Прескочи до съдържание

Клаузи при взимане на кола под наем


Препоръчани мнения

Economy Car

Pick Up:
88 Rue De La Roquette,  Paris 0075011 , France
 
Drop Off:
BEAUVAIS (BVA)

Aeroport De Beauvais-tille,  Beauvais 0060000 , France

 
Pick Up Date & Time:
Friday, August 01 2014 - 9:00 AM - Hours of operation
 
Drop Off Date & Time:
Thursday, August 07 2014 - 5:00 PM - 
EP.gif

 

 

 

 

Add Collision Damage Insurance

Get Collision Damage Insurance Now! Purchasing at time of booking is almost always less expensive than waiting to purchase coverage at the counter. See additional information

  • $35,000 in Primary Coverage so you won't need to file a claim with your regular insurance
  • Includes cost of repairs for collision or damage to a rental car
  • Allows for cancellation with 100% refund up until requested pickup time
cdi_recommended.png
 Yes, I'd like to purchase collision damage coverage for $11.00 per day.**For customers with a New York State billing address the fee will be $9 per day
 No thanks. I prefer to decline coverage.
 
Weekly Rate:
EUR  98.77 (1 x EUR 98.77)
 
Taxes and Fees: (details)
EUR  42.01
 
Total Amount Due at Pick-Up:
EUR  140.78  ($193.72 USD) 
 
Collision Damage Insurance:

Amount due now

$77.00 USD (7 x $11.00)
 

 

Като цяло това е офертата :)

 

Абсолютно идентична ситуация със връзката от по-горе. Не са включени застраховките, които мисля са задължителни за цяла Европа. Т.е. бих препоръчал да ползваш европейски сайт, в който застраховката ще е включена в цената. В сайта на europcar същия клас кола е 100-ина евро отгоре, което е приблизително колкото струват задължителните застраховки за тоя период. 

 

А и в priceline не е добре уточнено дали е включена цена за еднопосочен наем. Пише, че в рамките на един град няма проблем, ама дали Бове се води част от Париж за някой друг извън авикомпаниите е малко съмнително :)

Връзка към мнение

Ако пробваш същото нещо през сайта на Europcar какво излиза? 

А застраховката (по-специално Collision Damage Insurance) не мисля, че е задължителна, но е препоръчителна.

Връзка към мнение

Ако пробваш същото нещо през сайта на Europcar какво излиза? 

А застраховката (по-специално Collision Damage Insurance) не мисля, че е задължителна, но е препоръчителна.

 

В определени държави е задължителна. Почти съм сигурен, че за цяла Европа е така, но може да има изключения. Ако успееш да докажеш на фирмата, че си имаш друга валидна застраховка може да я махнат, но без застраховка няма да те пуснат. 

Връзка към мнение

Преди няколко месеца се дрънкахме на подобна тема и стигнах до извода, че повечето големи вериги не включват пълното каско в цената. Затова препоръчвам economycarhire.com - те са английски брокер с коректна политика, ясни правила и добре подбрани партньори. За депозит над 900 евро не съм чувал.

P.S.: Най-важните неща, които според мен трябва да фигурират в офертата, са Fair Fuel Policy и Collision Damage Waiver. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще споделя и моите впечатления от колите под наем . Като цяло това си е едно по-скъпо удоволствие. За мен това си е бизнес главно с застраховки. Там трябва да се чете винаги винмателно. Така или иначе в крайна сметка се налага да се плащат застраховки. Тези които са свързани с каско  застраховките - Collision Damage Waiver винаги се информирайте точно за условията , обикновенно застраховка от 10-15 евро на ден винаги имат някакаво самоучастие, което според мен я прави малко излишна, защото ако имаш самуоучастие 3 000 евро , ясно е че ако одраскаш леко колата ще тярбва да си го платиш, което обезмисля застраховаката и така или иначе аз лично в крайна сметка обикновенно плащам 20-25 евра на ден което включва пълен пакет от всички застраховки , гражданска отговорност, кражба, катастрофа. Въпреки всичко имам спомен , че в някои случаи дори и тези пълни пакети пак не покриват, например повреди по гуми, джанти или нещо подобно. Имал съм два пъти щети с AVIS  не съм имал проблеми за това , че един път одрасках колата в една манитела или на заден ход ударих едно колче за паркиране, но дори и при такива случаи винаги се информирайте предварително какво трябва да се направи . Например в Кипър каквото и да се случи с колята и при най-малката драскотина, която забележиш трябва да се вика полиция иначе застраховката не важи . Разбира се независимо от застраховката колата трябва щателно да се оглежда и в договора да се отбележат всички щети които виждате, до най-малката подобронст. Не навсякъде са коректни в това отоношение . Един път ме накараха за една малка драскотина която не беше направена от мен  и не беше отбелязана в договора при пълно автокаско да платя 30 евро - административна такса за щета . Да неговорим, че без да обърна внимание в Англия ми набутаха почти празна кола с гориво и аз забелязах едва когато бях извън Лондон . Това с депозите е много досадно един път дори ме накараха да гарантирам едно BMW  трета серия с две кредитни карти . И разбира се карайте внимателно глобите идват и след няколко  месеца, но големите компанни си ги дърпат от кредтните карти . Което изглежда ужасно, защото и месеци след това те имат възможонст да ти ги дръпнат от кредитните карти  т,е имат достъп до тях . Имам поне две такива глоби и една спестена , дойде ми фактурата в къщи, но кредтината ми карта вече беше сменена и нямаше как  дръпната парите.  По европейските островите - Канарите, Малта, Кипър, Пантелерия  не използвата големите фирими потърсете в инетренет  някой местен винаги ще излезе по-евтино. В Лампедуза шофьора на бусчето от летището ме заведе в един гараж и взех едно малко джипче като се пазарихме за цената  и разбира се няма застраховки и такива глупости , накаря оставяш колата с ключовете вътре на летището . Ако ще шофирате в големи европейски градове  информиарйте се за това къде и колко трябва да плащате за да влизате в центъра с колата , това обикновенно не е включено в цената . Мисля, че едната от голобите ми беше точно заради това в Милано доколкото знам и в Лондон не може да се влиза свободно в центъра.   

