Прескочи до съдържание

проблем с задграничен паспорт


Препоръчани мнения

Здравейте! Някой има ли представа защо на летище шереметиево, русия при паспортен контрол постоянно ми искат допълнителна проверка на паспорта тъй като се появявал някакъв еднофамилец. какъв еднофамилец като паспорта си е индивидуален само за мен, кой още изкача като  поставят паспорта на скенера.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

еднофамилец на руски ще рече някой със същата фамилия

мже би има някой търсен от полицията със същата фамилия като твоята

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

еднофамилец на руски ще рече някой със същата фамилия

мже би има някой търсен от полицията със същата фамилия като твоята

добре де, паспорта не е ли уникален само за моята личност кой още излиза на компютъра ,не би ли трябвало като го сложат на скенера само аз да се появя?

Връзка към мнение
преди 3 часа, kukushka каза:

не би ли трябвало като го сложат на скенера само аз да се появя?

Понеже е възможно търсеното лице да си е сменило името по съдебен път, са решили всички с  такава фамилия да се подлагат на допълнителни проверки. Всякакви грешки стават. Грешка има и в заглавието на тази тема.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 36 минути , epetkov каза:

Понеже е възможно търсеното лице да си е сменило името по съдебен път, са решили всички с  такава фамилия да се подлагат на допълнителни проверки. Всякакви грешки стават. Грешка има и в заглавието на тази тема.

не знам, нищо не мога да разбера. след позвъняване на някой по старши и 10 мин нерви ме пускат притесняваме по нататък да нямам проблеми

Връзка към мнение
преди 5 минути , kukushka каза:

не знам, нищо не мога да разбера. след позвъняване на някой по старши и 10 мин нерви ме пускат притесняваме по нататък да нямам проблеми

Това колко пъти се е случвало?

Връзка към мнение
преди 6 минути , kukushka каза:

нищо не мога да разбера.

Остава и да ти се обясняват и подробности да ти дават.   Едва ли пътуваш всеки месец през Шереметиево. Следеащия път може да са  арестували търсеното лице.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Това колко пъти се е случвало?

януари на влизане и април на излизане. питаха ме за месторождение, евентуална смяна на фамилия дали имам, после казаха че проблем има, но не е във мен, а в някакъв човек с еднакви фамилии. предния път когато пътувах нямах проблеми. 

Редактирано от kukushka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, kukushka каза:

януари на влизане и април на излизане. питаха ме за месторождение, евентуална смяна на фамилия дали имам, после казаха че проблем има, но не е във мен, а в някакъв човек с еднакви фамилии. предния път когато пътувах нямах проблеми. 

Явно има някой, който е имал еднакви имена с твоите, пък се е покрил, по някакъв начин и го издирват.

И като се направи по - щателна проверка с биометричните данни, се вижда, че не си ти.

На всекиго може да се случи - мал шанс, че е на теб.

Щом вече са ти обяснили, че проблемът не е в теб, не се притеснявай.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Явно има някой, който е имал еднакви имена с твоите, пък се е покрил, по някакъв начин и го издирват.

И като се направи по - щателна проверка с биометричните данни, се вижда, че не си ти.

На всекиго може да се случи - мал шанс, че е на теб.

Щом вече са ти обяснили, че проблемът не е в теб, не се притеснявай.

е да де , но моята снимка не виждат ли , че съвпада с тази на паспорта

Връзка към мнение
преди 1 час, kukushka каза:

но моята снимка не виждат ли , че съвпада с тази на паспорта

Именно визуално може да сте си приличали с търсеното лице и да са Ви  баламосвали  с уж еднаквите фамилии- интелигентно решение от страна на службите.

Връзка към мнение
преди 14 часа, epetkov каза:

Остава и да ти се обясняват и подробности да ти дават.

Именно. Нас като ни задържаха близо час на Changi и ни разнищиха паспортите от гледане и проверяване, накрая ни обясниха какъв е проблемът и ни дадоха съвет как да действаме следващия път, когато влизаме в Сингапур.

преди 12 часа, Фил каза:

Призанай, че си разказвал(а) вицове за Путин!  :grin:

Може да е споменавал нещо за Ингушетия... или за Архангелск.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Goal & Boss каза:

Именно. Нас като ни задържаха близо час на Changi и ни разнищиха паспортите от гледане и проверяване, накрая ни обясниха какъв е проблемът и ни дадоха съвет как да действаме следващия път, когато влизаме в Сингапур.

Може да е споменавал нещо за Ингушетия... или за Архангелск.

 и какъв е бил проблема?

Връзка към мнение
преди 1 минута , kukushka каза:

 и какъв е бил проблема?

При нас ли? Имаше проблем в машинната зона (MRZ) на паспортите. Фабричен, тоест заложен при издаването им.

 

800px-Adenauer_MRZ_2.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Goal & Boss каза:

При нас ли? Имаше проблем в машинната зона (MRZ) на паспортите. Фабричен, тоест заложен при издаването им.

 

800px-Adenauer_MRZ_2.jpg

и какво ви казаха, как да действате

Връзка към мнение

Имах познат (чужденец) преди години, на който имената на детето му съвпадали с издирвана личност от терористичен списък, когато нещата бяха ескалирали. Пътуваше редовно през щатите със семейството си и ми е разказвал как всеки път на граничен контрол там е прекарвал неограничено време докато се уверят, че 10-на годишния му син не е издирваното лице ..

Всеки път полудяваше, но онези си карали по порцедура.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Причини всякакви.Всеки път при автоматичното преминаване на паспортен контрол на летище София Т2 вратичката зад мен се затваря,а вратичката пред мен дълго се чуди дали да се отвори.След това задължително служител на гише ме привиква и проверява пак паспорта ми.След поредният път, попитах какъв е проблема,отговора беше системата не е съвършена и често дава грешки.В чужбина свободно си преминавам авт.пасп.контрол,проблема е само на Т2.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.