Прескочи до съдържание

Бермуди, Бахами, Пуерто Рико, Доминиканска Република, Куба, Барбадос?


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Искам да попитам коя от дестинациите бихте препоръчали. Аз лично клоня към Бермудите понеже вече съм бил на Бахамите през 2016 година. От друга страна там ми хареса и няма да съжалявам ако отида още един път, даже този път ще го организирам по добре. 

 

Семейството е четиричленно и пътува от Канада, така че карибския басейн е най добрия избор. Пътуването се планира за периода около 19 - 26 Декември 2019.

Връзка към мнение

Краят на декември на Бермуда е около 19-20 градуса и не става много за плаж, а това все пак е основно плажна дестинация...За всички останали места краят на декември е ок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Just now, Topfly said:

Краят на декември на Бермуда е около 19-20 градуса и не става много за плаж, а това все пак е основно плажна дестинация...За всички останали места краят на декември е ок.

Добро уточнение! Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Бермуда мисля, че туристи не могат да наемат кола. Имат малки “голф” колички или скутери, с които се придвижват много често, заради тесните улици, те мисля могат да се карат от туристи, но не е за 4-членно семейство. Иначе имат градски транспорт. 

На другите острови, за които се колебаеш, мисля че организацията ще е много по-лесна.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Травеолани said:

На Бермуда мисля, че туристи не могат да наемат кола. Не съм сигурна за малките “голф” колички или скутери, с които се придвижват много често, заради тесните улици. Иначе имат градски транспорт. 

Благодаря! Ако не става за плаж, тая дестинация автоматично отпада 😞

Връзка към мнение

Не е лесно...

Бахами - тук май доста зависи и къде точно, има доста скъпарски места, има и мизерийка, красиво е, но това си го знаете. Аз не бих повтарял по принцип.

Пуерто Рико - тук ще получиш малко повече уреденост, все пак си е територия на САЩ. За мен беше доста над очакванията. Има и много за обикаляне.

Доминиканска Република - като природа, може би номер 1 от изброените, но си има неуредици и мизерийка. Май и доста са насочени към all inclusive, който не е за мен

Куба - не съм бил, противоречиво място, на едни им е любимо, други не са доволни...

Барбадос - красиво е, но е малко и ако обичате да обикаляте, няма кой знае какво да се види...

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пуерто Рико е територия на САЩ - можеш да очакваш да е доста "американизирано". От Барбадос и Доминикана, аз бих ти препоръчал Барбадос - особено ако мислите сами да си организирате престоя и да не седите в многозвезден хотел на ол инклузив. Ако мислите за ризорт с ол инклузив, няма значение - всичките ще ти изглеждат еднакви и виж до коя дестинация има по-евтини самолетни билети. 🙂 Куба е различна категория, според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Барбадос плажовете са ок. Куба е интересна за обикаляне, но дефицита на обикновени стоки някой път може да е дразнещ. Северните плажове на Куба освен това могат да са с една идея по хладни от оптималното през декември. Става за плаж, но всичко зависи от времето. Ако има малко облаци, може да ви е хладно.

Връзка към мнение

И според мен изберете Барбадос. Щом е за плаж - от страните, които сте изброили, това е най-топлата! Със сигурност е по-плажна в тови период от Бахамите.

 

 

 

 

Връзка към мнение

Аз съм фен на Куба преди да са я развалили (говоря за обиколки из нея). Ако само ви се лежи - Варадеро, Кайо Санта Мария, Кайо Коко, Кайо Гилермо. Там има всякакви комплекси и самолетите кацат направо в курортите. Вземете и някоя екскурзия наоколо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

+1 за Барбадос от изброените, иначе топ дестинациите в региона са Британските и Американски Вирджински острови , ако влизат в бюджета.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
57 minutes ago, stanislavpp said:

+1 за Барбадос от изброените, иначе топ дестинациите в региона са Британските и Американски Вирджински острови , ако влизат в бюджета.

