Прескочи до съдържание

Великден в Ломбардия и езерата - моля за съвет


ipg

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

в периода от 26.04 до 01.05 /включително/ сме планували посещание в Италия и по-конкретно Ломбардия и езерата.

Имаме запазени нощувки в Комо и програмата за сега е следната:

- 26.04 /първи ден/ - Бергамо /през деня, следобяд пътуване за Комо/

- 27.04 /втори ден/ - езерото Комо /Беладжио, Варена, Лено, Менаджио, Тремецо, Брунате, евентуално Леко/

- 28. 04 /трети ден/ - езерото Маджоре /Боромееви острови, Стреса/ + Lago d'Orta /Сан Джулио/

- 29. 04 /четвърти ден/ - езерото Гарда / Сирмионе, Десензано, Пешиера дел Гарда, евентуално Лимоне/

- 30.04 /пети ден/ - Верона /малко отклонение, но понеже не сме били за 1 ден бихме могли да я допълним към програмата/

- 01. 05 /шести ден/ - няма нищо планувано, полетът ни обратно е в 14:00 часа, можем да направим сутрешна разходка из самото Комо

 

Нищо не е изцяло фиксирано като план и дни на посещение / с изключение на датите и мястото на нощувките/, въпросите ни са дали планът е изпълним в този му вид, дали всичко си заслужава или нещо може да се замести с друго или да отпадне изцяло, и как е най-удобно да се предвижваме с кола или с обществен транспорт и дали си заслужава ако е с обществен транспорт да вземем карта Ломбардия? Благодарим предварително!

Връзка към мнение

Допускам, че полетите са от/до Бергамо. За шести ден определено бих предпочел сутрешна разходка в Бергамо пред такава в Комо. Мисълта ми е в края на ден 5 да се придвижите до Бергамо и да спите там, хем ще се разходите на другата сутрин, хем наближаващият полет няма да ви стресира. Иначе трябва да тръгнете към Комо в 10 сутринта и за каква разходка ще ви остане време...

 

Което ми напомня и аз да си послушам съвета и да попроменя нощувките в Комо, които запазих безразсъдно по подобен начин 🙂

 

Колата определено дава гъвкавост и ако решите да обикаляте езерата по брега е що-годе единственият читав вариант. Ако решите с корабчета, то обществения транспорт предлага алтернатива...поне в района на Комо. Но аз съм си фен на колата. 

Връзка към мнение

Да, точно така - до Бергамо са полетите. Реално това, което ни притеснява за колата е място за паркиране, но се надявам, че все пак Април все още не е висок сезон и би трябва да е една идея по-спокойно. 

Връзка към мнение

Аз да питам къде е най-добре да се букнат 4 нощувки по езерото Комо като се има предвид, че ще обикаляме с кола и бебе? Може би в самия град Комо 2 нощувки, една в Беладжо и една във Варена. @Георги какво мислиш за това разпределение?

Редактирано от oli_mali
Връзка към мнение
преди 3 часа, oli_mali каза:

Аз да питам къде е най-добре да се букнат 4 нощувки по езерото Комо като се има предвид, че ще обикаляме с кола и бебе? Може би в самия град Комо 2 нощувки, една в Беладжо и една във Варена. @Георги какво мислиш за това разпределение?

Беладжо, Варена и Комо са много близо едно до друго и няма никакъв смисъл да се местите непрекъснато, още повече с бебе. Отделно те се разглеждат за един ден, или два ако го давате по-подробно и спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.04.2019 г. в 11:50, oli_mali каза:

Аз да питам къде е най-добре да се букнат 4 нощувки по езерото Комо като се има предвид, че ще обикаляме с кола и бебе? Може би в самия град Комо 2 нощувки, една в Беладжо и една във Варена. @Георги какво мислиш за това разпределение?

За Варена не знам, но в Беладжо не мисля че има смисъл да се нощува. Доста претоварено ми се видя, това неизбежно ще окаже влияние и на цените. Беладжо е най-красиво с приближаването на ферибота към градчето, в самото него ще прекарваш известна част от времето да избягваш разминаване с други пешеходци. Не виждам и да има нещо очарователно в нощувката там. 

 

За Варена не знам, но аз също бих избрал една база. Препоръчвам ей това място, ако ви се вписва в бюджета: https://www.airbnb.com/rooms/799425?guests=1&adults=1 Извън града е, но гледките са феноменални и е чудесно за семейство с дете. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И според мен е по-добре да си оставите последния ден за Бергамо. В първия ден може да разгледате Комо, Брунате, вила Балбаниело (предполагам че заради нея включваш Lenno), вила Карлота евентуално. Двете вили са много различни, Карлота е по-скоро като огромна ботаническа градина или дори като много добре поддържан парк. За мен и двете градини са едни от най-красивите, които съм виждала и не мога да кажа коя ми харесва повече.

