Прескочи до съдържание

Канада в началото на Септември 2019


Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци,

 

след известно ръчкане из сайтовете и с голямата помощ от koliob вече се сдобих с билети до Монреал, като ще имаме и нощувки в Париж на отиване и на връщане. Но за Париж по-натам ще говорим, това изглежда по-лесната част 🙂 

 

Сега съм тръгнал да се моря с направата на програма за Канада, като тя е в начален стадий и от нея единствените сигурни неща са полета до и от Монреал.

Попрочетох пътеписи и теми за Канада из форума и стигнах до нещо такова, като съм подчертал местата, които държа да посетим:

 

3-ти Септември 17.30 – кацане в Монреал

4-ти септември – Thousand Islands. Там искаме да направим разходка с лодка, надявам се все още, ще е възможно. От къде следва да се направи такава разходка, от Kingston или от Gananoque? Колко време е добре да се отдели за тези острови? Късния следобед пътуване към Торонто.

 

5-ти септември – Ниагарски водопад. Цял ден. Как е по-добре да се посети? С организирана екскурзия от Торонто или с колата да си отидем сами до там?

 

6-ти септември – Обиколка из Торонто. Какво „не трябва” да изпускаме да видим там? Освен CN Tower? Нощувка.

 

7-ми септември – Пътуване посока Отава. Посещение на парламента. (може и без да влизаме).Разходка из града. Какво може да се види още там? Нощувка.

 

8-ми септември – Пътуване посока Квебек. Посещение на Омега Парк. (@Crazy Horse го е споменал в една от темите за Канада, но не успях да го намеря в google.maps. Ако може малко повече информация за това място). Също е споменал за посещение на ферма за кленов сироп. Ако може и за това малко повече инфо.

Евентуално ако може да вместим водопада Montmorency, но само ако имаме време и сили.

Нощувка в Квебек.

 

9-ти септември – обиколка до обяд и тръгване посока Монреал. Нощувка в Монреал.

 

10-ти септември – Монреал – Стария град, базиликата Нотр Дам, хълма Мон Роаял.

 

11-ти септември – посещение на индиански резерват Ока? (и тук моля за повече информация от @Crazy Horse ). Евентуално може това посещение да го изместим с ден по-рано, а част от обиколката на Монреал да мине в последния ден, тъй като на 11-ти излитаме от Монреал около 8 вечерта.

 

Всякакви коментари, критики, съвети са добре дошли. Може би е добре да напиша също, че ще разхождам майка ми и баща ми, които са на по 65 години и програмата ще трябва да е щадяща доколкото е възможно. Може някои неща да отпаднат за сметка на други, но това е времето с което разполагаме 🙂 

Връзка към мнение

За разходките с лодка, трябва да видиш какви варианти има и какво искате - само плаване покрай островите или и слизане и тогава ще прецените от къде да тръгнете. Аз не съм правила такава, така че не мога да дам съвет, но това е сайтът: https://visit1000islands.com/things-to-do/scenic-cruises-and-boat-tours/ Дори и сезонните турове да се приключили, може да си хванете целогодишното фери от Кингстън до Wolfe Island и да се разходите там. Градът Niagara Falls е туристически кич, в който освен водопадите, няма нищо друго интересно. Ако имате кола, може да се отбиете до "истинския" град Niagara-on-the-Lake или да посетите някоя винарна по пътя; това е един от регионите, в които произвеждат ice wine (много е хубаво). В Торонто се разходете из центъра - старото и новото кметство и площадът между тях Nathan Phillips Square. Много цветна и пълна със зведения е Queen Street West, която също е близо. Ако имате време и желание за музеи - Royal Ontario Museum е задължителен. Според мен не пропускайте посещението на парламента в Отава, освен, че е безплатно, няма да ви отнеме повече от час, а изгледът от кулата над града е страхотен. След това може да се разходите на Parliament Hill и да разгледате другите сгради на парламента, после покрай канала Rideau, и накрая да хапнете на пазара ByWard Market. 

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, boogy83 каза:

5-ти септември – Ниагарски водопад. Цял ден. Как е по-добре да се посети? С организирана екскурзия от Торонто или с колата да си отидем сами до там?

 

Ако имате наета кола, отидете с нея, по-удобно ще ви е. Няколко часа за водопада и след това Niagara-on-the-Lake - 1 час за разходка е достатъчен, и винарна след това. Аз бях с тур, но не исках да карам из Торонто. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Организираните разходки с лодки на 1000-та острова свършват около лейбър дей, което тази година е на 2-ри септ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А какви са вариантите за разходка с корабче до Ниагарския Водопад? Дали няма да е вече студено за такова нещо?

 

Относно колата, за разходки из Торонто и Монреал как би било по-добре? Да я оставим някъде и да обикаляме с метрото/автобусите или да си плащаме за паркинг? Лесно ли се намира място за паркиране?

