Прескочи до съдържание

Италия или Холандия ?


PACXA

Препоръчани мнения

Здравейте. Планувам пътуване до Италия или Холандия в дните 20-23 септември.

 

Моля за мнения за програмата ми, понеже не съм сигурен дали ще успеем с времето 🙂

 

Вариант - Италия

 

Първи ден. Кажане в Бергамо, вземаме кола и прекарваме цял ден на езерото Комо /ако някой има идея кои са по-красивите градчета там, ще се радвам да го видя 🙂 /. След това в късния следобед отпътуване за Генуа. Нощувка в Генуа.

 

Втори ден. Портофино - Чинкуе Тере - Манарола - Риомаджиоре /дали ще ми стигне един ден за тези местенце? / Нощувка около Пиза.

 

Трети ден. 1-2 часа сутринта в Пиза и след това Флоренция до късния следобед. Отпътуване за Бергамо. Нощувка 

 

Вариант - Холандия 

 

Първи ден. Кацане в Айндховен. Прекарване цял ден в Айндховен.

 

Втори ден. Брюксел

 

Трети ден. Амстердам.

 

Предварително благодаря на всички отзовали се 🙂 Хубав ден !

 

 

Редактирано от hpignatov
Връзка към мнение
Щастливеца

По мое мнениеи двете програми са неизпълними . За три ще е трудно да ги посетиш всички тези места, да не говорим да ги разгледаш.

Лично за мен поне на половина трябва да ги съкратиш. Особенно това с Италия няма шанс да стане.

За Холандия , ако махнеш Брюксел и не прекараш цял ден в Айндховен (което за мен е доста излишно) може и да стане добра екскурзия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съвсем различни са като усещане Италия и Холандия, просто прецени кое ти се прави сега или ти излиза по-удобно и остави другото за друг път. Няма как да се сравнят. 

 

От холандския план въобще отрежи цял ден в Айндховен, нямаш много работа там, хеле пък когато си само за три дни. Ако ти е мерак да видиш големите градове/столици - давай два дни в Амстердам и един Брюксел. Ако предпочиташ да не е само шум и навалица - 2 дни Амстердам и град по избор в Южна Холандия. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Брюксел може също да го пропуснеш спокойно - по-добре изкарай дните в Амстердам.

 

За Италия - програмата е изпълнима само ако просто минаваш през всичките места, без да се задържаш повече от 15 минути на всяко.

Ако искаш да видиш няколко града е разумно отиването и връщането да са от различни места - например отиваш до Бергамо и се връщаш през Болоня или Пиза, което обаче ще усложни (или поне оскъпи) рент-а-кар-а.

 

Втория ден ти се събират около 5 часа каране, третия ден от програмата пак толкова - и то при положение, че минаваш по аутострадата (т.е. платено)

 

Между Милано и Флоренция можеш да вземеш влак, билети се намират и по 9 евро и се пътува час и половина. Същото с кола е 3 часа (по магистралата срещу 22 евро за магистрални такси само) или 6 часа, ако искаш да избегнеш плащането на аутострадата и караш по скоростните пътища.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, не така за Брюксел и Белгия, и там има какво да се види.

Но Айндховен директно го пропускай.

Вземаш колата под наем и ако ти се гледа Белгия - избираш си градче от типа Брюж, Гент и накрая стигаш Брюксел. Може и Антеверпен и Брюксел, но в Антверпен ще загубиш доста време. Може и Мехелен - Брюксел.

По-натам, от Брюксел - отиваш в Амстердам, спираш някъде по Park&Ride и се меташ на градския транспорт, за по-бързо и удобно разхождане из града. Ако ще влизаш с колата в града, може и да се видиш в приключение. Търси големи покрити паркинги, напр. Q-park (този на Museumplein е доста големичък).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за отговорите 🙂

 

В крайна сметка решихме да си направим две екскурзии :)) 

 

Август ще посетим Италия, а септември Холандия 🙂

 

Намерих билети до Брюксел на много добра цена, но часовете на пристигане и дните са кофти...

 

Та.. на 20 септември летим от София до Брюксел - кацаме в 22:30...

 

Връщането е на 23.09 в 17:00 часа..

 

Някакви предложения за програма ? Иска ми се да разгледаме за един ден Амстердам и един ден Брюксел..

 

От сега виждам проблем с наематането на кола след 23:00 часа..

 

Вашето мнение ? 🙂

Връзка към мнение

Офисите за коли под наем на летищата много често работят докато има полети. Т.е. не мисли за проблем още преди да си проверил. То в тоя район спокойно може и с обществен транспорт.

За тия 2 дена и малко няма каква програма да правиш, ако ще ходиш до Амстердам пътя хич не е малко и програмата ти е ясна - Брюксел, Амстердам и път. Вероятно с влак е по-бързо.

Но за 3 дена бих видял само Белгия...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 28 минути , neuromancer каза:

Офисите за коли под наем на летищата много често работят докато има полети. Т.е. не мисли за проблем още преди да си проверил. То в тоя район спокойно може и с обществен транспорт.

За тия 2 дена и малко няма каква програма да правиш, ако ще ходиш до Амстердам пътя хич не е малко и програмата ти е ясна - Брюксел, Амстердам и път. Вероятно с влак е по-бързо.

Но за 3 дена бих видял само Белгия...

 

+1

 

Прекалено много време ще отиде за път, а и във финанси също се раздува. Особенно при положение , че на много по-близко отстояние са разкошни градчета, като Гент и Брюж. Дори и възките до там са много по-удобни и евтини. 