Втория ден може да го разпределиш между Леко (съвсем малко време), Варена - там вила Монастеро, самия град и замъка горе с духовете са много интересни. На мен лично Варена ми е фаворит от всички места по езерото Комо, затова и там прекарахме най-много време. Хванете корабче до Баладжио, то се разглежда за час-два, наистина е супер малко, две улици по няма и 500 м. На нас не ни стигна времето за вила Мелци с нейните градини, но вие като сте с кола, може и да имате. Ние трябваше от Беладжио да хванем автобуса към Комо, а последния беше доста рано и трябваше да се съобразим с него. 

Въобще за тия два дни си си поставил много набелязани неща като за 3 дни, ама ако избереш да си с кола, може и да ти стигнат. Ако избереш обществения транспорт съм почти сигурна, че няма да ти стигне времето, защото същите неща (без Леко, но пък с няколко места за гледки нас езерото) съм ги правила за 3 дни с обществен транспорт. Е, зависи и дали искаш да видиш вилите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги каза:

Препоръчвам ей това място, ако ви се вписва в бюджета: https://www.airbnb.com/rooms/799425?guests=1&adults=1 Извън града е, но гледките са феноменални и е чудесно за семейство с дете. 

Благодаря за препоръката, наистина изглежда чудесно, но не е свободно за нашия период 31/05-04/06. Ще разгледам нещо подобно за 3 нощувки в Комо и може би една вечер ще отседнем във Варена.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Галин Маргаритов
На 13.04.2019 г. в 11:46, Георги каза:

За Варена не знам, но в Беладжо не мисля че има смисъл да се нощува. Доста претоварено ми се видя, това неизбежно ще окаже влияние и на цените. Беладжо е най-красиво с приближаването на ферибота към градчето, в самото него ще прекарваш известна част от времето да избягваш разминаване с други пешеходци. Не виждам и да има нещо очарователно в нощувката там. 

 

За Варена не знам, но аз също бих избрал една база. Препоръчвам ей това място, ако ви се вписва в бюджета: https://www.airbnb.com/rooms/799425?guests=1&adults=1 Извън града е, но гледките са феноменални и е чудесно за семейство с дете. 

Здравейте ,някакви идеи за спиране с кола в Беладжио ,ако може безплатно ,за час ,два ,три,не повече .. 

Връзка към мнение
преди 17 часа, Галин Маргаритов каза:

Здравейте ,някакви идеи за спиране с кола в Беладжио ,ако може безплатно ,за час ,два ,три,не повече .. 

Има по уличките точно на ръба на центъра, но е малко тото дали ще намериш място. Ние имахме късмет на ето тази: 

 

https://www.google.com/maps/@45.984994,9.2605639,3a,75y,207.08h,100.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKLcjCVl53hCfE2u418R9YQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Бяла линия - безплатно паркиране, синя линия - платено, жълта линия - само за местни. 

 

Ей по тази улица също го дава безплатно, но е еднопосочна с идване отгоре и не съм сигурен какви врътки трябва да се правят, ако слизате с кола от ферибот:

 

https://www.google.com/maps/place/Parcheggio+gratuito+via+Vitali/@45.9815477,9.255777,3a,75y,56.92h,80.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYrGKIaAC_Q_gtPKFkDyLqA!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4784236577be7455:0x74ce3aa7f7357339!8m2!3d45.9809417!4d9.2554624

 

Смътно си спомням, че най-отгоре на върха имаше огромни безплатни паркинзи, но вече са ми доста изветрели спомените, а и нямам идея как се стига от/до там. В краен случай и платения паркинг за 2-3 часа е опция. 

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 7 часа, Георги каза:

Има по уличките точно на ръба на центъра, но е малко тото дали ще намериш място. Ние имахме късмет на ето тази: 

 

https://www.google.com/maps/@45.984994,9.2605639,3a,75y,207.08h,100.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKLcjCVl53hCfE2u418R9YQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Бяла линия - безплатно паркиране, синя линия - платено, жълта линия - само за местни. 

 

Ей по тази улица също го дава безплатно, но е еднопосочна с идване отгоре и не съм сигурен какви врътки трябва да се правят, ако слизате с кола от ферибот:

 

https://www.google.com/maps/place/Parcheggio+gratuito+via+Vitali/@45.9815477,9.255777,3a,75y,56.92h,80.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYrGKIaAC_Q_gtPKFkDyLqA!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4784236577be7455:0x74ce3aa7f7357339!8m2!3d45.9809417!4d9.2554624

 

Смътно си спомням, че най-отгоре на върха имаше огромни безплатни паркинзи, но вече са ми доста изветрели спомените, а и нямам идея как се стига от/до там. В краен случай и платения паркинг за 2-3 часа е опция. 

Благодаря 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.