Прескочи до съдържание

Золотое кольцо России


viola7707

Препоръчани мнения

Здравейте, имам нужда от съвет. Ще бъдем 3 дни в Москва от 22.09. до 25.09. Имам огромното желание някъде в тези 3 дни да посетя някой от градовете по златния пръстен. И така предполагам, че на 22.09. около 11 часа ще пристигнем със Сапсана от Петербург в Москва. За Москва задължителните ни мероприятия са музея на космонавтиката, червения площад и Арбат. Имам 3 запазени нощувки в хотел Совиетски. Тук някъде трябва да вмъкна посещение на град от Златния пръстен, което ще бъде с влак. Колебая се между Владимир/ Суздал, Ростов Велики и Ярослав. Сергиев посад ми е най-краен вариант, но не го отхвърлям напълно. Много ме влече към Волга или някое градче, което да е с атмосфера на руско село. Не ми е проблем да запазя дублираща се допълнителна нощувка в някой от градовете, за да не мъкнем багажа с нас. Искам съвет как да си направя програмата така, че да ми стигне времето и за Москва.  Прибираме се на 25.09. 14.00 часа през Домодедово. Благодаря.

Връзка към мнение

@viola7707, завиждам ти искрено за организацията!!! 

Аз трябваше да увелича нощувките в Москва от 5 на 7, за да мога да включа и пътуване извън Москва във Владимир и Суздал 🙂

Според мен реалния ти вариант без дублирана нощувка е Сергиев посад.

За Владимир и Суздал ти е необходимо да пренощуваш във Владимир / има два три евтини хотела до гарата/ и на 25.09. рано сутринта да хванете влака за Москва, за да не си изпуснете полета.

Пътуване до Суздал без нощувка във Владимир ще е просто, за да кажеш че си ходила до там, а не реално да разгледаш Суздал...

Но пък отивайки до там за Москва ти остават само два дни.... Според мен крайно недостатъчни, но ти си знаеш най-добре...

Пишейки всичко това съм длъжен да спомена, че ние ще ходим в края на август и в момента съм на фаза организация 🙂 , затова че мога и да греша в преценката си..

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, viola7707 каза:

Здравейте, имам нужда от съвет. Ще бъдем 3 дни в Москва от 22.09. до 25.09. Имам огромното желание някъде в тези 3 дни да посетя някой от градовете по златния пръстен. И така предполагам, че на 22.09. около 11 часа ще пристигнем със Сапсана от Петербург в Москва. За Москва задължителните ни мероприятия са музея на космонавтиката, червения площад и Арбат. Имам 3 запазени нощувки в хотел Совиетски. Тук някъде трябва да вмъкна посещение на град от Златния пръстен, което ще бъде с влак. Колебая се между Владимир/ Суздал, Ростов Велики и Ярослав. Сергиев посад ми е най-краен вариант, но не го отхвърлям напълно. Много ме влече към Волга или някое градче, което да е с атмосфера на руско село. Не ми е проблем да запазя дублираща се допълнителна нощувка в някой от градовете, за да не мъкнем багажа с нас. Искам съвет как да си направя програмата така, че да ми стигне времето и за Москва.  Прибираме се на 25.09. 14.00 часа през Домодедово. Благодаря.

Реално имате 2 дни. Ще разберете колко време се губи в транспортните средства на този огромен град още при пристигането ви и ще коригирате плана си.

Не мисля, че ще имате необходимото време за Москва. За излизане извън Москва може да се мисли, според мен, ако времето ви е повече. Но вие си решавате.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

А Кремъл ? 

Аз също мисля, че за Суздал и Владимир,  ако сте с обществен транспорт е добре да имате два дни. 

Ходих с една нощувка в Суздал,  но ако тепърва планирах щях да отделя две. Русия като от картичките. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно казано най- много ме тегли към Ярославл. Да дублирам нощувка не ми е проблем, даже не държа да е евтина. Просто се опитвам да оптимизирам времето и наистина поне за малко да видя Русия като от картичките. Времето е това 7 дни- билетите са купени. Имаме 4 нощувки в Петербург и 3 в Москва. Има ли някой бил и в Ростов велики?

Връзка към мнение

Roje, би ли споделил програмата за 7 дни в Москва? Не искам да ходя много по музеи, защото в Петербург май само това ще правим и мисля, че ще ни омръзне.

Връзка към мнение
преди 59 минути , viola7707 каза:

Roje, би ли споделил програмата за 7 дни в Москва? Не искам да ходя много по музеи, защото в Петербург май само това ще правим и мисля, че ще ни омръзне.

