Прескочи до съдържание

Трик с ръчния багаж при Wizz Air (а може и за easy май)


Препоръчани мнения

Вчера бях на гости на един приятел и каза, че на летище София дамите се изхитряли да успеят да пробутат дамската си чанта на борда като просто отивали до безмитния и ги молели за една празна торбичка и бутали в нея. 

 

Нямам представа дали работи и в кой момент ще стане проблем, аз лично не бих рискувал, но ако някой е отчаян на гейта може и да пробва. В крайна сметка правилото е, че можеш да се качиш с допълнителна торба от безмитния, мисля че не е уточнено да има покупки в нея :)

Връзка към мнение

Има една важна особеност. Торбичката от безмитния по правило трябва да е запечатана в магазина. Нямам идея дали това се спазва стриктно, но не бих си позволил подобен риск...

Връзка към мнение

В София не ги запечатват, а и аз на живо съм го виждала този номер. Също така си слагат чантите под якетата.

Друг номер е да си намериш някой с по-празен багаж и да си сложиш чантата при него. Пък и приятелство завързваш  :)

Редактирано от eve
Връзка към мнение

Преди около месец пътувах с Wizzair до Бергамо и докато чаках да стане време за полета реших да закупя българско вино от щанда на терминала. Преди да платя попитах дали са сигурни, че може да мина с още един багаж в ръка. Продавачката там ми каза, че няма проблем и че много от пътуващите я молят за торбичка, в която могат да сложат багажа. 

Виното, което закупих  беше поставено само в торбичката и не беше запечатано по никакъв начин. При качването в самолета пак попитах дали ще има проблем тази торбичка, но от проверяващите ми казаха, че няма никакъв проблем. Мисля, че този номер ще минава, докато не се усетят. Останах, обаче учудена от факта, че от магазините там подпомагат този начин на пренасяне на допълнителен багаж.  

Връзка към мнение

Да, и аз веднага изреагирах за запечатването, ама се оказа, че на нашето летище не ги запечатвали. Предполагам ще е като безплатния телефон, който имаха - ще работи докато хората не почнат прекалено да нахалстват и тогава някой ще изгори :)

Връзка към мнение

ОК, явно на този етап "номерът" минава на софийското летище, а какво правим на връщане?

 

Винаги съм се изумявал на желанието на хората да заобиколят правилата, дори и с цената на допълнителни главоболия...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По мои набледения на повечето летища не ги запечатват.

И аз съм против нарушаването на правилата , но специално за Уиз нямам скрупули заради безграничната им наглост по отношение на позволения багаж.

Радвам се , че О 'Лиъри ще ги приземи малко ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се спазват правилата, когато са разумни, но все по-често в обществото се въвеждат такива ограничения или практики, които те карат да се чувстваш като пълен идиот.  И винаги ще има ответна реакция, като тази с безмитните торбички.

 

Е, не може да си висок 190см и да седиш в пустия му самолет прегънат като червей в кибритена кутийка, или като тръгваш на път да си мериш гащите на кухненската везна, щото видите ли, багажът ти бил безплатен!!! 

Толкова се изнервям от тези глупости, че си купувам един багаж, пък ако ще да ми е полупразен куфарът. Както казваше Duke в друга тема: ако 20-30 евро са ми проблем, то къде съм тръгнала ... ?

 

 

P.S. И не е лошо да измислим по една лепенка на багажа: "Полупразен съм! Който иска, да ме ползва!"

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

20-30 евро тук , 20-30 там и ако човек не си прави сметката ще дава грешни пари за глупости.

Не е като да идеш веднъж на три години някъде и да му отпуснеш края на макс.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В София не ги запечатват, а и аз на живо съм го виждала този номер. Също така си слагат чантите под якетата.

Друг номер е да си намериш някой с по-празен багаж и да си сложиш чантата при него. Пък и приятелство завързваш  :)

 

Това с якето при мен проработи един път но на другия ме хванаха :) е, аз все пак бях го предвидила, че и в този случай някак ще се сместя в багажа, ама не ми се тъпчеше. Както се казваше в онзи виц: ако мине :)

Не запечатват ли само ако имаш трансфер (за да не ти ги изхвърлят като течност, сещате се Мрън какво най-вече купува)?

Това с по-празния багаж е като едно време с цигарите в автобуса: купуваш няколко и раздаваш на пътници непушачи :)

Връзка към мнение

Не запечатват ли само ако имаш трансфер (за да не ти ги изхвърлят като течност, сещате се Мрън какво най-вече купува)?