Редактирано от boogy83
Връзка към мнение

Ние винаги оставяхме колата на паркинг, но гледахме да е близо, защото за мен беше много студено. Обаче с метрото в Торонто е много удобно, а и вие ще сте на хубаво време. В Монреал бяхме паркирали в една пряка до катедралата и от там всичко ни беше близо, не сме ползвали транспорт. Ако ти трябват детайли за цените, ще питам моя приятел, защото не се сещам сега. Истината е, че нямаше много свободни места, но ние бяхме при -25 градуса и може би няма да е така при по-хубаво време. В търговските центрове обаче винаги имаше места за паркиране. За корабчетата до водопада трябва да провериш до кога е сезонът, ние влезнахме в тунела зад него и беше много красиво, на кулата не се качихме.

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам става дума за разходка с лодка при водопадите? И там атракциите обикновено работят до Лейбър дей (уикенд).

Връзка към мнение

И сега ми се появи един въпрос в главата докато гледам тия турове с корабчета. Има някои от тях, които влизат на американска територия (става дума и за Ниагарския водопад и за 1000-та острова). Ние визи за Щатите няма да имаме, това дали би било проблем?

Връзка към мнение
преди 2 минути , boogy83 каза:

И сега ми се появи един въпрос в главата докато гледам тия турове с корабчета. Има някои от тях, които влизат на американска територия (става дума и за Ниагарския водопад и за 1000-та острова). Ние визи за Щатите няма да имаме, това дали би било проблем?

Не, няма да имате проблеми с това, не се притеснявай. А, сега подготвям по-подроен отговор на останлите ти въпроси.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Алоха бледолики братко boogy83!

Много добре сте решили! Септември е още приятно времето.
Хайде и аз да се опитам да ви отговоря на въпросите колкото мога.

 

 4-ти септември – Thousand Islands.
Аз взех лодка от Кингстън, но предполагам, че и от Гананок или дори от Броквил може да се вземе. Не е проблем, откъдето ви е кеф се качете.  Мисля, че 2-3 часа са достатъчни за това място.

 

5-ти септември – Ниагарски водопад. Цял ден. Как е по-добре да се посети? С организирана екскурзия от Торонто или с колата да си отидем сами до там?

 

Не ви трябва организирана екскурзия, просто идете с кола до там и се насладете на гледката. Вземете и тур с лодка непремено!

6-ти септември – Обиколка из Торонто. Какво „не трябва” да изпускаме да видим там? Освен CN Tower?
Ако искаш да звучиш като канадец, не казвай Торонто, а Торонно.
Вижте улица Янг/Yonge Street, която е дълга 56 км, но ако се смята като част от онтарисйката магистрала 11 е 1896 км и в Канада казват, че е най-дългата улица в света.
Ако се кефите на стари викториански сгради, вижте кампуса на Университета в Торонто, старата община/Old City Hall и онтарийския парламент, разходете се по крайбрежието и вземете една разходка с лодка по езерото Онтарио. Ако искате да видите етнически квартали ви препоръчвам да се разходите по Спадайна/Spadina да видите най-стария китайски квартал в града и по Данфорт Авеню за да видите гръцката махала, където винаги има чудесно агнешко печено и гръцки баници по ресторантите.

 

7-ми септември – Пътуване посока Отава. Посещение на парламента. (може и без да влизаме). Разходка из града. Какво може да се види още там?
В Отава непремено идете на едно хълмче до Националната галерия, нарича се Nepean Point . На Нипиън поинт има паметник на Самуел дьо Шамплен - френски изследовател, известен като бащата на Канада и от там се открива прекрасна гледка към парламента и библиотеката на парламента, която е прекрасна. Непремено влезте в парламента и в библиотеката. Това е и мястото, където се срещат река Отава и канала Ридо. Вземете една лодка и си направете кръгче по канала Ридо и река Отава.
До парламента е и хотела Шато Лорие, много готина сграда в стил френски замък. А, сградата на данъчните е като шотландски замък, точно до Американското посолство. Разходете се и на Байуърд маркет/Byward market и ако имате време и желание може да видите резиденцията на канадския генерал-губернатор Ридо Хол, както и къщите наоколо в квартала на богатите Роклиф Парк/Rockcliffe Park.


А, от квебекската част на реката се намира канадският исторически музей, който може да се види за 2 часа примерно.
https://www.historymuseum.ca

 

8-ми септември – Пътуване посока Квебек. Посещение на Омега Парк. (@Crazy Horse го е споменал в една от темите за Канада, но не успях да го намеря в google.maps. Ако може малко повече информация за това място). Също е споменал за посещение на ферма за кленов сироп. Ако може и за това малко повече инфо.

