Прескочи до съдържание

Препоръчайте място за почивка


Jorro

Препоръчани мнения

Здравейте, опитвам се да помогна на много претенциозен приятел в избора му на място за почивка и т.к вече се поизчерпах в предложенията си ви моля за съдействие с идеи.

Ето ги и изискванията:

- Пътуването задължително да е от София и да бъде на 1 билет с минимум прекачвания и по-възможност по-къси полети. 

- Мястото трябва да бъде с много синя вода и хубав бял пясък /като на Малдивите например/

- Мястото за настаняване да бъде модерна самостоятелна вила (ако има и басейн още по-добре) и да бъде на плажа.

- Пътуването да бъде за около 7-8 нощувки , през януари или началото на февруари ( някъде в подходящо време), с бюджет за нощувки и самолетни билети 2600-3200 евро (за двама) 

 

Моите предложения бяха за Тайланд, т.к на Малдивите няма да успеят да се вместят в този бюджет с изискванията, които имат.

На Пи Пи айлънд обаче, което според мен е подходящо място не успяха да си харесат вила, затова се опитвам да намеря друго подходящо, което да не е много далече от летище. Вода тип Симилан айлъндс би им харесала, но не знам да има някой обитаем подобен остров . Идеята ми беше да летят с Катар до Краби или Пукет, т.к често изпадат оферти и полетите са удобни, но не се сещам за подходящо място. На Ко Самуи водата не е нищо особено, а и летенето до там като цяло е скъпо и с 2 прекачвания. 

Друга идея ми дойде за остров Ко Ронг в Камбоджа, но и той е малко куц за достигане. Най-оптималното, което съм намерил за него е полет на Катар до Куала Лумпур и след това с Ер Азия до Sihanouk International Airport , но по всяка вероятност ще се наложи нощувка в КЛ, което не е вариант.

И разбира се има вариант и Филипините, къде ги бях изпратил тази година и им хареса изключително много освен, че беше с 2 прекачвания и дълги полети. Бяха отседнали на Бохол във вила на Алона бийч.  Та, ако отидат пак там ще трябва да намеря и друг остров с хубава вода и бял пясък. 

 

Чудех се дали в Индонезия няма някой остров с хубава синя вода и бял пясък, т.к предвид, че е евтино може би ще е по-лесно да намеря нещо луксозно, което да влезе в бюджета им?

Обобщено вариантите, които разглеждам са Тайланд, Камбоджа,Филипините и Индонезия, но разбира се съм отворен и за други, които да отговарят на изискванията?

Адски трудно е да се опитваш да помагаш на немагеланци 😄 

 

PS1: Занзибар отпада като вариант заради приливите и отливите, Сейшелите не са в сезон, а Малдивите ще са много скъпи предвид, че ще са на резорт.  

PS2. Ориентирал съм се към Азия, заради по-добрите цени на билетите и лесни връзки с Катар и Туркиш, но не е изключено да погледнем и на Запад към Карибите.

Благодаря ви предварително. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Янко Велков

Хмм, много изисквания, много нещо:) На мен на първо четене ми идва Шри Ланка като бюджетна алтернатива на Малдивите. Но обикновенно хора с толкова претенции рядко остават доволни, така че не знам какво да те посъветвам. Може би е вариант да се върнат на място, което са харесали - така или иначе ако основният ти критерий за мястото са "много синя вода и бял пясък", то сякаш няма особено значение дали ще са Филипините или Малдивите🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 hours ago, Янко Велков said:

Хмм, много изисквания, много нещо:) На мен на първо четене ми идва Шри Ланка като бюджетна алтернатива на Малдивите. Но обикновенно хора с толкова претенции рядко остават доволни, така че не знам какво да те посъветвам. Може би е вариант да се върнат на място, което са харесали - така или иначе ако основният ти критерий за мястото са "много синя вода и бял пясък", то сякаш няма особено значение дали ще са Филипините или Малдивите🙂

На Шри Ланка водата не е хубава. Иначе не е идеята за бюджетна алтернатива по-скоро да не в двете крайности както Малдивите например...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ко Панган и  Ко Тао са подходящи места в Тайланд по лични впечатления. Не мога да си представя какво във водата на Самуи ти изглежда неподходящо,  макар само да съм минавала с ферито.  Ко Чанг и Ко Ланта според прегледаните снимки също са бяло-сини.   

