Прескочи до съдържание

Баку - препоръки за 4 дни в града


Jorro

Препоръчани мнения

Здравейте,

Имаме билети до Баку, където ще разполагаме с 4 пълни дни и имам нужда от помощ за сглобяване на програмата.

Кацаме с Уизз ер от Будапеща около 5.30 сутринта на 24-ти май. От летището мисля да хванем автобус и след това метро до хотела ни, който се намира на метростанция Icharishahar. Доплатил съм за ранно настаняване така, че ще дремнем няколко часа и мисля към обяд да започнем с разходките.

Връщането ни е на 28-ми май в 08:30 с полета на Бута за София. Тук имам 2 важни въпроса. Толкова рано ще мога ли да стигна с градски транспорт до летището? Има ли салон на терминала от който излизат Бута, който мога да ползвам с Дайнърс? Колко време по-рано трябва да бъдем за чек-ин? Предполагам и те отварят 2ч. преди полет? 

Относно програмата за посещенията плана е да разгледаме стария град, Carpet museum, Heydar Aliyev cultural center и да отидем до Гобустан, калните вулкани и Yanar Dag. Това са нещата, които се сещам на прима виста.

Моля ви за съдейтвие как да подредя програмата както и за предложения за други хубави места за посещение, ресторанти с местна кухня и ястия, които да опитаме. 

До Гобустан, вулканите и горящата планина тур ли да търся или не е трудно да се стигне до там и с местен транспорт.

Не ми се иска да наемам кола, така че това не е опция за мен. 

Sim карта за дейта на кой оператор ще ми препоръчате да си купя?

Благодаря предварително!

 

 

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравей, здравей! Има, има.

Не пропускай и Аташгах. Колко човека ще бъдете? Ние бяхме 2 девойки и навсякъде използвахме таксита, само дето си я купих тази карта. Вероятно и при вас ще стане така, ако сте поне 2-ма и като им видите цените. Метрото не е лошо, но има големи разстояния между спирките и не винаги е удобно.

Салонът в Баку приема Дайнерс и е прекрасен, не е голям, но има добро хапване и пийване. Та, колко човека сте?

Връзка към мнение
15 minutes ago, Happy_Traveler said:

Здравей, здравей! Има, има.

Не пропускай и Аташгах. Колко човека ще бъдете? Ние бяхме 2 девойки и навсякъде използвахме таксита, само дето си я купих тази карта. Вероятно и при вас ще стане така, ако сте поне 2-ма и като им видите цените. Метрото не е лошо, но има големи разстояния между спирките и не винаги е удобно.

Салонът в Баку приема Дайнерс и е прекрасен, не е голям, но има добро хапване и пийване. Та, колко човека сте?

2-ма сме. Сега видях, че 28-ми когато е полета ни наобратно е национален празник и се чудя ще има ли градски транспорт за летището или да хванем такси. 

 

Връзка към мнение
Здравко Ангел

И ние се движихме с такси, ама си уговорихме цена. Един ден отидохме до Гобустан и калните вулкани, а на следващия ден до Янар Даг и Атешгах, така че може да се спазарите. Иначе не знам дали има изобщо транспорт до тези места. Често казано нас Янар Даг и Атешгах изобщо не ни впечатлиха. Разходките из стария град, из променадата, където всички местни се събират вечер, кухнята и особено сладкишите, срещите с обикновените хора по улиците извън центъра всъщност са най-хубавото в Баку. Може да се повозите и на комета из Каспийско море.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съжалявам, изпуснал съм темата.

 

Вероятно си прочел пътеписа ми. Там има отговори на някои от въпросите ти.

 

Конкретно:

За дайнерса - вече са ти отговорили - Да, има, може да се ползва, не е лош салона.

От и до летището ползвай специалния шатъл (автобус) от летището до гарата - само 1.60 лв.

Добре е щом влезеш в летището да обмениш някой и друг манат (10-20). Revolut? За автобуса и таксита (евентуално) ще ти трябват.

В градския транспорт дори и да нямаш билет - примолваш се на първия пътник до теб. Той те таксува и ти му даваш 20 ст. Разбира се, това ако не успееш да си кушиш карта. така се случи с нас.

Допълнително ще тпиша за 2-3 ресторанта, които ни харесаха.