 

До Отава има една кленова традиционна ферма, която аз харесвам - Фултън.
https://www.fultons.ca
399 Sugar Bush Road, Pakenham, ON

Ето как се стига до нея с кола - https://www.fultons.ca/copy-of-contact-us

 

Паркът Омега е в провинция Квебек, между Отава и Монреал, в Монтебело.
http://parcomega.ca/en
399 Road 323 North, Montebello,
Quebec JOV 1LO

 

11-ти септември – посещение на индиански резерват Ока? (и тук моля за повече информация от @Crazy Horse ). Евентуално може това посещение да го изместим с ден по-рано, а част от обиколката на Монреал да мине в последния ден, тъй като на 11-ти излитаме от Монреал около 8 вечерта.

 

В Ока между другото има също интересна кленова ферма
Sucrerie la Marinière
515, rang l'Annonciation, Oka, Québec, Canada, J0N 1E0
Така че, ако не успеете в Отава, това е другият ви шанс да посетите шугър буш.

 

А, за да видите индианците Мохок, идете до туристическия център на резервата Канауаке - http://kahnawaketourism.com/contact-us/
Аз съм ходил там по време на индиански празници лятото, но съм убеден, че и септември ще ви разкажат историята и разходят из резервата.

Ако има още нещо, с което мога да помогна, питай смело!

 

Ето и снимки от парламентарната библиотека в Отава, Шато Лорие, гледката от Нипиън поинт към парламента и няколко снимки от историческия музей.

 

OttawaJan'07 019.jpg

IMG_0136.JPG

IMG_0106.JPG

IMG_0118.JPG

IMG_0119.JPG

IMG_0121.JPG

IMG_0130.JPG

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Crazy Horse каза:

Ако искаш да звучиш като канадец, не казвай Торонто, а Торонно.

Даже по-скоро Тронно.  😀

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , Crazy Horse каза:

 

Ако има още нещо, с което мога да помогна, питай смело!

 

OttawaJan'07 019.jpg

IMG_0136.JPG

IMG_0106.JPG

IMG_0118.JPG

IMG_0119.JPG

IMG_0121.JPG

IMG_0130.JPG

Ооо със сигурност ще те тормозя още то е ясно 🙂 Но днес се насъбра доста нова за мен информация в темата и ще трябва да я асимилирам първо 🙂

Благодаря за всички вкючвания.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой може ли да ме насочи за цена за SIM- карта с интернет?

Трябва ми само за google.maps, не ме вълнува да си цъкам във фейса или подобни.

Това което намерих не ми се струва много изгодно, дори в сравнение с Нова Зландия, където по принцип е доста скъпо всичко 🙂

 

Screenshot_1.png

Връзка към мнение
преди 6 часа, boogy83 каза:

Някой може ли да ме насочи за цена за SIM- карта с интернет?

Трябва ми само за google.maps, не ме вълнува да си цъкам във фейса или подобни.

Това което намерих не ми се струва много изгодно, дори в сравнение с Нова Зландия, където по принцип е доста скъпо всичко 🙂

 

Screenshot_1.png

Този сайт обикновено е доста адекватен: https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Canada

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Да напиша аз тук в темата, че току що научих "по трудния начин", че имало и платени магистрали в Канада 🙂 От фирмата за коли под наем са ме таксували 130 кинта за минаване по една магистралка....верно 7-8 та даже и 9-лентова на места, ама....скъпо беее :lol:

Става дума за отсечка (казвам отсечка, защото за размерите на Канада, това си е отсечка), която минава през Торонто.

Слагам линк, където има и калкулатор, но при свършен факт не ми се разучава как работи калкулатора.

Та ето го и линка:

https://www.407etr.com/en/tolls/tolls/toll-calculator.html

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , boogy83 каза:

Да напиша аз тук в темата, че току що научих "по трудния начин", че имало и платени магистрали в Канада 🙂 От фирмата за коли под наем са ме таксували 130 кинта за минаване по една магистралка....верно 7-8 та даже и 9-лентова на места, ама....скъпо беее :lol:

Става дума за отсечка (казвам отсечка, защото за размерите на Канада, това си е отсечка), която минава през Торонто.

Слагам линк, където има и калкулатор, но при свършен факт не ми се разучава как работи калкулатора.

Та ето го и линка:

https://www.407etr.com/en/tolls/tolls/toll-calculator.html

Много полезна информация, определено, със сигурност ще свърши работа на други хора, пътуващи в района. Между другото, ние успяхме да избегнем именно тази отсечка, благодарение на предупреждението, което получихме от "хоста" ни от Turo, което приложение изполвахме за да наемем кола и излезе доста изгодно, поне по мое мнение. Работа свърши и iGo навигацията, която има опция да бъдат избегнати участъци с toll такса, така че тя е другото приложение, което препоръчвам за пътуване в района. Иначе мисля, че имаше и знаци точно за този платен път, но не е толкова трудно да се навлезе в него и впоследствие да се наложи плащането на такса. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.