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите. Май като цяло ще се придържам към известните компании, а що се отнася до застраховките ще е нужна пълна застраховка защото в Париж може всичко да ти се случи :ph34r: . Относно огледа на кола преди взимане е ясно, че ще трябва да се оглежда все едно ще я купувам тази кола ... тъй като ще ми е за първи път ще трябва по старателно оглеждане  :senile:

Връзка към мнение

Имам следния въпрос относно: договора който ще ми дадат в офиса когато наемам автомобила на какъв език ще бъде?

Примерно наемам кола от сайта www.renalcars.com (там всичко е описано на български) за кола от Франция. Ако ми го дадът на френски ще е голям смях. Има ли вариянт договора да е на език по избор - примерно китайски :P

Редактирано от Entso
Връзка към мнение

Имам следния въпрос относно: договора който ще ми дадат в офиса когато наемам автомобила на какъв език ще бъде?

Примерно наемам кола от сайта www.renalcars.com (там всичко е описано на български) за кола от Франция. Ако ми го дадът на френски ще е голям смях. Има ли вариянт договора да е на език по избор - примерно китайски :P

 

В най-добрия случай ще има копие на английски и бих разчитал да се случи само, ако е голяма фирма, а не някоя малка местна :) Ама то на място кой ги чете договорите, запознай се предварително :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах в предвид след оглед на колата при взимане (както и при предаване) . Ако договора е на френски и е написано драскотини или някакви други нередности по автомобила, а аз не мога да разбера какво пише... и после иди обяснявай защо липсват пари от картата :)

Връзка към мнение

Огледа и драскотините ги отбелязват на една схема. Във Франция не помня, ама по принцип си е на местен език договора, само в Лисабон имаше възможност да е на английски.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Да добавя и моят скромен (мелодраматичен, с елементи на сериал) опит за Europcar - приемат само кредитни карти за депозита, друго не признават, включая и да откажат да ви дадат колата, ако не представите кк. Трябва да е на името на шофьора, не на друг човек, следва да се представи самата карта (като карта, не просто данни) при взимане на автомобила. Блокират сумата по депозита и я освобождават след около 30-40 дни. Стойността на депозита зависи от клас на автомобила и страната. За Испания и Италия economy е към 150-200 евро примерно, за Португалия - 500 :) Зависи от рейтинга на страната и стилът на каране, така да кажем ... В сайта на Еuropcar има онлайн чат, можете да питате за всичко, включая и за информация, която е под носа ви и четете в момента. Иначе, относно застраховките, в стандартната застраховка е включен минимума, обикн. не покрива гуми, покрив и нЕкои други елементи. Имат опция за GoZen (+) - добавяте още пари в касичката им, но поне не го мислите толкова. Отделните засраховки намаляват отговорността ви до различна стойност. Много зависи от страната, в която пътувате и какви са навиците и правилата. По възможност, паркирайте на охраняем паркинг, но това си го знаете. Четете си договорите, гледайте им работното време (взимане/връщане в извънработно време = доп. такси) и особено важно - отбелязвайте всички драскотини или каквото ви направи впечатление -> в договора. Отделно, гледайте те какво добавят. По разни форуми пишеше, че редовно набутват хората с разни дреболии, които обаче после излизат солено. Като цяло, взимането на автомобил от тях е като да си купиш втора ръка автомобил в БГ, скъпичко, но няма как. Горе-долу са на ценовият клас на Авис, Сикст и тн, за аламо и бъджет нямам инфо. Аз лично съм със смесени чувства към Europcar, но пак ще взимам от тях кола, просто щото сме го играли вече, а не защото съм безкрайно доволна. Но  колите им са нови, цените и условията - като на другите фирми. И всичко друго е въпрос на късмет. Успех!

