Прескочи до съдържание

Август в Лима и Куско


Препоръчани мнения

Здравейте,

На 6ти Август слизам от кораб в Каляо. Мисля си да остана 10 дни в Перу преди да летя за Родината. 

Планът ми е да летя същият ден за Куско и  да прекарам седмица там с 2 дни за посещения на Мачу Пикчу от Аква Калиентес.

Има ли смисъл да стоя там 2 дни? И къде мога да си оставя багажа си по време на престоя ми  там? Какво друго бихте ми препоръчали да посетя около Куско и как ( с организиран тур или поединично) ?

Първа тема тук, и първи опит за приключенско пътуване. 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Нямам идея дали има смисъл да стоиш там два дни, че Южна Америка е Terra incognita за мен, нооооооооооо обичам приключенията:girl_haha: и за това ще тагна някои от хората, за които се сещам , че са били и които винаги много помагат със знанията си на всички, които са тръгнали натам @mililia @Цвете @stanimir @Childish редът е по спомени, които нямат претенции за изчерпателност или симпатии. Последно там беше една прекрасна млада дама @Rositsa88Извинявам се на неспоменатите.

Аз бих останала месец в Перу. Докато се аклиматизираш от морското равнище към височините и десетте дни ще свършат, а перуанските красоти не .

 

А какво е туй - Каляо ? Явно пристанище, ама няма ли нещо по - интересно  за него ? 

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Класическият маршрут за Куско и Свещената Долина е 5 дни:

1 ден за Мачу Пикчу

1 ден Чинчеро , Морас , Морай

1 ден Писак и Куско

1 ден за тур на Рейнбоу Маунтийн

1 ден Куско

 

Автобус до Пуно и Титикака (2 дни)

Колка каньон тур от Пуно с пристигане в Арекипа ( 2 или 3 дни).

 

Това бих препоръчал като най-оптимален вариант за 10 дни в Перу.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако още нямате билет за България, 12-13 дни е оптимален вариант за Перу без джунглата. Зависи от интересите, както и дали ще включите Наска, за която пътуването  отнема 2 дни. Всичко е субективно, но моите Топ 3 в Перу са, без да има ред: Мачу Пикчу, Рейнбоу, Наска. @Цвете направиха класическата обиколка.

 

Връзка към мнение
преди 17 минути , lesy каза:

 моите Топ 3 в Перу са, без да има ред: Мачу Пикчу, Рейнбоу, Наска.

 

 Вие правихте ли тур на Колка? Изчетох доста мнения в нета , че хората го поставят дори над МП и се чудя дали да не му отделя три дни вместо два.

Връзка към мнение

Да. Правихме Колка. Каньонът е красив, но има и други красиви каньони. Там полетът на кондорите е забележителното. Автобусът ни се върна в Арекипа през вулканите, там видяхме и викуни. Вид диви лами. Вулканите са голи и сиви.

Всичко зависи от това какво харесвате. На нас природата и историята /за мъжа ми/ ни е приоритет. Музеите, галерии и църкви вече почти не посещаваме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колка чак три дни ня виждам какво да се прави там

преди 5 часа, sailorbg каза:

Има ли смисъл да стоя там 2 дни? И къде мога да си оставя багажа си по време на престоя ми  там? Какво друго бихте ми препоръчали да посетя около Куско и как ( с организиран тур или поединично) ?

Това вероятно си е лично решение, ама чак два дни няма смисъл, предвид че ще плащаш скъпия вход два пъти. Може да спиш там две нощувки и ще имаш цял ден на разположение, който стига за много неща, вкл. качване на върха. 

Около Куско стандартните неща - свещената долина, Морай, Марас. Ако не ти е скъпо да се сам с кола може сам, може и с тур, както ти харесва. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В общи линии другите са си казали мнението си за обектите в Перу, така че няма да ги повтарям. 