Във Филипините около Бохол,  както и по-известните Палаван и Боракай са с бял пясък и красива вода.

 

Шри Ланка и посетените от нас места в Индонезия не отговарят на желанията,  макар че втората държава има изключителен усет за красота в местата за настаняване. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Защо не видят Карибите. В Барбадос има чудесни плажове и вили и апартаменти, а и цените на билетите от Лондон са около 250-350. С късмет ще се вместят в бюджета. Вариант е и Мексико. И то добър вариант.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли да ползвам тази тема?

 

Въпроса ми е подобен : (Препоръчайте ми почивка), но параметрите са други.

 

Имам една свободна седмица от (може да се мърда ден-два) 2 юни до 9 юни. Искам да си направя морска почивка, като ще съм в компанията на чаровна девойка на 4 години.

Излитането е от Осака (KIX или някое друго близко летище). Не прекалено дълъг полет (условно, ако си заслужава - ще летим, тренирани сме) и не повече от 1 прекачване. Мястото може да не е с кристално синя вода и фин бял пясък, но да има хубав плаж, ако има и малко шнорхелинг ще е бонус. Може да е нискобюджетно, но сърдечно и приветливо, с услужливи домакини и добра хигиена.

Миналата година бях на Амами Ошима - супер беше, но сега се сливат две авиокомпании и полета е временно спрян.

Хресах си Сайпан - трябвало американска виза...

Гледах Тайван, но там повече горещи минерални извори, отколкото море...

Гледам Себу...ама не мога да преценя кои места са удобни за транспорт и доколко е безопасно за двете ни.

 

Приемам всякакви съвети 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@samuraika Аз мисля, че се сещам само за такива с по-дълги полети, ама ще ти кажа за всеки случай.

Единият вариант е Малайзия на източния бряг - Palau Redang или Palau Perhentian. Има и по-луксозно, и по-евтино настаняване, водата е невероятна, пясъкът също. Пътуването е с два полета на Еър Ейжа през КЛ, като вторият е 40 мин. Следва обаче скоростна лодка/трансфер до острова, който може да бъде организиран от теб или от самия хотел.

Другият вариант в някъде във Виетнам, като лично на мен ми харесва Pho Quoc. Но пак ще са два полета и не знам дали има някаква лоу-кост авиокомпания до там от Осака. Просто ти давам идея.

Сещам се и за трети - Ко Самуи (от всички места, на които съм ходила в Тайланд, там най-много ми хареса), но пак ще са два полета през Банкок.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 21.04.2019 г. в 0:55, Jorro каза:

Здравейте, опитвам се да помогна на много претенциозен приятел в избора му на място за почивка и т.к вече се поизчерпах в предложенията си ви моля за съдействие с идеи.

Ето ги и изискванията:

- Пътуването задължително да е от София и да бъде на 1 билет с минимум прекачвания и по-възможност по-къси полети. 

- Мястото трябва да бъде с много синя вода и хубав бял пясък /като на Малдивите например/

- Мястото за настаняване да бъде модерна самостоятелна вила (ако има и басейн още по-добре) и да бъде на плажа.

- Пътуването да бъде за около 7-8 нощувки , през януари или началото на февруари ( някъде в подходящо време), с бюджет за нощувки и самолетни билети 2600-3200 евро (за двама) 


 

За тез пари, спокойно могат да отидат на Ривиера Мая, в Мексико. Ние бяхме в 5 зв. Барчело , с пакети през испански тур-оператор Jolidey, с полети от/до Мадрид.

Могат и в Доминикана, но на мен, там не ми хареса особено, за това не го препоръчвам.

Връзка към мнение

@samuraika И още един съвсем хипотетичен вариант - Еър Ейжа летят от КЛ през Осака до Хонолулу, така че може да се възползвате само от втората отсечка (Осака-Хонолулу). Полетът мисля пак е някъде към 6-7 часа, но е само един. Не знам с какви паспорти сте и дали имате американска виза, защото се изисква такава. Но ако не за този път, добър вариант е за други фамилни почивки.

