Прескочи до съдържание

Идеи за стегната обиколка на Сингапур + Хонг конг + нещо от Китай за около 10 дена?


Препоръчани мнения

Здравейте, имам нъжда от съвет. Разполагаме с десетина дена през втората половина на месец май и видно от заглавието сме се насочили към далечния изток.

Първоначално, идеята беше маршрута да е  София-Пекин-Хонг Конг- Шанхай-София, като в основата й е възможността за ползване на безплатна транзитна виза за Китай  /Шанхай и Пекин/, но връзките на катарците към Пекин са 8-9 часов предтой в Доха. Така се роди и модифицираната идея - София-Сингапур-Хонг конг-Шанхай (или Пекин) - София. Знам, че звучи твърде оптимистично, но не е и невъзможно 🙂 - ще бъдем мъжка компания двама с брат ми и екстремизма не ни е чужд, а девизът ще бъде "Колкото повече... толкова повече" 🙂.  

 

Питанията ми са следните:

- по отношение на Китай - тъй като с транзитните визи, не може да се излиза от областта в която си влязъл се чудим какво да си изберем - Шанхай и района или Пекин и района и какво може да се види съответно за около 3 дни на двете места? Да кажем Пекин върви с дей трип до китайската стена. Самия Пекин до колко е интересен, сравнено с Шанхай. Какви са вариантите за дей трип в Шанхайска околия. Като цяло освен градовете на бъдещето може и малко природа да видим 🙂 

- за Сингапур си мисля за два пълни дни. Достатъчно ли е?

- за Хонг конг евентуално 3-4 дни. Предполагам са ок... Макао струва ли си за дневна екскурзия?

 

 

 

 

 

Връзка към мнение
5 minutes ago, Спас. said:

- за Хонг конг евентуално 3-4 дни. Предполагам са ок... Макао струва ли си за дневна екскурзия?

 

За Хонг Конг два пълни дни са ок, а за Макао около ден, ден и половина. Макао определено си струва, като аз ви препоръчвам да спите или само в Макао или повечето нощи в Макао. В Хонг Конг хотелите са много скъпи и мизерни. Гледайте стаята ви да има прозорец, защото в по евтините хотели и това е лукс... В Макао обаче за малко пари, може да получите луксозен хотел. Струва си евентуално всеки ден да отивате в Хонг Конг с ферибот. От Макао има директен ферибот и до летището в Хонг Конг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих ги разпределил така :

2 дни Сингапур,  3 дни Хонконг,  1 ден Макао,  4 до 5 дни общо  за Шанхай, със скоростния влак към Nanjing  , после Suzhou, Tongli, Hangzhou и обратно в Шанхай. 

 

Ако времето е кът бих пропуснал Макао. 

 

Погледни ги в нета. 

Какъв билет намираш с толкова дълъг стоп овър или по-скоро на каква цена ? 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам знаеш, че ако няма полет до твоята дестинация между момента на кацане и твоя полет, Катар ще ти дадат хотел безплатно  - виж точните условия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, stanimir каза:

Какъв билет намираш с толкова дълъг стоп овър или по-скоро на каква цена ? 

Multi-city билет София - Сингапур и Шанхай София е около 1050 лева на сайта на катарците, не съм гледал още през "сайтовете". Другите полети - Сингапур - Хонг конг  и Хонг конг - Шанхай отделно с други компании - на първо четене по окло 400 лева на човек.

преди 3 часа, akair каза:

Предполагам знаеш, че ако няма полет до твоята дестинация между момента на кацане и твоя полет, Катар ще ти дадат хотел безплатно  - виж точните условия.

Знам, но не ми се губи толкова време в Доха, затова ми дойде идеята за Сингапур - хем ми се ходи, хем връзката от Доха е много бърза, хем има избор на полети до Хонг конг...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При този вариант нямаш право на безвизов престой.  Трябва да е на един билет.  Примерно :

София ( Доха)  - Сингапур / Хонконг - Шанхай (Доха)  - София. 

Не мисля,  че изобщо е възможно подобно нещо от София или по-точно ще е на цена,  която обезмисля начинанието. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

При този вариант нямаш право на безвизов престой.  Трябва да е на един билет.  Примерно :

 София ( Доха)  - Сингапур / Хонконг - Шанхай (Доха)  - София. 

Не мисля,  че изобщо е възможно подобно нещо от София или по-точно ще е на цена,  която обезмисля начинанието. 

Сигурен ли си, че е така? В това което чета по сайтовете пише, че се изисква "Ticket to a third country with confirmed seat and date" но не виждам изрично условие да са на един билет... например тук https://www.travelchinaguide.com/tour/visa/free-transit-144-hours.htm

Връзка към мнение

Просто обичам да убивам времето си във форума. 

Ако желаеш да пробваш ще прочета с интерес премеждията по китайските летища. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, stanimir каза:

Просто обичам да убивам времето си във форума. 

 Ако желаеш да пробваш ще прочета с интерес премеждията по китайските летища. 

Еми явно ще трябва да си преосмисляме плана... или да си направим пътепис "Бай Ганьо из шанхайското летище" 🙂 /или нещо от сорта/....

Връзка към мнение
преди 16 минути , Спас. каза:

Сигурен ли си, че е така? В това което чета по сайтовете пише, че се изисква "Ticket to a third country with confirmed seat and date" но не виждам изрично условие да са на един билет... например тук https://www.travelchinaguide.com/tour/visa/free-transit-144-hours.htm

Трябва да е прекачване в Шанхай или Пекин, не крайна дестинация. Ако ти е крайна дестинация в билета, ти трябва виза. И всички примери в линка са така, само не споменават един билет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Трябва да е прекачване в Шанхай или Пекин, не крайна дестинация. Ако ти е крайна дестинация в билета, ти трябва виза. И всички примери в линка са така, само не споменават един билет.

Ясно,  сериозно съм се заблудил, благодаря за разясненията, за съжаление явно ще сменяме заданието....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искам да се похваля, че изпълнихме всичко по предварителния план и сме повече от доволни 🙂. Ще се опитам да допълня темата с разни истории и впечатления, през следващите дни... или седмици 🙂. Въпреки категоричните мнения на @stanimir и @neuromancer, по отношение на транзитните визи за Китай се радвам, че проявих вродената си мнителност и проучих въпроса детайлно. Оказа се, че отделните билети, т.е./да кажем изкуствения stop-over/ не само, че не е проблем, но може и да е  предимство, тъй като четох за отказани транзитни визи, защото багажа е чекиран до крайната дестинация, а не до Китай /което знаете, че понякога е проблемно/. Подробностите ще напиша в съответната тема.

p.s.

На 17.04.2019 г. в 23:23, stanimir каза:

Просто обичам да убивам времето си във форума. 

Ако желаеш да пробваш ще прочета с интерес премеждията по китайските летища. 

Надявам се да не се разочароваш, но за щастие премеждия нямаше :)... и все пак си мисля, че диалогът във форума ще е много по-ползотворен ако вместо да се засягаме, се обосноваваме, като например "Когато ходих преди две години беше така" .... 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.