Прескочи до съдържание

Шарлероа-Амстердам 09 -13.05.19


LuKich

Препоръчани мнения

Предстои ми да заведа съпругата ми и приятели до Амстердам. След ровене във форума Бенелюкс ето каква програма избрах:

09.05.19 8.00 кацаме в Шарлероа,  кола под наем и към 9.50 Брюксел-градините Лаакен до 12.00

Около 13.15 да сме в Антверпен -разходка до 15.00 

16.30 Kinderdijk  разглеждане на мелниците до към  18.00

18.30 да сме в Ротердам- разходка,  нощувка

10.05.19 

9.30 до 11.30 Делфт 

12.00 до 14.30 или 15.00 Хага

15.30 настаняване хотел Van der Valk Avifauna

16.00 до 17.30 Keukenhof градините 

18.30 до 22.30 Амстердам 

23.00   Van der Valk Avifauna 

11.05.19

10.10  Амстердам - корабче,  разходка,  мотане...

23.00 Van der Valk Avifauna 

12.05.19

11.30 до 15.30 Брюксел 

16.00 до 19.30 Лювен 

20.30 нощувка в La Grange de Froidmont Moustier

13.05.19

7.30   Шарлероа-връщане колата 

8.45 полет за София 

 

Моля за препоръки 

 

 

Връзка към мнение

За Хага 2 часа са недостатъчни. Градът е голям и забележителностите са отдалечени. Проучете паркирането, че е проблем. Лично на мен Хага като град повече ми харесва от Амстердам, а и има море.

За Делфт ще ви стигнат 2 часа за разходка.

За Антверпен докато паркирате, после до гарата, която е много красива и трябва да тръгвате.

В Амстердам забележителностите са в центъра и лесно се разглеждат. Ако не влизате в музеи, даже ще ви остане време.

Ние пътуваме доста експедитивно, но програмата е много натоварена, според мен.

В почивните дни в някои градове има фермерски пазари, които са си атракция. 

 

Връзка към мнение

Киндердайк работи до 17:30 - ако видиш, че закъснявате, направо пропусни. Ако вали - също. Мястото е вълшебно, но когато е слънчево 🙂
В Ротердам, в 22 часа, едвам намерихме отворено място да хапнем, и това имай предвид.

Връзка към мнение

Претрупано е, страшно много. Койкенхоф също ще е трудно да се види за час и половина, хората прекарват поне половин ден там, а ако искаш да видиш и околните неурбанизирани полета с цветя (макар че те по това време вече са обрани) съвсем няма да стигне времето. Въобще, кажи кое от тези места ти е най-важно за да дадем предложения какво можеш да наместиш около тях. По начина, по който си го описал ще претупате абсолютно всичко. 

 

На 30.04.2019 г. в 14:53, Niceday каза:

Киндердайк работи до 17:30 - ако видиш, че закъснявате, направо пропусни.

Ако няма някаква промяна, то може би това важи за платената мелница-музей. Самия Киндердайк си е отворен денонощно за разглеждане отвън. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи, цялата ти програма ми се вижда като едно безкрайно пътуване по белгийските и холандски магистрали.

Няма как да знам стила ти на шофиране, но имай предвид, че в Белгия ограниченията са до 120 км/час, камери има доста, прошка няма.

Това първо. Второ: едва ли ситуацията се е променила драстично към по-добро през последните две години (от както не съм пътувала по тези части на Европа). От Шарлероа до Лакен ти трябва минимум час да стигнеш, а ако се задръстите на входа на Брюксел може да ви отнеме и повече време. Да не забравяме, че денят е четвъртък, а по времето, когато ще пътувате, пътува половин Белгия в посока Брюксел.

Вторият препъни-камък е околовръстното на Антверпен - планирате да сте там по обяд, което е добър вариант. Непременно използвайте навигация! Лудницата може да е пълна в този участък от пътя, същото важи и за околовръстното на Амстердам.

 

Брюксел два часа може и да ви стигнат, но може и да не. Въпрос на интереси.

От Брюксел до Лювен наистина са 20-на км, номерът е да успееш да излезеш от Брюксел и да се измъкнеш отвъд т.нар. R0, т.е. ринга, или околовръстното без да влезеш в трафик. Къде ще паркирате в Брюксел? За Лювен - също. Имайте монети за парк-автоматите или търсете покрити паркинги, на които може да се плаща с карта.

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение

Благодаря за препоръките,  първия ден мислех да отпрашим направо за Антверпен,  но после видях,  че градините на Лаакен са отворени до 10.05.19 и  реших да се отбием , макар и с риск от трафика в  и около Брюксел. Може би ще олекотя малко програмата,  вероятно можем да оставим Антверпен за 12.05 сутринта,  когато се връщаме към  Брюксел. А ако значително закъснеем от ориентировъчния график ще пропуснем нещо,  но твърдо фиксирани са ни само нощувките,  няма време вече да ги сменям. 

Благодаря още веднъж на всички за препоръките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Градините Лаакен са отворени и предвиденото време ще ви стигне. В Антверпен паркирахме на MAS в подземен паркинг(плаща се с д/кк). За пешеходна разходка покрай реката, през Кметството(опаковано за ремонт), до ж.п.гара Централ,  са 3-4км в едната посока и времето ви няма да е достатъчно. За Брюксел времето ви е много малко. Изберете си какво искате да видите. За Лювен ще имате време да видите Кметството и да изпиете по бира/коктейл на площада зад него. В неделя магазините, включая хранителни(с малки изключения), не работят, а през седмицата-до 18:00.

Това е от мен за Белгия от миналата седмица.

Връзка към мнение

За градините на Койкенхоф мисля вече е късно. Аз бях преди 2 седмици и лалетата вече бяха започнали да прецъфтяват. Пишеше някъде че последните 2 седмици от фестивала са наред лилиите, но все пак не е същото. А и цената за вход и паркинг никак не е за пренебрегване.

Връзка към мнение

Благодаря ти за информацията за Койкенхоф,  моля ако още някой е бил в последните седмици за препоръки дали си заслужава да се отбием там на 10.05. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.