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, бих искала да помоля за малко помощ. През август месец бяхме във Франция и

взехме кола под наем. След като се прибрахме видяхме, че са ни взели от кредитната карта суми,

които не очаквахме. Опитвахме се да се свържем чрез контактната форма с Europcar, за да ни обяснят защо са взети тези суми,

но не получихме отговор. Преди няколко дни дойде по пощата фактура и горе-долу се изясниха, но бих искала да чуя и вашето мнение. За първи път вземаме кола под наем и явно сме допуснали грешки. 

Колата беше взета от летище CDG T2D и по предварителна резервация трябваше да я върнем пак там. Взехме я на 13.08 в 10.15 и беше резервирано връщането за 16.08 в 16 ч., т.е. платихме за 4 дни. Когато я вземахме служителят ни каза, че няма проблем и в Париж да я върнем и ни даде карта на Париж със списък на офисите. Решихме, че ни е по-удобно и я върнахме в Париж на 16.08. в 16 ч. в офиса на Place D'Italie. Само, че този офис в събота(16.08 беше събота) работел до 12 ч, и когато отидохме в 16 ч. беше затворен. Паркингът на Europcar беше в Мол Италия срещу офиса и ние влязохме вътре. Там ни казаха, че можем да оставим ключовете на колата с талона от влизане в паркинга, на който има дата и час в пощенската кутия на офиса. И ние така направихме - т.е. върнахме колата в уговорения ден и час. Само, че от фактурата виждаме, че са ни таксували още един ден, все едно сме я върнали на 18.08. в 10 ч., явно като отваря офиса. Правилно ли е това? Можем ли да имаме претенции?

Другата сума е за горивото. Когато вземахме колата ни обясниха, че можем да предплатим един резервоар 52,19 евро и да върнем колата с колкото гориво искаме или да не предплащаме и да я върнем с пълен резервоар. Ние избрахме втората опция или поне така си мислехме и преди да върнем колата напълнихме резервоара. сега виждаме от фактурата, че са ни взели тази сума 52,19 евро - пише full tank option срещу сумата. Значи ли това, че не сме разбрали и всъщност не е трябвало да пълним резервоара? Вие имали ли сте такива случаи?

Другата сума е Administration fees fines  и е 25 евро. Междувременно получихме и писмо за глоба за превишена скорост от 45 евро. Тази сума, която е удържана от Europcar за какво е? Може би някаква служебна такса, че сме направили нарушение? Тя не съвпада със сумата за глобата. Значи ли това, че отделно трябва да си платим глобата?

Връзка към мнение

Administration fees са такси на компанията, че се занимават с вашите глоби, т.е. трябва да платите и таксата, и глобата.
За другите неща оспорвайте, но си вижте договора, там трябва да пише изрично относно резервоара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, за резервоара, в условията трябва да пише, а по принцип, ако я вземеш от летището, а я върнеш в града, т.е. в друга точка също се таксува. Но пак зависи от условията, много внимателно ги прочетете, независимо какво са ви казали. Това за 1 ден повече вече е за оспорване, макар, че във вашия случай със затворения офис, след като не сте върнали колата на служител от компанията, а просто сте я оставили на паркинга май не съм много сигурна.

Връзка към мнение

В Европа обикновено няма такса за връщане на друго място в същия град, дори и в същата държава много често. Това обаче, когато предварително е уговорено и офиса е отворен, ако не е аз бих бил много предпазлив, защото какво ти казва един случаен човек от мола не е задължително същото, което мисли и компанията. Но би трябвало да оспорват и да се разберат, при положение, че са оставили билетчето с часа на влизане има и доказателство.

Връзка към мнение

post-1439-0-36393100-1410792004_thumb.jpg

 

Мерси за изказаните мнения. Това е талончето, което ни дадоха при вземане на колата.

Срещу Full tank option пише сумата 43,49 евро. Как да го разбирам това, че се плаща предварително и

можеш да върнеш колата с колкото искаш гориво или че трябва да я върнеш с пълен резервоар?

Връзка към мнение

attachicon.gifEuropcar.jpg

 

Мерси за изказаните мнения. Това е талончето, което ни дадоха при вземане на колата.

Срещу Full tank option пише сумата 43,49 евро. Как да го разбирам това, че се плаща предварително и

можеш да върнеш колата с колкото искаш гориво или че трябва да я върнеш с пълен резервоар?

 

За съжаление така както го разчитам, точно сте си купили пълен резервоар. Имате 43 евро такса за горивото и 15 евро такса за зареждане на колата... живо обирджийство е, но какво да се прави. Пробвай със любезен имейл, може и да се съгласят да премахнат това. 

Връзка към мнение

Тези 15 евро не ги виждам във фактурата, но другите 43 са там.

Редактирано от alienad
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.