Прескочи до съдържание

7 часа ефективно време при прекачване в Лутън


Препоръчани мнения

Мисля, че имаше подобна тема, но съм малко на крак и ще съм благодарен за съвети или да ми дадете връзката към нея. Общо взето кацаме късно тази вечер в Лутън и излитаме утре вечер пак от там. Ефективно време, да речем от 10 сутринта до 17 следобед. 

 

Първоначално мислех да ходим до Кембридж (отпадна, нашите приятели няма да са там, а сами сме ходили) или Лондон (правено много пъти). Сега се чудя за трети вариант - да вземем кола под наем и да видим малко от провинцията около летището за няколко часа. Идеи?

 

Времето изглежда хубаво. 

Връзка към мнение

Предполагам, че е след Исландия. Но провинцията в Англия има съвсем друга красота и ще ви е интересно. 

Според мен Оксфорд е страхотен вариант без кола. А ако взимате кола, просто отвори класация за най-красиви селца и градчета в Cotswolds, след това карай поред 🙂 Ето пример  Редиш в джипиеса, докато се подреди разумна линия на картата. Ние всеки път така се подготвяме. Докато направиш два тигела, пиеш по бира и хапнеш по нещо и денят е свършил. Някъде в северната част вече трябва да цъфтят и лавандулите, да срещате фазани и евентуално живи лисици 🙂 

Моите разходки.  Не съм описала още Оксфорд, защото доста ме мързи последния месец.

 

Връзка към мнение

Всичките тези си ги дава към 2 часа на посока с този трафик...май трябва да стесним радиуса. Не сме обвързани с колата, но имайки предвид това, че само наема за съхранение на раничките ни струва колкото наема на колата...

Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги каза:

Всичките тези си ги дава към 2 часа на посока с този трафик...май трябва да стесним радиуса. Не сме обвързани с колата, но имайки предвид това, че само наема за съхранение на раничките ни струва колкото наема на колата...

Е, тогава избери друг район, но този е най-хубав 🙂 Искаш ли да питам сестра ми дали не е умряла от скука и да ви е екскурзовод?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Всичките тези си ги дава към 2 часа на посока с този трафик...май трябва да стесним радиуса. Не сме обвързани с колата, но имайки предвид това, че само наема за съхранение на раничките ни струва колкото наема на колата...

https://www.knebworthhouse.com/

 

Не съм ходил, сега го намерих на картата. А и има прочута концертна поляна.

Връзка към мнение

@Георги Сериозно мислих варианти - ще ти дам  една лично мнение. Кола под наем не си заслужава - според мен. Градски транспорт - и в Оксфорд. Има едни чудни круизи по Темза до Уиндзор, но трябва да се проверят. Вариант е връщане оттам директно в Лутън (National Express). Ако ти харесва, ще опитам да разровя опции по часове, макар че ти можеш да се справиш не по-зле 🙂 

П.П. Не намерих круиз между двете дестинации, но има други круизни идеи по Темза...

Връзка към мнение

В крайна сметка опаткахме деня в Лондон, предимно из Covent Garden. По принуда трябваше да се сдобия и с нови обувки, верните ми 8 годишни планинарски се предадоха точно сега. Бяха купени преди първото ми пътуване в Исландия, сдадоха багажа в края на четвъртото - поетично. 

 

Това, което натежа в тази посока не е че не ни харесаха посочените алтернативи, а че бях емоционално изморен и не ми се искаше планиране на нов град в последния момент. На Лондон това му е хубавото, че след няколко посещения му свикваш на организация и всичко и можеш да правиш каквото си искаш без да се сблъскваш със стреса на непознатото. Освен това офертата за колата под наем се оказа с лек подводен камък от ограничени километри и така. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.