Връзка към мнение
преди 2 часа, samuraika каза:

Може ли да ползвам тази тема?

 

Въпроса ми е подобен : (Препоръчайте ми почивка), но параметрите са други.

 

Имам една свободна седмица от (може да се мърда ден-два) 2 юни до 9 юни. Искам да си направя морска почивка, като ще съм в компанията на чаровна девойка на 4 години.

Излитането е от Осака (KIX или някое друго близко летище). Не прекалено дълъг полет (условно, ако си заслужава - ще летим, тренирани сме) и не повече от 1 прекачване. Мястото може да не е с кристално синя вода и фин бял пясък, но да има хубав плаж, ако има и малко шнорхелинг ще е бонус. Може да е нискобюджетно, но сърдечно и приветливо, с услужливи домакини и добра хигиена.

Миналата година бях на Амами Ошима - супер беше, но сега се сливат две авиокомпании и полета е временно спрян.

Хресах си Сайпан - трябвало американска виза...

Гледах Тайван, но там повече горещи минерални извори, отколкото море...

Гледам Себу...ама не мога да преценя кои места са удобни за транспорт и доколко е безопасно за двете ни.

 

Приемам всякакви съвети 🙂

 

Air Asia И Cebu Pacific имат много евтини полети Осака - Манила и от там хващате още едни евтин за Панглао. Новото летище е точно до Алона бийч, който е супер за база с много ресторанти, турове и т.н. и от него може да се хваща туктук или трайсикъл, както му викат там, до най-добрия плаж на острова Думалуан. Може да се спи и около него, има големи ресорти и евтини нощувки, но вечер няма какво да се прави на него. Пясъкът е точно бял и фин.

 

Става и с един полет Осака - Себу и после ферибот, но той е до Бохол, после още пътуване до Панглао. Полетът до Себу е и много по-скъп, повече от другите два взети заедно. 

 

Друг вариант от Манила или Анджелес (себу летят и до там) до Ел Нидо директен полет  и там вече плажове и шнорхелинг да искаш. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря на всички, много сте ценни!

 

Аз не държа на бял фин пясък. Да е хубав плажа и да може човек да си потопи главата и да му е интересно. И да може детето да си играе.

 

Американската виза е проблем, иначе чуднички билети до Сайпан си бях намерила...

 

Много хубави идеи давате за Източните брегове на Млайзия и Филипини, но логистиката е тегава, а с малко дете - ще повече.

 

Нещо към Пукет клоня. Има много хубави малки хотелчета с домашна атмосфера и ниски цени. Какво мислите за там? И кой район ми препоръчвате? Плажа да е бейби френдли и да не е шумно. Нямам против нищо да не се прави вечер. Аз основно отивам за да не правя нищо!

Връзка към мнение

Пукет по това време на годината хотелите са на подаряване, обаче неслучайно. Може да уцелите поройни дъждове, дори буря. Аз неслчуайно дадох като опция Филипините под Себу, там никога не е имало тайфун, а времето до към юни е по принцип  още доста добре.  Аз бях на Пукет миналия май, уж още съвсем в началото на дъждовния сезон и валя няколко дни сериозно. 

Връзка към мнение

+1 за Жежу, ако не вали много. Иначе, ако бюджета не е проблем, абсолютно бих се възползвал от директния полет Осака - Нова Каледония , без да му мисля много-много...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотни сте! Много ми помагате.

 

Ето докъде стигнах :

 Намерих си удобни и евтини полети до Бангкок и връзка до Пукет. Въпреки офф сезона и дъждовете за сега остава най-вероятната работна версия. С малкото джеременце и без това няма да се правят много екскурзии и хайкове. Ако нацелим ден да скокнем до Пи Пи или Дж Бонд, добре, ако ли не - здраве. Намирам чудни хотелчета с красиви гардини и басейн за по 15-20 Е на вечер. И да вали - ще си се пличкотим в басейна. Все пак целта е най-вече оттърваване от ежедневие и малко релакс. Масажи и някой (който не съм аз) да прави закуска - повече не ми трябва. Билета ми се връзва малко под 200 Евро, а хотела около 100Е за седмица. Вие бихте ли отишли на Пукет извън сезон при тези параметри?