Това с по-празния багаж е като едно време с цигарите в автобуса: купуваш няколко и раздаваш на пътници непушачи :)

Принципа е този, или поне логиката води към такова правило. Защото ако не прекачваш, и решиш да купиш от магазина на гейта бутилка Bacardi примерно, вече проверката за сигурност, където са проблем течностите, е минала. На Т1, където са само нискотарифните, няма нужда от запечатване, защото нито една класическа нискотарифна авикомпания не предлага полети с прекачване. На Т2 мисля, че течностите ги запечатват, но само ако билета е за полети с прекачване.

На Тегел запечатват всички течности, защото не им се занимава да гледат дали си с прекачване, или без. А и понякога, дори полета да е директен, се случва премаршрутиране с евентуално прекачване - "връзват си гащите" както се казва.

Връзка към мнение

В края на септември и началото на октомври в София и Рим с Wizz Air, въпреки съветите на познати и на девойката с мен, не ми направиха проблем с раница и чантичка с таблет, телефон и документи в нея през рамото. Е, на връщане телефонът вече липсваше, защото крадците в римското метро са много ловки, но на летището си минах без въпроси.

Връзка към мнение

Както казваше Duke в друга тема: ако 20-30 евро са ми проблем, то къде съм тръгнала ... ?

 

То ако пръсках безкритично по 20-30 евро за всяка подобна глупост, половината посетени места да съм си ги гледал само през екрана на компютъра вкъщи.

 

Напълно адмирирам горното "заобикаляне на правилата". По нищо не е по-различно от ползването на онези якенца с многото джобове и кухини, които се рекламираха в този форум преди време. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Е, не може да си висок 190см и да седиш в пустия му самолет прегънат като червей в кибритена кутийка, или като тръгваш на път да си мериш гащите на кухненската везна, щото видите ли, багажът ти бил безплатен!!! 

Толкова се изнервям от тези глупости, че си купувам един багаж, пък ако ще да ми е полупразен куфарът. Както казваше Duke в друга тема: ако 20-30 евро са ми проблем, то къде съм тръгнала ... ?

Хем си права, хем не, т.к. правилата се знаят от преди да отидеш до летището, а щом си купила билет за тях - явно си се съгласила. Ако си висок 190см. - не ползваш тази авиокомпания, ако не ти харесва, че само една бройка ръчен дават - не ползваш тази авиокомпания.

 

Та идеята е, че каквито и да са им правилата - глупави, неразумни - не виждам причина да не се спазват - не мисля, че има основателна такава.

 

Лично аз - бях твърдо "за" като направиха платен ръчния багаж, т.к. много народ се опитваше да "мине метър" само с него (докато бе безплатен).

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ОК, явно на този етап "номерът" минава на софийското летище, а какво правим на връщане?

Ами при мене мина и на обратно.Визирам Бергамо-София и то несъзнателно.Купих подаръци от летището и си минах като пич с ръчен багаж и две торби с подаръци в ръка,докато на доста дами им бе направена забележка за дамските чанти и ги накараха да си ги прибират където намерят.Друг е въпроса,че господ ме наказа като забравих въпросните подаръци в самолета и си останах без тях  :(

Връзка към мнение

Ами при мене мина и на обратно.Визирам Бергамо-София и то несъзнателно.Купих подаръци от летището и си минах като пич с ръчен багаж и две торби с подаръци в ръка,докато на доста дами им бе направена забележка за дамските чанти и ги накараха да си ги прибират където намерят.Друг е въпроса,че господ ме наказа като забравих въпросните подаръци в самолета и си останах без тях  :(

 

Говорим за различни неща. Ти си пазарувал от терминала. По-горе се говори за поискване на торбичка от магазин на терминала, която да бъде използвана за пренасяне на дамска чанта. Има разлика... ;)

Връзка към мнение

Да се спазват правилата, когато са разумни, но все по-често в обществото се въвеждат такива ограничения или практики, които те карат да се чувстваш като пълен идиот.

"Разумни" е някакво субективно понятие - явно за авиокомпанията са разумни, щом ги е въвела. Ако за нас са неразумни - тогава не ползваме тази авиокомпания, а друга.

В случая с ръчния багаж - очевидно мястото в багажните отделения над седалките е ограничено и ако всеки помъкне по n-броя денкове с неопределен размер и форма - явно няма да има къде да се съберат.

 

Е, не може да си висок 190см и да седиш в пустия му самолет прегънат като червей в кибритена кутийка

Тогава си взимаш от местата до аварийните изходи, които са по-широки, или пък ползваш друга авиокомпания, която има по-висока класа в салона и по-широко място за пътника.

 

То няма как полетът да ти струва например 30Е и да има всички екстри...

