Прескочи до съдържание

6 дена за Ереван, Тбилиси и Баку - въпроси


Sun4o

Препоръчани мнения

По повод една промоция на катарците за началото на октомври от София до Делхи и връщане до Ереван, решихме 4 човека да стъкмим една програмка, която след кацането в Ереван изглежда така:

 

1. Два дена с една нощувка в Ереван.

 Следва нощен влак до Тбилиси

 

2. Два дена с една нощувка в Тбилиси

Следва нощен влак до Баку или полет , който е в неудобни нощни часове.

 

3. Два дена в Баку с две нощувки, на третия евентуално полет до София с Търкиш - скъпо, но няма друго.

Бату еръуейз пътуват само във вторник...

 

Ще се мотаеме с кулинарно- лежерни разходки в столиците плюс близки манастирчета/забележителности.

 

Въпросите ми са по-скоро логистични, програмата горе-долу е ясна:

 

1. Някой придвижвал ли се е с нощните влакове по програмата ни и как са като условия?

Жена ми хич не обича мизерийките. Ама то май и аз така...😀 . 

 

2. Има ли много спирки по маршрутите и може ли да се спи? Четох, че на влизане в Грузия паспортната проверка е към 3ч. сутринта, това го знам. 

 

3. Ще търсим билети за спален сагон за 2-ма. Другите не ни устройват. Ама гледам, че има само 18 купета....а сайтът им (Ереван-Тбилиси) отваря продажби 40 дена преди датата ти, та има реална опасност да не мога да купя, отделно, че сайтът им е малко тъп. Някой купувал ли е? Да търся ли местен члвек, който да ми ги купи? С малко напън, може и да намеря.

Тбилиси-Баку пък в посочения сайт за електронни билети няма опция до Баку. Някой купувал ли е билет от нета и как?

 

4. Голям ли е проблема, че ще имам арменски печат при влизане в Азербайджан? Не ми се виси като престъпник на глупав разпит. 

Ако се лети до Баку от Тбилиси, пак ли има мотаене на гранична полиция заради същото?

 

Засега толкова

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Sun4o каза:

Ереван-Баку пък в посочения сайт за електронни билети няма опция до Баку. Някой купувал ли е билет от нета и как?

Никой не е купувал подобни билети.  Това е невъзможно.

Преди 1 час, Sun4o каза:

сайтът им (Ереван-Тбилиси) отваря продажби 40 дена преди датата ти, та има реална опасност да не мога да купя, отделно

 Няма опасност да не се купят билетите  в самото начало на отваряне на продажбите.

 

Преди 1 час, Sun4o каза:

Голям ли е проблема, че ще имам арменски печат при влизане в Азербайджан?

Стига да нямате печат от Нагорни Карабах и фмилията на пътниците да не е  с арменски корен, ще ви пуснат в Азербайджан.

  • Браво 1
Връзка към мнение

Това за Нагорни Карабах го четох, но пък и четох, че малко попрекалявали на границата с въпросите и съмненията, а от четворката пътуващи само аз си падам перде в такива ситуации.

Даже някъде бях чел, че не допуснали арменската кандидатка за Евровизия.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Sun4o каза:

Даже някъде бях чел, че не допуснали арменската кандидатка за Евровизия.

Даже ако Арсенал се класира за финала в Баку,  Хенрих Мхитарян няма да пътва за Азербайджан.  Ако на границата Грузия-Азербайджан намерят  в багажа ви арменски стоки като коняк и сувенири, ще бъдат конфискувани.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние движихме с нощните влакове - Тбилиси - Баку и Тбилиси - Ереван. Бяхме в четворни спални купета, във влака до Баку имаше още един японец при нас, във влака до Ереван си бяхме сами. Купетата са си съвсем прилични, дават ти чаршафи и завивки, обикалят с чайове. Билетите сме си ги купували на място, най-много един ден предварително. Не помня дали имаше много спирка, ама си спахме безпроблемно.

Както ти е казал @epetkov няма как да се придвижите от Баку до Ереван. Трябва да вземете влак до Ереван до Тбилиси и оттам до Баку.

Ние имахме печати от Азербайджан на влизане в Армения, ама никой никакъв проблем не ни е правил. Не знам обратната страна как ще действа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 2 минути , epetkov каза:

Спомняте ли си каква беше цената на билета Тбилиси- Ереван?

Не помня, защото беше преди 7 години. А и сега си прочетох пътеписа, че чаршафи сме имали във влака от Тбилиси до Баку, а от Тбилиси до Ереван - не. 🙂 Това по повод изискването за удобства на @Sun4o

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Здравко Ангел каза:

Не помня, защото беше преди 7 години.

Аз намерих информация за цените към ноември 2018 година:

Стоимость полных (взрослых) билетов:
Плацкарт: около 10000 армянских драмов или около 18 евро.
Купе: около 15000 драмов или около 27 евро.  <---- 4 спални места в купето.
СВ: около 20000 AMD или около 36 евро.  <------- 2  спални места в купето.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди 4 години пътувахме с такси от Ереван до Тбилиси и се спазарихме за около 40 долара за колата (2014-та цената на петрола още беше висока, а и колите карат на газ - няма логика цените да са се повишили много, всичко е въпрос на пазарлък). Пътувахме късно вечер, тръгване към 9:30 и за 4 часа бяхме в Тбилиси на някаква странна автогара почти на входа на града от юг. Шофьорът караше доста бързо, границата се минаваше много бързо.
Ако имате съмнения за удобствата във влака, можете да пропуснете една вечеря, да вземете такси и да си легнете към 1-2 през нощта в Тбилиси. Ако сте четирима - няма смисъл да си губите времето с влака, 4-те часа ще отлетят в приказки. Тбилиси - Баку е по-дълго разстояние и там сигурно влакът е най-добрият избор.

Дори и някой да знае руски, според мене на влизане в Азърбейджан е по-добре "да не го знае". Рускоговорящите са по-вероятни шпиони в очите им, а англоговорящите са "западни балами". Съмнявам се на влака разпитът да продължи дълго - все пак не могат да го задържат до безкрай, а едва ли ще свалят някого. Това за арменските сувенири и стоки е много гнусно... ама съм склонен да повярвам на 100%

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@epetkov, @Здравко Ангел, грешка в бързината - Тбилиси-Баку съм имал предвид, поправих го.

@Венелин, много добро предложение, благодаря, ще трябва явно да поразпитам едни позабравени арменски приятели за опциите такси или влак. Ама като знам какво пиене ни чака....

Връзка към мнение
преди 32 минути , Венелин каза:

Тбилиси - Баку е по-дълго разстояние и там сигурно влакът е най-добрият избор.

Особено ако пуснат до тогава новия Баку-Тбилиси-Карс цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.