Виола, с удоволствие ще я споделя макар тя да е все още в много суров вариант, защото подготвям в момента друго пътуване, което е преди това.

Пристигаме в Москва с полет на Аерефлот на 18 август следобед. 

Наели сме апартамент от Аирбнб точно до метро станция Соколники и до парк Соколники.

И тъй като най-вероятно ще се настаним около 17,30-18часа вечерта сме придвидили за парк Соколники, един от най-големите паркове на Москва. Като гледах колко забавления има в него може и два дни да не ти стигнат да го обиколиш.

На втория ден имаме:

1. Кремъл без оръжейната камара и Диамантения фонд

Катедрала Успенски събор,

- Катедрала Архангел Михаил 

- Катедралата на Благовещение. 

- Ивановския площад с Цар Пушка и Цар Камбана

- Александровска градина

- Гробницата на Незнайния воин

- Спаската кула

2. Червеният  площад

Мавзолеят на Ленин

Събора "Василий Блажени"

-Казански събор

3. ГУМ

4. Храм Христос Спасител

5. Паметникът на Петър Първи, Кримски мост

6. - Парк Горки

7.  Разходка по Тверская и Сталиновите небостъргачи

8. Разходка около Большой театър

 

Трети ден:

1.Кремъл - оръжейната камара и Диамантения фонд

2.Китайски град

3.Парк Зарядье- Медия комплекс Полет – 5D филм полет с хеликоптер над Москва, Парящий мост

4. Третяковска галерия

5. Разходка Метростанции – Комсомольская, Киевская, Таганская, Арбатская,Новослободская,
Проспект
площадь Революции  и Маяковская

6. Речен круиз- обзорная екскурсия на теплоходе СНЕГИРИ

7. Арбат

 

Четвърти ден:

1.Новодевически манастир

2.Парк Победи

3.МГУ и Наблюдателната площадка на Воробьевых горах

4. Деловой центр- Москва Сити- качване на най-високата набл. Площадка ОКО

4.Царицыно-двореца на Екатерина ІІ

5.Коломенское

6.Измайловски пазар - Вернисаж в Измайлово

 

Пети ден:

1. Сергиев Посад

2. Вечерта ВДНХ и Останкино

 

Шести ден:

Владимир /с влак/ и оттам до  Суздал

Пренощуване във Владимир

 

Седми ден:

Връщане в Москва, следобед със Сапсан към Петербург, където имаме също 7 нощувки

 

Това е накратко за престоя ни в Москва в много суров вариант, просто трябваше да зная колко нощувки ще са ни необходими, тъй като в началото гледах програмите на две три агенции и ти си бяха 4 дни в СП, 3 в Москва.

Ама след това се оказа, че тези дни няма доникъде да ни стигнат и ако до Западна Европа летим за по 10-20 евро, то до Русия с тези скъпи полети не си заслужава кратък престой,защото не се знае кога пак ще отида.

Иначе съм ходил в Москва преди 30 години 🙂

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение

Ходил съм в 8 града от Златния пръстен - ще ги опиша с няколко думи всичките в реда, в който ги видях. Ходих с кола под наем, та ми е трудно да кажа кои от тях се стигат лесно от Москва с влака, но предполагам, че това ще са по-големите градове. Суздал няма влак например.

Сергиев Посад - прекрасен огромен манастир с няколко църкви и тук-там интересни вили из центъра. От всички градове, той е най-свещен за православието и с най-силно усещане за религиозен плам у много посетители. По-сложно се снима 😉 Беше и единственият град, в който през август в неделя имаше много автобуси с китайски туристи и единственият наистина препълнен град.

Переславл - Залески - много се доближава до търсеното "руско село" особено по улиците между централните забележителности и езерото с църквичка на брега, като Левая Набережная. Пълно е с шарени дървени къщички. Доста заспало местенце - в неделя в ранния следобед нито една от централните църкви в старото им кремълче не беше отворена 😞

 

Ростов Велики - напълно запазен кремъл с всичките му църкви, кули, тераси и т.н. Невероятен! Няма какво конкретно да кажа - гледай снимки и се диви. В крепостта са снимани важни съветски филми за Средновековието като "Иван Василиевич сменя професията си" и посетителите седят и се мъчат да познаят коя сцена къде е заснета. Извън кремъла, уличките ми се сториха по-обикновени, по брега на езерото спомените ми са за по-обикновени къщи, а не като тези в Переславл, но може и да греша.

Ярославл - огромен град с хубави църкви и манастири и големи площади и паркове. Волга е много красива и още е само с размерите
на Дунав в България. Бяхме там малко късно и реално не успяхме да влезем в нито един храм, въпреки че руските храмове май като цяло затварят късно.