Гобустан и ЯнарДаг - задължително. За янарДаг отидете някоя привечер - по-впечатляващо е по тъмно. За транспорт не мога да помогна - ние бяхме с рентакар.

Стария град е приказка.

Качете се до кулите. Има едни парк - Горни … нещо си. Привечер. Гледката на целия Баку на свчеряване и нощен - невероятно, а отстрани тия кули светкат и им се сменят разни картинки. Ресторанта там също е ОК.

Наблегни на сладкишите - баклави, кюнефета, ...

Музеи? Щом си им фен- ОК. Аз не бих си губил времето. Килими...

За това време аз бих пил един чай/кафе на техния крайбрежен булевард/парк точно където е и музея.

 

Утре като разръчкам гоогле мапса ще ти пратя координатите на ресторанти и заведения.

Ако има нещо конкретно или съм пропуснал - питай

 

Редактирам се:

За сим картата - ще ти пратя скрийшот или нещо, което да те ориентира от къде да си купиш сим картата - На 5-10 минути от площада дето спират автобусите е. Не си спомням оператора , но до утре ще ми "изплува"

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ок, значи щом сте двама - сваляш си Убер на телефона и не се занимаваш с метро. С такси бяхме и до Аташгах, на мен много ми хареса, защото такива зороастрийски храмове са малко и така добре запазени по света, в Иран много са унищожени.  С такси бяхме и до Гобустан, спазарихме се с шофьора - за 40 маната, аз харесах вулканите. 

Бяхме и един ден в Qabala - нещо като нашето Пампорово - има еднодневни екскурзии до там, които бяха супер. Само местни хора в автобуса, рано тръгнахме и се върнахме късно, а един ден бяхме и на плаж на Каспийското море - Амбуран.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
8 minutes ago, ven62 said:

Съжалявам, изпуснал съм темата.

 

Вероятно си прочел пътеписа ми. Там има отговори на някои от въпросите ти.

 

Конкретно:

За дайнерса - вече са ти отговорили - Да, има, може да се ползва, не е лош салона.

От и до летището ползвай специалния шатъл (автобус) от летището до гарата - само 1.60 лв.

Добре е щом влезеш в летището да обмениш някой и друг манат (10-20). Revolut? За автобуса и таксита (евентуално) ще ти трябват.

В градския транспорт дори и да нямаш билет - примолваш се на първия пътник до теб. Той те таксува и ти му даваш 20 ст. Разбира се, това ако не успееш да си кушиш карта. така се случи с нас.

Допълнително ще тпиша за 2-3 ресторанта, които ни харесаха.

Гобустан и ЯнарДаг - задължително. За янарДаг отидете някоя привечер - по-впечатляващо е по тъмно. За транспорт не мога да помогна - ние бяхме с рентакар.

Стария град е приказка.

Качете се до кулите. Има едни парк - Горни … нещо си. Привечер. Гледката на целия Баку на свчеряване и нощен - невероятно, а отстрани тия кули светкат и им се сменят разни картинки. Ресторанта там също е ОК.

Наблегни на сладкишите - баклави, кюнефета, ...

Музеи? Щом си им фен- ОК. Аз не бих си губил времето. Килими...

За това време аз бих пил един чай/кафе на техния крайбрежен булевард/парк точно където е и музея.

 

Утре като разръчкам гоогле мапса ще ти пратя координатите на ресторанти и заведения.

Ако има нещо конкретно или съм пропуснал - питай

 

 

 

 

Точно след твоя пътепис купих билетите за Баку. 🙂 На мен не ми се занимава с рент а кар, т.к не обичам да шофирам, особено пък на екскурзия, така че ще разчитаме. Заредил съм революта , ще проверя какъв е курса в чейнджа и на револют и ще видя как ще процедирам. Иначе за после се чудя в брой ли да плащам ,с карта ли....като цяло предпочитам с карта, но ще видя как е. Музеите мисля само отвън да ги гледаме и да се отдадем разходки в стария град и разбира се препоръчаните Гобустан и ЯнарДаг . Запазил съм стая в хотел Icheri Sheher Hotel, който ми се видя на удобно място за разходки и до метростанция . С тези кюнефета така ме изкушаваш....ще отиде хранителния режим 😄

