
 
Milan Bergamo (BGY)  Bucharest (OTP)
All prices are per passenger and include taxes
  1. JUNE
    • THU 27, JUN
      from
      ‎lei129
    • FRI 28, JUN
      from
      ‎lei269
    • SAT 29, JUN
      from
      ‎lei269
    • SUN 30, JUN
      from
      ‎lei199
  2. JULY
    • MON 01, JUL
      from
      ‎lei199
    • TUE 02, JUL
      from
      ‎lei269
    • WED 03, JUL
      from
      ‎lei179
Sun, 30 Jun 2019
operated by Wizz Air Hungary
09:00Milan Bergamo
 
2h 10m
12:10Bucharest
 
from‎lei199
from‎lei154
WIZZ Discount Club Price
Sun, 30 Jun 2019
operated by Wizz Air Hungary
15:05Milan Bergamo
 
2h 10m
18:15Bucharest
 
from‎lei229
ONLY 1 SEAT LEFT AT THIS PRICE
 
from‎lei184
WIZZ Discount Club Price
 
 
 
 
Здравей, това излиза на сайта на уиз за юни - полети има всеки ден! 
За цената - нормално петък и понеделник да е по-висока. Все пак, виж и прецени първо къде и после за колко. 
За храна и хотели - цените са като у нас, но в евро! Демек - двойни.
Успех!
 
 
Връзка към мнение

Има вечерни полети Варна-Виена (сряда-неделя) с Уиз. Цената е около 70 евро на човек без Уиз клуб и без големи багажи и т.н.

До Будапеща (гледам че сте я споменали по-нагоре като жената дестинация) има от Букурещ за около 100 евро на човек... не е особено евтино, но и вече не е нисък сезон, за да се очакват билети от 20лв....

До Берлин също има добри цени от Букурещ и от Варна, би трябвало да ви хареса, има доста исторически места, като минис, е че е много мулти-култи и повечето хората там са "свободни" 😂

Връзка към мнение

Букурещ - Прага никога не е имало евтини полети, а до Будапеща имаше миналата година на Уиз, но сега я няма тази дестинация. За момента евтини от Букурещ са Атина, Берлин и италианските летища. Общо взето евтино с кратък уикенд престой и от едно и също летище и на една и съща авиокомпания трудно се намира. Трябва да се правят комбинации и часове търсене на полети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно предложение за Базел и елзаските селца-Колмар,Егишем и другите наоколо.Стари,романтични за лежерна разходка.

Редактирано от Kabi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Освен това търсачките според мен манипулират търсенето към полетите на Райън еър и Уиз еър, повече към първите. Вижте в сайта на Блуеър дали няма нещо изгодно. Те нямат допълнителни такси за ръчен багаж и място за придружаващия детето възрастен, което при Райън си идва 10 евро отгоре от цената.

Връзка към мнение

Задай търсене за уикендите през целия месец май и ще знаеш какви най-ниски цени може да очакваш през юни и доколко биха паднали спрямо тези в момента. 

 

Ако избирах за себе си бих купил Букурещ - Рим или Букурещ - Тревизо (Венеция)  на по 50-60€.  Късни полети петък вечер с късно прибиране в неделя вечер. На практика стават по 2 пълни дни за Рим или Венеция с две нощувки.

Предполагам сте с автомобил. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички за идеите и съветите, явно ще се следи. Ако има доверен сайт, който не клони към определени авиокомпании, моля да го споделите. С опцията Anywhere.

Засега ми допадат идеите за Бергамо или близките езера, както и Базел и елзаските селца. И за Венеция може да се помисли, бил съм, ама без съпругата.
Във Виена бяхме скоро. Берлин не ми допада, а за Рим мислим да отделим цяла седмица някой път.
Не търсим съвсем бърз уикенд събота-неделя. По-скоро сряда късно вечерта <-> неделя вечерта.

Жалко за Букурещ - Будапеща опцията. Как изобщо се лети до Будапеща сега - не намирам нито от София, нито от Букурещ, нито от Варна.

Връзка към мнение
преди 2 часа, deian каза:

Как изобщо се лети до Будапеща сега - не намирам нито от София, нито от Букурещ, нито от Варна.

Варна - Виена с Уиз, после има влак, бус, кола под наем....

Връщането е много удобно, в неделя вечер късно.

 

Ако е за от Варна мога да препоръчвам многобройните чартъри лятото, почват още май до най-късна есен.

Само пример https://en.tuifly.com/

Имаше добри промоции -20% пред януари, февруари и началото на март, но свършиха.

Сега цените са по-високи, но за директен полет Варна - централна и западна Европа без блъскането до София са си ОК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.