 

Ако все пак дадете по-добри идеи за отскачане с база Бангкок - ще ми бъде много полезно. 3-9 юли са датите ми.

 

@LindtИндонезия - звучи супер. Къде препоръчваш?

 

Джеджу е с безумно високи цени на полети в този период, че им е ваканцията на децата там и разгара на сезона. А и от 23-25 юли съм в Бусан - малко много Корея ще ми дойде.

 

За съжаление, при над 800Е цена на полета Оска-Нова Календония, ми се налага да се замисля много...а и хотелите не са евтини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, samuraika каза:

Страхотни сте! Много ми помагате.

 

Ето докъде стигнах :

 Намерих си удобни и евтини полети до Бангкок и връзка до Пукет. Въпреки офф сезона и дъждовете за сега остава най-вероятната работна версия. С малкото джеременце и без това няма да се правят много екскурзии и хайкове. Ако нацелим ден да скокнем до Пи Пи или Дж Бонд, добре, ако ли не - здраве. Намирам чудни хотелчета с красиви гардини и басейн за по 15-20 Е на вечер. И да вали - ще си се пличкотим в басейна. Все пак целта е най-вече оттърваване от ежедневие и малко релакс. Масажи и някой (който не съм аз) да прави закуска - повече не ми трябва. Билета ми се връзва малко под 200 Евро, а хотела около 100Е за седмица. Вие бихте ли отишли на Пукет извън сезон при тези параметри?

 

Ако все пак дадете по-добри идеи за отскачане с база Бангкок - ще ми бъде много полезно. 3-9 юли са датите ми.

 

@LindtИндонезия - звучи супер. Къде препоръчваш?

 

Джеджу е с безумно високи цени на полети в този период, че им е ваканцията на децата там и разгара на сезона. А и от 23-25 юли съм в Бусан - малко много Корея ще ми дойде.

 

За съжаление, при над 800Е цена на полета Оска-Нова Календония, ми се налага да се замисля много...а и хотелите не са евтини.

Аз не съм експертът по тази страна,  били сме веднъж и програмата ни не беше като за деца - основно Ява и Бали.  Поради вулканът не знам дали да ви насоча към Бали,  иначе северозападната част беше много спокойна и красива. Плажът е черен,  но има рибки.  И страхотни криви планини за фон. 

Аз бих отишла до Манадо,  ако гоня почивка и рибки. Повечето места в букинг ми изглеждат добре,  базирани на half/full board. Но полетите няма да са евтини и не знам дали ще са директни.  

Около Суматра има интересни острови - Belitung например. 

В Борнео също е сезон, аз бих завела дете там, заради птиците и животните.

В общи линии все гледам места с трудно стигане, но ако направиш бързо търсене докъде имаш полети, може да се измисли хубаво място за почивка с красив хотел на 1 лодка разстояние например. 

Примерно близо до Бали е Ломбок.  Около него има купища малки острови с плажчета и по 1 хотел. А и самият той е с добри данни - много зелен и много хубав пясък и синьо море. Но трябва внимателно да се прочетат ревюта от последните посетители,  че имат навик да строят нов хотел точно на плажа, пред хотела,  който си си избрал 😞

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@samuraika, виж Ко Самуи, ако ще се минава през Банкок. Там по това време не е дъждовен сезон, но мисля, че цените няма да са толкова ниски, колкото на Пукет.

Относно дъжда - ами може да вали, може да вали малко, може и много-много. Но пък цените ти са много добри и аз бих поела риска. Били сме на Ко Самуи през дъждовен сезон - една капка не капна...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оооще по-добри цени намерих за Пукет.

Били сме в Бали цялото семейство, затова отпада. Ко Самуи е с високи цени на полети (и малко избор за напасване с Осакския полет). Манадо е още по-сложно.

Оф, голямо чудене с тоя Пукет в дъждовния сезон. Реално ще съм 4 пълни дни и ако изтегля късата клечка - само ще сме били път за да гледаме как вали в морето..

Много благодаря на всички. Накря ще отида до Ширахама да си начеша крастата и толкоз!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.