Според мен, за каньона Колка са необходими два дни с едно преспиване, иначе остава усещането, че само кондорите са това, което се вижда. На мен топ местата в Перу ми бяха гледките из Свещената долина, Каньонът Колка, пътят между Куско и Пуно. На Каньона хубавото е това, че за два дни виждаш концентрирани много неща от Перу - вулкани, долини, лами, правиш трек из терасите в Каньона, кондорите и имаш досег с колорита на местните. Любимо място. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

МП е над Колка. Ние направихме тур за два дни в Колка. Нямахме късмет да видиме кондори да прелитат над нас. Доста чакахме. Кондорите летяха долу в каньона. Като се връщахме към автобуса дойде един кондор, но за секунди и пак се спусна в каньона. Мисля, че два дни тур стигат, а може с три дни да имате по-голяма вероятност да видите кондори. Викуни имаше много.

Връзка към мнение
преди 39 минути , sailorbg каза:

Разбрах, че вх. билети за Мачу Пикчу които се продавали онлайн, ги искали разпечатани. Къде мога да си разпечатам билета?

Където ти е кеф (удобно) , след като си ги получил на имейла. Аз ги разпечатах вкъщи 😉

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
На 3.06.2019 г. в 10:32, harta каза:

МП е над Колка. Ние направихме тур за два дни в Колка. Нямахме късмет да видиме кондори да прелитат над нас. Доста чакахме. Кондорите летяха долу в каньона. Като се връщахме към автобуса дойде един кондор, но за секунди и пак се спусна в каньона. Мисля, че два дни тур стигат, а може с три дни да имате по-голяма вероятност да видите кондори. Викуни имаше много.

Жалко, че не сте имали нашия късмет. Докато половин час нервно се оглеждахме за първия лешояд, а водачите ни бяха успокоили, че ако не се появят тук, край Cruz del Condor, ще ни заведат на друго място, където гарантирано ще можем да ги снимаме - и те буквално заизвираха от дълбините на каньона и ни направиха разногледи. Та 2 часа там, на 4910 м н.в., и стотици кадри с всякакви дивайси като резултат към емоцията. Като се пренеса там в мислите си, си спомням думите на водачката ни: Надолу са 1000 м, няма как да ви вадя.. 🙃  си пускам 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Anna Kalinovska каза:

Жалко, че не сте имали нашия късмет. Докато половин час нервно се оглеждахме за първия лешояд, а водачите ни бяха успокоили, че ако не се появят тук, край Cruz del Condor, ще ни заведат на друго място, където гарантирано ще можем да ги снимаме - и те буквално заизвираха от дълбините на каньона и ни направиха разногледи. Та 2 часа там, на 4910 м н.в., и стотици кадри с всякакви дивайси като резултат към емоцията. Като се пренеса там в мислите си, си спомням думите на водачката ни: Надолу са 1000 м, няма как да ви вадя.. 🙃  си пускам 

 

 

 

Един от първите: 

 

P1150360.JPG

Връзка към мнение
преди 4 часа, ven62 каза:

 

Като не гледам датите и почвам да пиша глупости.

Изтрих ги 

 

@Anna Kalinovska ти си виновна.

:wink:

Ми, виновата.. 😌  Преди 5 години точно по това време бях там, 3 седмици по Перу, ама и много остана.., напр. Северно Перу... и една шапка на острова насред Титикака.. И пак си го пуснах: 

 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, Anna Kalinovska каза:

Ми, виновата.. 😌  Преди 5 години точно по това време бях там, 3 седмици по Перу, ама и много остана.., напр. Северно Перу... и една шапка на острова насред Титикака.. И пак си го пуснах: 

 

Ти пък - за една шапка.

Аз щях да се удавя в Титикака - пропаднах през една изгнила слама на онези измислените острови - Uros.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , ven62 каза:

Ти пък - за една шапка.

Аз щях да се удавя в Титикака - пропаднах през една изгнила слама на онези измислените острови - Uros.

Малиии, тея уроси защо не си поддържат тоторените острови 😵 

Те щяха да те извадят, ама на 4000 м н.в. никак не бих се мокрила, и без това съм си wasserscheu, както казват германците за такива като мен, за които водата е мокра.. И после да ме обличат в тези техни поли, само защото ще са сухи..

За шапката не можаха да ми развалят 50 солес... Пък седнали да продават - то не е като да плетеш шапки и кесии за листа от кока 🙃 

P1170272.JPG

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.