 

В крайна сметка пътуването е договор между клиента и авиокомпанията да те превози до определено място при определени условия, с които си се съгласил предварително.

Ако не те устройват условията - ползваш друг превозвач, или друг вид превоз...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък се дразня малко, че са прекалено толерантни от авиокомпаниите. Такива дисаги съм виждала да се мъкнат, особено от и за Испания. Много се съмнявам да са били заплатени допълнително. И после няма никакво място в багажниците над седалките.

Тя дамската чанта ясно, че е бездънна яма, но след като заради проверките за сигурност си извадил(а) козметиката и хладното оръжие в ролята на ножичка, пинсета и ... кука за плетене, остава това, което мъжете носят по джобовете си.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В крайна сметка пътуването е договор между клиента и авиокомпанията да те превози до определено място при определени условия, с които си се съгласил предварително.

Ако не те устройват условията - ползваш друг превозвач, или друг вид превоз...

Скоро ще пътувате правостоящи и "гък" няма да кажете!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро ще пътувате правостоящи и "гък" няма да кажете!

 

Чакай, чакай, нещо не разбирам. Къде остана "определени условия, с които си се съгласил предварително" от изречението на Фичо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чакай, чакай, нещо не разбирам. Къде остана "определени условия, с които си се съгласил предварително" от изречението на Фичо?

Ето тук:

 

http://news.ibox.bg/news/id_2087118103

 

за 30 евро какво искаш?

Връзка към мнение

Ето тук:

 

http://news.ibox.bg/news/id_2087118103

 

за 30 евро какво искаш?

 

И това как точно се съотнася към втората част от изречението "определени условия, с които си се съгласил предварително"?

Връзка към мнение

Говорим за различни неща. Ти си пазарувал от терминала. По-горе се говори за поискване на торбичка от магазин на терминала, която да бъде използвана за пренасяне на дамска чанта. Има разлика... ;)

Е не са точно различни,защото торбичките бяха найлонови и продавачката ги раздаваше сякаш искаше да се отърве от тях.Доста хора се възползваха и си взеха.Имах чувството,че сме изкупили всичко по магазините в терминала.

Връзка към мнение

Е не са точно различни,защото торбичките бяха найлонови и продавачката ги раздаваше сякаш искаше да се отърве от тях.Доста хора се възползваха и си взеха.Имах чувството,че сме изкупили всичко по магазините в терминала.

 

Абе, нещо в атмосферата ли има тази вечер? :P

 

Торбичките служат за пренасяне на продукти, които са закупени от магазините на терминала, което е ОК. Когато същите тези торбички се използват за пренасяне на дамска чанта или други предмети, които не са закупени от магазините на терминала, това вече не е ОК. Подобни действия са в разрез с правилата и лично според мен издават една типична бай-ганьовска черта... ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди месец минах на Шьонефелд с раница и торбичка от фрий шопа. Бях купила течност (бира), надлежно запечатана, както и парфюм, но ми дадоха и голяма торбичка, за да си ги прибера. Под тях си сложих пуловера, защото нямах място за него в раницата, а в София ни очакваше далеч по-топло време. Не мисля, че съм "метнала" някого, спокойно можех да си разнасям пуловера и на кръста/врата, макар че щеше да ми бъде в пъти по-неудобно. Леко се притеснявах да не ме сръфат за втория багаж (макар и купен от фрий шопа), но имах резервен вариант - малко свободно място в раницата на мъжа ми.

Преди това, на полета София-Берлин бях с елече с 1000 джоба, в които имаше ябълки и други дребни неща за хапване. Но пък с тях на никого не преча - връхните ми дрехи винаги пътуват на топка в скута ми.

 

Преди три години на летище Лутън купувах шоколади, но не ми дадоха никаква торбичка за тях, защото ги били свършили?! Ами ако нямах място в раницата, какво щях да ги правя? Дори не ми предложиха от запечатващите се торбички за течности, които също имат дръжки...

 

На провинциалното летище Дубровник винаги са се опитвали да минат метър с торбичките - запечатват нещата и те пращат да си пътуваш. Е, дават, ако поискаш, но с неохота. Пък аз си ги събирам, нали има самолетчета на тях.

 

Мисълта ми е - много летища, различни нрави... Но пък не бих си искала торбичка от фрий шопа, ако не съм купила нищо от там. В краен случай - намалявам им печалбата, грехота е да искаш, без да дадеш. Колкото за куфара - предпочитам да дам тези пари за нещо по-приятно, докато има разрешена норма за ръчен багаж, ще правя и невъзможното (разбирай да се събера в малко дрехи и козметика), за да се вместя в нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.