Кострома - приятно местенце с разхвърляни църкви тук и там и хубав манастир леко извън центъра. Доста исторически събития са се случвали в костромските манастири около Смутното време. Волга отново е хубава, а градът излъчва пост-соц носталгия, докато по-големите градове имат дъх на модерност.

Иваново - така и не разбрах защо се води част от Златния пръстен.

Суздал - другата руска приказка 🙂 Много църкви, включително и дървени, крепостни стени и кули на кремъла, много дървени къщички вън и извън историческото му сърце (две струпвания на исторически сгради на около 2км едно от друго. Дори по улица Ленинска между тях има дървени къщички. Тук видяхме и най-много туристи след Сергиев Посад.

Владимир - много ми заприлича на Ярославл, видяхме го отново вечер и влязохме само в една хубава църква, но се виждаха други църкви по околните хълмчета, имаше големи паркове над реката, много местни хора на разходка - въобще градска идилийка.

Ако наистина само няколко са ти единствените незаменими цели в Москва - при добра организация ще имаш ден за посещение на няколко града от пръстена, например Суздал+Владимир с влак и автобуси или някаква комбинация от Сергиев Посад, Переславл, Ростов и Ярославл. Ако обаче някой в групата обича история, има шанс да почувства, че градът е останал недоразгледан.

И ако искаш да влизате в Кремъл, особено в почивен ден - никакво размотаване и 20мин преди работното време задължително на входа с билет в ръка - ще ти спести много висене и изгубено време.

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение

Еха, Венелин безкрайно благодаря, много ценно. Наистина съм твърдо решена да жертвам 1 ден от Москва за сметка на Златния пръстен. С Переславл- Залески вече тотално се омотах и той май ми дръпна напред в класацията. Мисля, че накрая ще бъде на ези- тура и какъвто ни бил късмета. 

Roje, чудесна програма, но ние физически нямаме възможност за повече от седмица. Завършила съм руска гимназия и всичко свързано с Русия винаги ми е било много интересно, но за съжаление ще трябва да вместя максимума в една седмица.

Редактирано от viola7707
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Христос Возкресе!!!

  Понеже видях тази тема, та тя преобърна всичките ми планове за първата ми лятна екскурзия, а е и точно като за днес - златни кубета и Православие! Личното ми мнение е, че Москва и Златния пръстен трябва да се правят отделно от Петербург, ама пуста (скъпа) виза...

 И значи, в главата ми се породи (лудата) идея да ида до Москва с кола. Четох, четох всичко тук, а и не само, и приемам всякакви съвети. Имам план за 2 нощувки в Киев, където бях миналото лято, но с удоволствие ще се върна, 6 нощувки в руската столица, 1 или 2 някаъде в Пръстена, и 2 по пътя назад. Най- вече ме интересуват граничните истории, че миналото лято чаках 7 часа м/у Украйна и Полша, и...

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 21.04.2019 г. в 13:24, Венелин каза:



Суздал - другата руска приказка 🙂 Много църкви, включително и дървени, крепостни стени и кули на кремъла, много дървени къщички вън и извън историческото му сърце (две струпвания на исторически сгради на около 2км едно от друго. Дори по улица Ленинска между тях има дървени къщички. Тук видяхме и най-много туристи след Сергиев Посад.

 

Мерси, сега разбирам от теб за тези места. Кое е твоето номер 1? В Гугъл като напиша всички тези имена - все излизат снимки само на църкви и куполи, повечето подобни и ми се размиват, а аз бих искала да видя точно шарените къщи. Ти от къде чете за Русия?

Връзка към мнение

Ами шарените къщи все пак не са исторически забележителности, затова рядко пише за тях. Както рядко снимат конкретни шарени къщи във Вроцлав или Страсбург - снимат цели улици и квартали, ако имат "вид". А и в Суздал, и в Переславл шарените къщи са омешани и с по-ново, но пак цветно и дървено строителство.
Най-много ми харесаха Суздал и Ростов, но може би това е защото Ярославл и Владимир ги видяхме привечер, когато ставаха по-малко туристически и по-изпълнени с местни хора.
Откъде съм чел ли... ами като човек види кои градове са в Златния пръстен, намира снимки в гугъл и разбира, че са хубави, после отваря картата и гледа къде са основните забележителности. После преглежда нещо в стил Lonely planet, за да знае дали не пропуска нещо периферно и да види дали му харесва. Останалото е Уикипедия и случайност, освен това инициаторът на пътешествието беше по-подготвен и от мене.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.