До Гобустан схемата на пътуването до колкото си спомням от пътеписа ти беше с кола до някъде ( в моя случай вероятно такси) и после с Лада за 10 лв ако не се лъжа?  Другите неща като гледам по картата може да стигнем и с ГТ нали? Разбира се на място ще проверя и такситата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
23 minutes ago, Happy_Traveler said:

Ок, значи щом сте двама - сваляш си Убер на телефона и не се занимаваш с метро. С такси бяхме и до Аташгах, на мен много ми хареса, защото такива зороастрийски храмове са малко и така добре запазени по света, в Иран много са унищожени.  С такси бяхме и до Гобустан, спазарихме се с шофьора - за 40 маната, аз харесах вулканите. 

Бяхме и един ден в Qabala - нещо като нашето Пампорово - има еднодневни екскурзии до там, които бяха супер. Само местни хора в автобуса, рано тръгнахме и се върнахме късно, а един ден бяхме и на плаж на Каспийското море - Амбуран.

Имам свалено приложението така, че ще го имам предвид . Не мисля, че времето ще ни стигне за толкова отдалечени места. За Амбуран може и да отидем, но има ли нещо интересно там или само плаж? 

Връзка към мнение

Виж това https://www.likealocalguide.com/baku/tours/trip-to-gobustan-mud-volcanoes-ramana-castle-the-ateshgah-temple-main-sights-of-baku-surroundings дали ви върши работа за да огледате по-интересните места около Баку. Ние останахме доволни и цената беше ок.

Връзка към мнение

За сим картата:

Аз взех от тук:     40.376561, 49.847600

Azercell - един  от операторите - май най-разпространения.   За около 20 лв. имахме достатъчно гигабайти, както и местни и международни разговори. Това са някакви туристически пакети дето важат 1 месец.

По цялата тази улица (28 May) има множество малки магазинчета, които предлагат същите или подобни пакети, но тъй като не са баш Azercell са малко по-скъпи.

 

Това е пътя от крайната спирка на автобуса от летището до фирмения магазин на Azercell.

1.jpg.74c2c04bd63c4af5a25d0381e413948e.jpg

 

Ресторанти:

 

Chef Baku by kunefe  - 40.369431, 49.836999

 

Firuze restaurant - 40.370483, 49.837682  До колкото си спомням се слизаше по едни стълбички.

 

Почти всички ресторанти в Icherisheher, особено тези:

Manqal Restaurant

Qala Divari

Karvansaray

Salam Baku Restaurant

---------------------

 

Приятно изкарване в Баку - сигурен съм, че ще останете очаровани.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
3 hours ago, Ognyan said:

Виж това https://www.likealocalguide.com/baku/tours/trip-to-gobustan-mud-volcanoes-ramana-castle-the-ateshgah-temple-main-sights-of-baku-surroundings дали ви върши работа за да огледате по-интересните места около Баку. Ние останахме доволни и цената беше ок.

Благодаря, ще го имам предвид.

1 hour ago, ven62 said:

За сим картата:

Аз взех от тук:     40.376561, 49.847600

Azercell - един  от операторите - май най-разпространения.   За около 20 лв. имахме достатъчно гигабайти, както и местни и международни разговори. Това са някакви туристически пакети дето важат 1 месец.

По цялата тази улица (28 May) има множество малки магазинчета, които предлагат същите или подобни пакети, но тъй като не са баш Azercell са малко по-скъпи.

 

Това е пътя от крайната спирка на автобуса от летището до фирмения магазин на Azercell.

1.jpg.74c2c04bd63c4af5a25d0381e413948e.jpg

 

Ресторанти:

 

Chef Baku by kunefe  - 40.369431, 49.836999

 

Firuze restaurant - 40.370483, 49.837682  До колкото си спомням се слизаше по едни стълбички.

 

Почти всички ресторанти в Icherisheher, особено тези:

Manqal Restaurant

Qala Divari

Karvansaray

Salam Baku Restaurant

---------------------

 

Приятно изкарване в Баку - сигурен съм, че ще останете очаровани.

 

Супер много благодаря. Вече нямам търпениe :)))) На летището ще разгледам какви специалитети имат за пробваме :))))

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.