Не бях се замислял за там. Ще погледна благодаря ти.

1 hour ago, Olianata said:

Аз също бих отишла в Куба за този период,края на декември ,а и защо не за Нова Година.Как е най евтиния вариант за билети?През Канада ли?

Не, част от семейството живее в канада затова от там тръгваме.

Връзка към мнение

Една статия за ориентиране https://www.bootsnall.com/articles/how-to-tell-which-virgin-island-is-right-for-you.html, но който и остров да изберете според желанията ви, няма да сгрешите ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гваделупа и Мартиник също не са лоша дестиция. В магазините и ресторантите има голям избор на качествени храни, а ценообразуването на услугите е коректно и за местните не са настроени, че ти си им единственият източник на пари. Безплатният роуминг с телефон от ЕС също не е за пренебрегване.

Връзка към мнение
6 hours ago, Topfly said:

Гваделупа и Мартиник също не са лоша дестиция. В магазините и ресторантите има голям избор на качествени храни, а ценообразуването на услугите е коректно и за местните не са настроени, че ти си им единственият източник на пари. Безплатният роуминг с телефон от ЕС също не е за пренебрегване.

Благодаря. Това за роуминга не мога да го ползвам, защото не живея в европа. Но ще ги разгледам като дестинация.

 

 

21 hours ago, stanislavpp said:

Една статия за ориентиране https://www.bootsnall.com/articles/how-to-tell-which-virgin-island-is-right-for-you.html, но който и остров да изберете според желанията ви, няма да сгрешите ...

Имам един въпрос обаче, вчера се опитах да резервирам хотел за 4 човечета на Тортола и повечето се оказва че са пълни. Това възможно ли е, или е някакъв трик на сайтовете да не се резервира толкова отрано. Дава ми да резервирам или вила или някакви апартаменти. Цените не са непосилни но лично аз не виждам смисъл от вила. 

Връзка към мнение

Не е трик , а хотелите не предоставят  възможност за настаняване на 4 човечета в една стая. Имах същият проблем в Ривиера Мая . Ако държиш на хотел , ще трябва да са две стаи , което не зная дали изобщо има смисъл.

 

п.п. Ако ходите  по времето на канадският уинтър брейк, който ако и съвпада с американският , може да е много пиков сезон.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
9 minutes ago, stanislavpp said:

Не е трик , а хотелите не предоставят  възможност за настаняване на 4 човечета в една стая. Имах същият проблем в Ривиера Мая . Ако държиш на хотел , ще трябва да са две стаи , което не зная дали изобщо има смисъл.

 

п.п. Ако ходите  по времето на канадският уинтър брейк, който ако и съвпада с американският , може да е много пиков сезон.

Е не, аз опитвам две стаи. Няма как да сме 4 човека в една стая. Явно съвпада с американския пиков сезон. 

Редактирано от fxtrader
Връзка към мнение
1 hour ago, fxtrader said:

Имам един въпрос обаче, вчера се опитах да резервирам хотел за 4 човечета на Тортола и повечето се оказва че са пълни. Това възможно ли е, или е някакъв трик на сайтовете да не се резервира толкова отрано. Дава ми да резервирам или вила или някакви апартаменти. Цените не са непосилни но лично аз не виждам смисъл от вила. 

На Тортола според мен няма много хотели или аз лично не съм ги видял. Освен това преди малко повече от година от там мина урагана Ирма и брутално разруши много сгради и инфраструктура. Ето няколко мои снимки от края на 2017-та година. Положението тогава беше трагично! Ние бяхме първият круизен кораб който пуснаха след близо три месечно тотално спиране на туризма.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Януари съм за 2 седмици в Барбадос. Гледам, че полетите от Бриджтаун в двете посоки до Св. Лучия, Гренада или Мартиника не са толкова скъпи, та някой правил ли е нещо подобно и как стоят нещата откъм логистика.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.