Прескочи до съдържание

Влак между Краков и Варшава


Препоръчани мнения

Да питам и аз. Предстои ни пътуване до Краков и след това Варшава за концерта на Бон Джови.

Та ... трябва ли да се купят предварително билети за влака или може на място?

Има ли разлика в цените според времето на купуване?

Има ли нещо специфично, като валидиране на билети и пр.?

Като съм започнала..... нещо не ми е много ясно придвижването от летището в Краков до центъра. Май има някакъв влак специално по тази линия, ако някой го е ползвал да споделя, ... моля!

 

 

Връзка към мнение

Преди години съм ползвала влака в обратната посока Варшава-Краков. Билетите ги взехме на място. Мисля, че нямаше разлика в цената.
Купетата бяха малко в стил БДЖ, но доста по-поддържани и развиваха много по-добра скорост, т.е. пътуването беше приятно.
На връщане ползвахме PolskiBus, които тогава ми направи огромно впечатление с контактите за зареждане на телефон и Wi-fi. 
За другите въпроси не мога да помогна. 
 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Mamas каза:

Да питам и аз. Предстои ни пътуване до Краков и след това Варшава за концерта на Бон Джови.

Та ... трябва ли да се купят предварително билети за влака или може на място?

Има ли разлика в цените според времето на купуване?

С влак ще е по-бързо, но може да се провери и вариант с Flixbus,   има билети по 4-5€ 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да си кажа, може на някой да помогне. Фликс буса беше около20-30лв., но пътува почти 5 часа. Влакове има на всеки час, но цената е от 30 лв. до 70 за втора класа. Трябва да е TLK, другите са Интерсити и не си струва високата цена за 20 минути разлика. 

 Не му е тук мястото, но за фабриката на Шиндлер трябва да се купят билети предварително по интернет или от туристическото бюро на площада. На място продават само за деня, лимитирано е влизането и в 13:00 ч. вече нямаше билети за деня. Фабриката не е в центъра и е добре да се знае, за следващия ден имаше само за 2 часа билети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.