Повече от половин ден ще загубиш в шофиране , ако ползваш друг транспорт даже повече. А ако кацаш в Шарлеороа и нагоре.

 

Все пак ако твърдо си решил да видиш и двете столици рента кара е опция, поне от към време да спестиш, защото в Амстердам има много какво да се види. Така, че всеки час ти е от полза. 

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между Брюксел и Амстердам има високоскоростен влак, но не знам как са времето за път и цената. Но пък подозирам, че кацането всъщност е в Шарлероа, което добавя доста път към цялата картинка.

Връзка към мнение

Високоскоростният влак е Thalys, пътуването отнема около 2 часа, но цените се менят (подобно на Eurostar).

Може би е по-мъдро да се обмисли тази възможност, въпреки че вероятно ще излезе по-скъпа. За толкова кратък престой, вероятно времето ще е по-ценно, ако целта е да се видят и Брюксел и Амстердам.

 

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение

Благодаря, отново. Току що купих билетите, тъй като цената им от вчера до днес се вдигна с 30% ..

 

Идеята ми е след кацането да спим в Брюксел. /20.09/.

Сутринта взимаме колата /възможно най-рано/ и тръгваме за Амстердам. Пътуване около 3 часа.. Следобед Амстердам. /21.09/.

Разходка в Амстердам до следобед и тръгване за Брюксел. Пристигане вечерта. Нощувка /22.09/.

Ставане рано и кратка разходка в центъра на Брюксел до около 14:00 часа /полета е от 17:05/.

 

Връзка към мнение

то Амстердам е добре да се види за един уикенд поне, за един следобед не знам дали си струва целия път, но вие си решавате

Връзка към мнение

Аххх, принципно, @neuromancer е абсолютно прав. Това ваше пътуване ми звучи малко като една стара приказка "Толкоз път за един път...." 😉 но вие си знаете. Един съвет от мен, като човек, дето се е шматкал доста с кола по тези пътища: гледайте да сте близо до големите градове (основно Антеврепен) по пътя ви в час, различен от час-пик, когато хората отиват на работа. Иначе пътуването ви вместо 3 часа може да стане 5. И хубаво си отваряйте очите по околовръстното на Анверпен, че по пътя за Амстердам има няколко шантави отклонения там. Първо търсите табелите за Бреда. И оставете колата някъде на P&R в околностите на Амстердам, използвайте градския транспорт. Тук @Георги може да ви е доста по-полезен от мен, що се отнася до Амстердам.

 

 

ПП: защо, вместо да се юркате да ходите до Амстердам не си направите една разходка до Гент и /или Брюж. Само вятърните мелници и кофи-шоповете ще пропуснете 😉 Иначе цяла Фландрия като архитектура и хора е почти същата като Нидерландия. И канали си имат. И хората са същите. Но пък ще имате повече спокойствие по време на пътуването.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама ако мерака е само Амстердам и Брюксел абсолютно няма смисъл да се взима кола. Ще имаш проблеми и разходи с паркирането и на двете места, задръствания колко искаш, а в крайна сметка е възможно влака да излезе по-евтино, спира те в центъра на града и т.н. Абсолютно против взимането на кола в този случай и това го казва един от най-големите фенове на колите под наем в тоя форум 🙂

 

Освен Thalys, вървят и нормални Intercity влакове между Брюксел и Амстердам, доволно бързи. https://www.nsinternational.nl/en/home

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря още веднъж за отговорите :)

 

Георги, прегледах сайта на Интерсити, но аз кацам в 22:50 на Шарлероа, а първият влак за Амстердам е в 04:30 от Шарлероа Sud и е с цена от 40 евро на човек, а ние сме двама.. Аз също искам да избегна трафика и губене на време с паркинги, но не виждам друг вариант..

Връзка към мнение
преди 15 часа, PACXA каза:

Благодаря още веднъж за отговорите 🙂

 

Георги, прегледах сайта на Интерсити, но аз кацам в 22:50 на Шарлероа, а първият влак за Амстердам е в 04:30 от Шарлероа Sud и е с цена от 40 евро на човек, а ние сме двама.. Аз също искам да избегна трафика и губене на време с паркинги, но не виждам друг вариант..

Ами аз до колкото видях не искате да пътувате до Амстердам веднага, а първата вечер ще спите в Брюксел. Но да, ще трябва да се направи детайлна сметка кое ще излезе по-евтино, просто от гледна точка удобство колата със сигурност ще е тежест, ако планът е само Брюксел и Амстердам. 

Връзка към мнение

Да, колата ще е тежест и ме отказа от нея (аз също съм голям почитател на колите под наем, но...) 🙂

 

Идеята ми е следната:

 

1ден. Кацаме в 22:50, хващаме си шатъл ( https://www.brussels-city-shuttle.com/en#/ )  до мястото за нощувка, което ще е някъде в центъра на Брюксел.

 

2 ден. Сутринта до около 15:00-16:00 часа ще разгледаме каквото можем в Брюксел и си хващаме влака за Амстердам. Пристигаме около 18:00 - 19:00 часа. Ако имаме сили - малка разходка. Нощувка

 

3. ден. Следва цял ден в Амстердам. Нощувка

 

4 ден. Рано сутринта хващаме влак до Брюксел или ако има директно до Шарлероа и излитаме. Това малко ме притеснява, понеже полетът ни е от 17:00 и ще трябва да пътуваме в деня на полета, но ... ще рискуваме.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.