Прескочи до съдържание

Удобна локация за турове до тайландски острови


Щастливеца

Препоръчани мнения

Щастливеца

Здравейте,

 

В края на ноември ще посетим южен Тайланд (Краби, Пукет, Пи Пи и т.н.). Идеята е ежедневно да правим турове до различни красиви островчета.   Кацаме в Краби и обмислях 2 нощувки там, 2 на Пи Пи и 3 на Пукет.

С оглед на това, че планираме ежедневно да пътуваме с лодки до околните островчета, (плажовете и цялата действителност в Краби и Пукет ме карат да бъда максимално малко там) кои биха били най-подходящите изодни точки за нощувки за да максимално да улесним ежедневните си пътувания.

От страната на Краби или от тази на Пукет има по-хубави опции за такива турове според вас ?

Връзка към мнение
преди 1 час, Щастливеца каза:

Здравейте,

 

В края на ноември ще посетим южен Тайланд (Краби, Пукет, Пи Пи и т.н.). Идеята е ежедневно да правим турове до различни красиви островчета.   Кацаме в Краби и обмислях 2 нощувки там, 2 на Пи Пи и 3 на Пукет.

С оглед на това, че планираме ежедневно да пътуваме с лодки до околните островчета, (плажовете и цялата действителност в Краби и Пукет ме карат да бъда максимално малко там) кои биха били най-подходящите изодни точки за нощувки за да максимално да улесним ежедневните си пътувания.

От страната на Краби или от тази на Пукет има по-хубави опции за такива турове според вас ?

Моят опит е изцяло от Краби. Има много турове - 4 острова, Джеймс Бонд, Пи Пи и Хонг са най-популярните. Продават ги буквално на всеки ъгъл. Аз бях на 4 острова и Пи Пи. Първият го взехме онлайн и беше смешна сума (около 40 лв), а на втория платихме доста повече (не помня точно) и го взехме на място.

  • Браво 1
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 4 минути , ACM каза:

Моят опит е изцяло от Краби. Има много турове - 4 острова, Джеймс Бонд, Пи Пи и Хонг са най-популярните. Продават ги буквално на всеки ъгъл. Аз бях на 4 острова и Пи Пи. Първият го взехме онлайн и беше смешна сума (около 40 лв), а на втория платихме доста повече (не помня точно) и го взехме на място.

А самите турове от къде стартират? Идеята е да букна спането близо, за да не губим време в пътуване от хотела до дадения кей или пристанище.

Връзка към мнение

С две ръце Краби - Ао Нанг е мястото за дневни трипове с лодка. Повече и по-близки и разнообразни. Има си будка за турове директно долу на кея. То е т-образно с два основни пътя. Точно където се пресичат до морето е въпросната будка. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 19 минути , T.E.Lawrence каза:

С две ръце Краби - Ао Нанг е мястото за дневни трипове с лодка. Повече и по-близки и разнообразни. Има си будка за турове директно долу на кея. То е т-образно с два основни пътя. Точно където се пресичат до морето е въпросната будка. 

image.png.3f60a9d3669a2f89287842755f4a107c.png

 

Тук ли имаш в предвид е бутката ? От Nopparat Thara Pier  ли тръгвват туровете или .... ?

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Щастливеца каза:

image.png.3f60a9d3669a2f89287842755f4a107c.png

 

Тук ли имаш в предвид е бутката ? От Nopparat Thara Pier  ли тръгвват туровете или .... ?

 

ей тук https://goo.gl/maps/zE12gAMRoKv6MdX97

Връзка към мнение

Това е мястото за купуване на билетите за бавните лонгтейл лодки, които според мен са най-добри за туровете наоколо. Има списък с местата и ценоразпис и точно под нея са лодките и лодкарите. Ако сте повече хора или платите повече, имате лодка само за вас, ако не, ви комбинират с други хора, ако е възможно, според дестинацията.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Щастливеца каза:

 

 

Супер! Мерси много!

А туровете от къде тръгват ?

И двата ни тура бяха с hotel pick-up. Като букваш тура те ще ти кажат. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Щастливеца

Ако споделите и топ 3 тура от Краби според лично мнение ще съм Ви безкрайно благодарен.

Събрах доста идеи от форума главно за по-непопулярни варианти, но пък се чудя , ако не съм бил на най-посещаваните има ли смисъл да търся по-различни и диви места. 

Връзка към мнение

Направихме 3 тура от Ао Нанг.

4 острова

Ко Пи Пи /тъй като Мая бей е затворен компенсират със спиране на Бамбо Айлънд/

Остров Хонг

Туристическите агенции са буквално през 10 метра. Пазарихме ги трите наведнъж и ни излезе 6 000 бата за двамата с бързи лодки. От Пукет също има турове, но е по-далече и са малко по-скъпи 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Адриан ХН каза:

Направихме 3 тура от Ао Нанг.

4 острова

Ко Пи Пи /тъй като Мая бей е затворен компенсират със спиране на Бамбо Айлънд/

Остров Хонг

Туристическите агенции са буквално през 10 метра. Пазарихме ги трите наведнъж и ни излезе 6 000 бата за двамата с бързи лодки. От Пукет също има турове, но е по-далече и са малко по-скъпи 

Към Пи Пи и Хонг добавям и Poda island. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.