Прескочи до съдържание

Италия [еднодневни екскурзии от Римини]


Препоръчани мнения

Здравейте,

Тази седмица ще пътуваме до Римини с агенция. Имахме записани екскурзии до Венеция и Флоренция, но за съжаление в последния момент разбираме, че нямало достатъчно желаещи и екскурзиите няма да се състоят 😞  Не ни остава нищо друго, освен да си организираме сами екскурзиите. Бихте ли споделили как можем да стигнем до Венеция и Флоренция от Римини - с влак или автобус. Колко време се пътува и др. подробности. Ще сме благодарни за всяка информация. А с турагенциите - дотук.

Връзка към мнение

А какви други екскурзии са ви включени? Ще се състоят ли такива изобщо. и до Венеция, и до Флоренция не е близо, трябва да сменяте влакове и ако го правите за еднодневки, губи всякакъв смисъл. Това са градове, на които трябва да им се отделят поне по няколко дни. Има достатъчно интересни места много по-близо до Римини. Самото Римини за мене е изключително безинтересно, освен за плаж, и е досега единственото място в Италия, което ме е разочаровало.

 

ТА моите предложения са: 1) Равена - късче от Византия на Aпенините и едни от най-впечатляващите мозайки. Има директни пътнически влакове, които стигат за по-малко от час и ценат е 4.75 евро в посока.

 

2) Сан Марино - най-старата държава в Европа. Гледката, която се отваря от трите кули над града към цялата равнина на Романя, е чудничка. В самото градче също има какво да се види. Малко е нагоре и надолу, но поне паветета там са символични в сравнение с навсякъде другаде в Италия. Има автобуси, които тръгват от пред гарата в Римини.

 

3) Урбино - родното място на Рафаело и много автентично градче със замък и хубави гледки. Обаче има най-ужасните павета, по които съм крачил, има си солидни наклони и е малко по-пипкаво стигането дотам. Взима се влак до Пезаро, откъдето се взима автобус. 

 

4) Сантарканджело ди Романя - на една спирка с пътническия влак - пътува 7 минути само. 1.50 евро в посока е билетчето.  Приятно малко градче, и както си му е редът има накъде да се покатерите 😄 

 

5)Болоня - на около час и половина с влак. Мене лично не ме впечатли първия път като отидох, но впоследствие си промених мнението. Води се за кулинарната столица на Италия, а това значи много. Има легендарни сладоледаджийници. Пътуването е около час и половина с пътническите влакове (regionale) билетчето е 9.85 евро в посока. По линията е и Имола с легендарната писта от формула 1.  Там не съм спирал, та не мога да кажа дали си струва. За Флоренция ще трябва да смените на Болоня и то, ако правилно си спомням, между двата града почти няма през деня регионални влакове, само от бързите стрели "фреча". С тях се стига много бързо, за около половин час, ама пък и цената им си я бива. Но Флоренция за ден от Римини си е просто кощунствено. Венеция пък е още по-далеко. Дотам пак трябва да се сменя в Болоня, оттам с реджионале е 2 часа, а с бързия влак е час и половина. При всички положения над три часа път с влак от римини до венеция и до при скъпия вариант. За автобуси не мога да ти дам информация.

 

6) Замъкът Градара до градчето Каттолика - 17 минути с влак, 2.20 евро в посока (спирката се казва Cattolica-S.Giovanni-Gabicce, но до замъка вероятно трябва да се вземе някакво автобусче. Възможно е и от Римини да има автобуси - не съм ходил. По спомени от мнения във форуми, не е нещо особено отвътре, но е приятна разходка. Има и още няколко селца със замъци, но са навътре в хълмовете и се ходи само с автобуси, трябва да им се види разписанието.

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 1 час, Мира Д каза:

Не ни остава нищо друго, освен да си организираме сами екскурзиите.

Има вариант да се запишете на желаните екскурзии с руските туристи. Там няма вариант "няма достатъчно желаещи". При руските екскурзии има два минуса- трябва да разбирате руски и цената е малко по-висока от предложението на българската фирма.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Мира Д каза:

Здравейте,

Тази седмица ще пътуваме до Римини с агенция. Имахме записани екскурзии до Венеция и Флоренция, но за съжаление в последния момент разбираме, че нямало достатъчно желаещи и екскурзиите няма да се състоят 😞  Не ни остава нищо друго, освен да си организираме сами екскурзиите. Бихте ли споделили как можем да стигнем до Венеция и Флоренция от Римини - с влак или автобус. Колко време се пътува и др. подробности. Ще сме благодарни за всяка информация. А с турагенциите - дотук.

Ако държите на Венеция и Флоренция, с влак е най-бързо, макар и сигурно не най-евтино.

На сайта на италианските железници (www.trenitalia.com)  може да видите разписания и цени

Връзка към мнение

Благодаря на всички включили се. Явно Венеция и Флоренция отпадат. Ще има организирани екскурзии до Сан Марино, Римини и Болоня. Най-вероятно ще отскочим до Равена самостоятелно. Искаше ми се Перуджа и Асизи.

Връзка към мнение
Светославов

Венеция и Флоренция за по ден, че и по-малко, като махнете времето за пътуване...?! Не си го причинявайте, е моят съвет. Малко като приказката, където единият си овкусявал хляба с изпаренията от скарата, а другия му платил със звъна на монета. 🙂

Подкрепям написаното от мастера, без Болоня, че пак идва далечко като оставащо чисто време, а си е кулинарна вселена, отделно история, архитектура.

На гоогле мапс си изберете интересности, които могат да се посетят с влак/бус за половин до макс час в посока. 

Разбира се, изборът е Ваш, а от мен пожелания за весело и приятно изкарване. 

Писали сме по едно време, виждам, че сте се преориентирали. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , bad kid каза:

Щом искате толкова да обикаляте, планирайте следващ път самостоятелно, е моят съвет.

Така и ще направим, но  живот и здраве - догодина.

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Мира Д каза:

Така и ще направим, но  живот и здраве - догодина.

 

Ето какво съм описала за такова пътуване. Вярно, че беше преди няколко години, но освен цените едва ли нещо друго се е променило там.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Ето какво съм описала за такова пътуване. Вярно, че беше преди няколко години, но освен цените едва ли нещо друго се е променило там.

Благодаря Ви много!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.