Прескочи до съдържание

Търся хотел близо до Хийтроу


neuromancer

Препоръчани мнения

Някой може ли да ми препоръча хотел близо до летище Хийтроу? Май ще имам връзка с преспиване там, ще сме с 2 деца и вероятно колкото багаж жената успее да събере, т.е. ми се ще да е близо до терминал 5 или с удобен транспорт дотам (такси на цената на стаята не ми харесва, Софитела за 300 паунда също, нищо че е баш на терминала  :))

Далеч съм от мисълта, че летищен хотел ще има детски кът или нещо подобно, но поне да е удобен транспорта. Може и в околните градчета (Слау примерно, може и навътре към Лондон, но ми е по-важно да е удобен транспорта до летището, на сутринта полета към София е рано и няма смисъл да спим в центъра на Лондон).

Гледам, че повечето хотели са на север и са близо до Т123 и далече от Т5, предполагам, че има автобуси дотам все пак.

Връзка към мнение

Спахме там на връщане от Исландия. Зависи на кой терминал си де, хотела има шатъл до летището. 

 

http://www.booking.com/hotel/gb/jurysinnheathrow.en-gb.html?aid=312627;label=postbooking_confemail;sid=b64bd4c2359e352b727a5ef070480075;dcid=1;srfid=f75e296f810f3a317203eabccc26448d6a10b7ccX1

Връзка към мнение

Ние бяхме отседнали в този хотел веднъж http://www.booking.com/hotel/gb/londonheathrowpremiertravelinn.bg.html

Взехме фамилна стая, беше просторно и чисто. Едно двойно легло и едно единично, като още едно единично излиза като чекмедже изпод спалнята. Тук точно нямахме време за закуската, но съм отсядала във веригата друг път и закуската им беше превъзходна. Предполагам, че във всеки хотел е идентично.

Транспортът е уреден, на самите автобуси пише до кой хотел отиват. Пътувахме около 20 минути от терминал 5 до хотела. За обратните рейсове ни информираха на рецепция. Автобусите спират пред вратата на хотела. Доволни бяхме.

Редактирано от danimarkova
Връзка към мнение

Ние бяхме в Premier Inn Terminal 5 ,прилична цена и много добро разположение, доста нов изглеждаше и може да се стигне пеша до терминала, за което няма никаква информация, но е проверено, може и с безплатен градски рейс разбира се, а може и с hoppa bus, но е доста скъпо към 4.5паунда.

Този хотел е различен от Premier Inn на Bath road, въпреки, че също е на Bath road, объркано а :)

Официалното му име е Premier Inn Terminal 5 и го предпочетохме спрямо Premier Inn Bath road, точно защото е много близо до Терминал 5.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Тенкю пийпъл, избрах си Premier Inn Terminal 5, защото ми изглежда най-удобен, пък и е с безплатен рейс (дали ще е лесно да се качим с две деца и много багаж остава да се види). То това може да се промени, ако излезе някоя голяма промоция от верига където събирам точки, обикновено не им устоявам  :)

Иначе аз гледах хотели предимно в Орбитс, защото имам натрупани долари, ама там селекцията е много по-малка и виждам или скъпи, или мизерни, или неудобни...

Сега остава въпроса да измисля нещо интересно за децата там, ама не е проблем, или ще отидем до Уиндзър или до Лондон...

Връзка към мнение

Тенкю пийпъл, избрах си Premier Inn Terminal 5, защото ми изглежда най-удобен, пък и е с безплатен рейс (дали ще е лесно да се качим с две деца и много багаж остава да се види). То това може да се промени, ако излезе някоя голяма промоция от верига където събирам точки, обикновено не им устоявам  :)

Иначе аз гледах хотели предимно в Орбитс, защото имам натрупани долари, ама там селекцията е много по-малка и виждам или скъпи, или мизерни, или неудобни...

Сега остава въпроса да измисля нещо интересно за децата там, ама не е проблем, или ще отидем до Уиндзър или до Лондон...

 

Кажи кога да те чакаме за среща на пролет :)

 

Между другото прегледа ли радисъните с промокод carlsonf? Летищните им хотели обикновено имат добра наличност, не знам 70-80 евро на стая обаче как са в сравнение с premier inn-а.

Връзка към мнение

Идва си за нашта среща бе, Жоро! Как чак напролет...:)?

Пс.Коледната имам предвид..:)

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

А, не мога за Коледа, напролет ще е. 8 до 18 или до 22 април. Ама още не съм взел билетите, тия дни ще ги взема ако не ми мине котка път. То се видя, че намаление няма да има, ама поне да не свършат евтините места...

Тоя код carlsonf за Friends and Family ли е? Нещо не съм събрал смелост да гo ползвам това, все си мисля, че ще ми поискат нещо да доказвам, че познавам човека... А и сега погледнах, няма наличност с промоцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тоя код carlsonf за Friends and Family ли е? Нещо не съм събрал смелост да гo ползвам това, все си мисля, че ще ми поискат нещо да доказвам, че познавам човека... А и сега погледнах, няма наличност с промоцията.

Да, и мен ме интересува, как точно се доказва:) Да не стане на място да доплащаш?

Връзка към мнение

Да, и мен ме интересува, как точно се доказва :) Да не стане на място да доплащаш?

 

Реално е необходимо само име и месторабота. Хотелите са съвсем в час как се използва кода и го използват за да контролират затоварването в слаби дни/сезони. Проблеми се получават единствено, когато някой хотел се обърка и си помисли, че това е резервация за вътрешната им система, която се прави с друг код и е само за работници във веригата. В такъв случай може да се получи неразбирателство на чекина, обяснения и разправии. Всеки си преценява до колко риска си заслужава :)

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Я да дам отчет какво стана, пък и на някой може да му свърши работа информацията.

Около Хийтроу има много хотели, най-достъпен (пеша, без да излизате навън) е Софител, който е много скъп. Появяват се често оферти в lastminute.com (под 100 паунда), където си избирате secret hotel на ниска цена, името на хотела се появява след резервация. Софитела се познава, защото е единствения 5 звезден хотел около Хийтроу. На мен не ми върши работа, защото за 4-членно семейство трябва да букнеш suite, и за тях няма оферти, или 2 отделни стаи.

Много от другите хотели са достъпни с градски автобуси (безплатно), но е неудобно, ако имате много багаж и малки деца. В този сайт може да се поориентирате за автобусите - http://www.londontoolkit.com/lhr/heathrow_local_buses.htm Платените автобуси Hoppa са 4 паунда и са удобни с багаж, защото спират винаги точно на входа на хотела (с градския автобус може да походите до спирката), пък и шофьора помага с багажа. 

За хотели ще пусна ревю в секцията.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.