Прескочи до съдържание

Препоръки за Бари и Везувий


Stryper

Препоръчани мнения

Ще имаме 3 пълни дни за Бари и Везувий. Четох доста теми, но все още не мога да съставя план

Затова искам да ви помоля за помощ. Ще бъдем с обществен транспорт

Понеделник 11 сутринта пристигаме на летището в Бари

Сряда в 22 часа ще летим от летището в Неапол.

Децата искат да видят Везувий. Всичко друго в програмата може да се промени.

 

1 ден Придвижване от летището на Бари до града, разглеждане на Бари, 1-2 часа плаж. Бих искала да видим Алберобело или Матера, но мисля, че ще изгубим 3-4 часа за пътуване и за това кратко време не си заслужава. От летището на Бари трябва да има автобуси до Матера, но не открих разписание и цени. Има ли някое градче,. до което да може да стигнем с влак и там да отидем на плаж? Ще спим в Bari Santo Spirit и гледах градчетата в тази посока с влак.

 

2 ден - Придвижване от Бари към Неапол с автобус, но още не знам кой. Ако успеем да стигнем преди 13 може да отидем до Везувий. Вечерта ще спим в Ерколано.

3 ден - Ако не сме видели вулкана, първо ще направим това. След това бих искала да отидем към морето, но не знам къде и как.

От прочетеното реших да не разглеждаме Неапол.

Възможно ли е да отидем до Позитано или Амалфи от Ерколано и да се върнем за полета в 22 в Неапол и как?

 

 

 

 

Връзка към мнение

Като гледам нямате 3 пълни дни, понеделник най-рано в 12 ще сте в Бари....та...времето ви е суперограничено за 3 доста богати на забележителности райони на Италия.

От Бари до Неапол може да вземете flixbus, цените са ОК като гледам.

Може с фликсбус да пътувате Бари-Матера и после Матера -Неапол.

 

Връзка към мнение

Според мен тази програма е много претоварена,но може да се осъществи.Първия ден Бари.Втори ден възможно най-рано за Матера и разглеждане до обяд.В 12 има автобус Матера - Салерно около 16 часа.От там може да минете по Амалфийското крайбрежие набързо до Соренто и оттам за Неапол или направо от Салерно за Неапол,което е по-добре.

И последния ден до Везувий,мисля че става за един ден,не съм стигал до Везувий.

И пак казвам много е натоварена програмата.Това съм го минавал отделно от Бари и Неапол за по 4 дни.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Stryper каза:

Не откривам транспорт от Салерно до Неапол

Пътувала съм с влак. Удобно и бързо. До Рим също.

Връзка към мнение

https://www.aeroportidipuglia.it/bus-pugliairbus-/-/cotrap/render

 

Тук може да намериш разписанието на автобусите от летище Бари до Матера. Това е официалният сайт на всички летища в областта Пулия.

Покрай избора на Матера за Европейска столица на клтурата, транспортът дотам се е подобрил и има почти на всеки час автобуси от летището. Преди три години, ако правилно си спомням, бяха само три пъти дневно. Така че имате късмет. При такова разписание не си струва да губите време в придвижване до ЖП гарата в Бари, за да взимате влак. Но, ако сте с багаж, ще е мнооого тегаво. Матера не е град, който може да се обикаля с багаж. Според мене, потърсете да пренощувате първата вечер в Матера - магично е, но точно тази година може и да има проблем с намирането на места за нощувка...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сряда ще летя до Бари за 3-ти път ама до сега не съм се интересувал от транспорта, а сайта им не работи и не мога да видя имат ли някаква карта/дневна или нещо комбинирано да важи и за влака до/от летището и за в града?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.