Прескочи до съдържание

Санкт Петербург: безплатна виза и екскурзия


Topfly

Препоръчани мнения

Рaзглеждам един круиз със спиране за два дни в Санкт Петербург. Хубавото е, че за подобни круизи дават безплатни визи, но само при условие, че човек ползва лицензиран туроператор за обиколка на града.

 

Нямам идея колко ще струват екскурзиите от борда на кораба, но предварително по интернет намирам доста луди цени. Екскурзия за двама възрастни и две деца над 7 години за два дни излиза около 900 евро 😞 Някой има ли идея за туроператор през който можем да направим по бюджетна обиколка на града? Евентуално единия ден има вариант да оставим децата на борда в детския клуб.

 

Каква програма ще ми препоръчате, която може да е интересна и за деца?

Връзка към мнение

Я да повдигна темата, питането е доста конкретно, сигурен съм че доста хора са посетили Петербург по този начин, все някой трябва да има мнение 🙂

Връзка към мнение
1 minute ago, Георги said:

Я да повдигна темата, питането е доста конкретно, сигурен съм че доста хора са посетили Петербург по този начин, все някой трябва да има мнение 🙂

В друга тема малко се изясниха нещата, но много конкретен отговор за актуалното положение и идеи за местни гидове не получих

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 24.04.2019 г. в 13:57, Topfly каза:

Рaзглеждам един круиз със спиране за два дни в Санкт Петербург. Хубавото е, че за подобни круизи дават безплатни визи, но само при условие, че човек ползва лицензиран туроператор за обиколка на града.

 

Нямам идея колко ще струват екскурзиите от борда на кораба, но предварително по интернет намирам доста луди цени. Екскурзия за двама възрастни и две деца над 7 години за два дни излиза около 900 евро 😞 Някой има ли идея за туроператор през който можем да направим по бюджетна обиколка на града? Евентуално единия ден има вариант да оставим децата на борда в детския клуб.

 

Каква програма ще ми препоръчате, която може да е интересна и за деца?

Добре де, а защо не си извадиш платени визи и да си обикаляте сами. За два дни, могат да се видят много неща.

Руската виза скъпа ли е сега?

Връзка към мнение
7 minutes ago, AlexandraKo said:

Добре де, а защо не си извадиш платени визи и да си обикаляте сами. За два дни, могат да се видят много неща.

Руската виза скъпа ли е сега?

Визата през агенция е около 100 евро на човек или 400 евро за 4 души. Трябват снимки, приглашение, резервация в хотел и т.н. Не знам ще ми признаят ли за хотел спане в круизен кораб. Много по лесно е като круизен пасажер да получиш безплатна виза на пристанището. Единственият проблем е, че трябва да използваш агенция за да обиколиш града и агенциите явно се възползват от този монопол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

Визата през агенция е около 100 евро на човек или 400 евро за 4 души. Трябват снимки, приглашение, резервация в хотел и т.н. Не знам ще ми признаят ли за хотел спане в круизен кораб. Много по лесно е като круизен пасажер да получиш безплатна виза на пристанището. Единственият проблем е, че трябва да използваш агенция за да обиколиш града и агенциите явно се възползват от този монопол.

Тогава,при тази цена на визата,ти е по-изгодно,да се запишеш на организираните екскурзии.

Ако децата са малки,не ги влачете с вас,още повече,щом има детски купон на кораба и ще има с кого да си играят.

За двама,екскурзиите ще ти бъдат сумарно,сигурно,колкото визите за 4 души .

Посмятай малко,ама,трябва да знаеш цената на екскурзиите.И децата,ще искат ли да стоят без вас?

Вие ще бъдете ли спокойни,ако ги оставите на кораба?

 

Връзка към мнение
2 minutes ago, AlexandraKo said:

Тогава,при тази цена на визата,ти е по-изгодно,да се запишеш на организираните екскурзии.

Ако децата са малки,не ги влачете с вас,още повече,щом има детски купон на кораба и ще има с кого да си играят.

За двама,екскурзиите ще ти бъдат сумарно,сигурно,колкото визите за 4 души .

Посмятай малко,ама,трябва да знаеш цената на екскурзиите.И децата,ще искат ли да стоят без вас?

Вие ще бъдете ли спокойни,ако ги оставите на кораба?

 

Вече сме ги оставяли на кораба и няма проблем. Аниматорите се грижат добре. Водят ги да обядват, вечерят, занимават ги и т.н. Иска ми се обаче да намеря някоя по евтина агенция, която да не е с много претрупана програма, като ни остави да отидем на зоологическа градина или други интересни и за деца програми за да им остане и за тях някакъв спомен от града. Вече им е интересно да посещават градове, но не искат цял ден по музеи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Видях ти темата, когато я пусна и мислих, че все някой ще отговори с някаква по-полезна информация, но това явно не е станало.

 

Първият път, когато бях в Санкт Петербург беше за седмица на конференция и имаше възможност за два целодневни тура, които бяха достатъчни да си харесаш разни неща, за които в последствие да се върнеш, напоителните истории на руските екскурзоводи даже успяха да ми харесат, въпреки че по-принцип не си падам по такива услуги. Така че, относно коментарите в другата тема, за 1-2 дни могат да се видят доста неща, да се добие обща представа и след това да се върнеш там, където ти е интересно. При мен това стана по стечение на обстоятелствата и въпреки че не обичам да ходя на такова все пак емблематични места за кратко, всъщност се получи доста добре и съм съгласен с теб, че по-добре да видиш нещо дори и за кратко щом ти се е отдала възможност...  

 

Не мога да ти помогна с визи и турове, мога само да кажа, че познати британци преди време бяха ходила на круиз с деца и бяха много доволни от едни индивидуалните турове, но цените предполагам няма да са бюджетни...

 

www.russianadventure.com 

 

Иначе зависи какво харесват децата ти, но разходката с лодка по Нева става за всички, след това някаква комбинация от някой друг кораб, ледоразбивач, подводница, някой от увеселителните/аква/зоо и всякакви други паркове или пък циркa... ще трябва да го пообмислиш. 

 

Предполагам, че сивия автентичен комунизъм с панелките и магазините с по един вид от всичко и амбалажната хартия, който цари само на няколко километра от царствения център ще искаш да ги оставиш за друг път.... евентуално.   
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година използвахме двудневната най-скъпа екскурзия в Санкт Петербург. Беше 180-200 евро на човек, с включени поне 4 входа, речен круиз, без опашки и с 2 добри и различен тип ресторанти с включен алкохол. Цената беше ок за това, което включваше. По- неприемлива е за малките екскурзии. Например беше странно, че ние скипвахме опашките навсякъде, а хората от круиза с по-малки трипчета си чакаха. И най-доброто беше, че се прибрахме първата вечер след полунощ. Просто гида беше много свясно момче и предложи, който иска да ни покаже града вечерта. Ние приехме и стана супер. Аз не обичам организираните неща, но там това е най-лесния тачан да вадиш доста.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Зоологическата градина не беше особено впечатляваща, честно казано, но бих препоръчал музея на Арктика и Антарктика. Ние случихме на представяне на обичаите на коренните народи, но и без него музеят си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.