Прескочи до съдържание

Връщане на пари от Booking при ранно напускане


Hazel

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Имам следния казус. Снощи дъщеря ми (на 19 г.) с още десетина младежи пристигна в апартаментен комплекс в Майорка за 10-дневна почивка, бяха платили за три апартамента. От вратата домакинята ги посреща с думите "Ама вие сте тийнейджъри, тук не се толерират купони, има малки деца и възрастни хора, ще трябва да пазите тишина след 22 ч. и да не ползвате басейна вечер. Жената на снимката беше възрастна, мислех, че групата ще е "спокойна".  Резервацията е направена от майката на един от младежите:)

 

Те искат да се изнесат, това условие не ги устройва и в момента търсят друго място наблизо. Въпросът ми е, тя може ли да бъде задължена да върне цялата сума за оставащите 8 нощувки? От Букинг са казали, че понеже в обявата не се споменава нищо за това условие, тя трябва да им намери друго място за спане и даже да доплати, ако то е по-скъпо, а пък то ще е, от днес за утре. От което тя хич не е щастлива, но очевидно предпочита да запази спокойствието в апартаментния комплекс.

 

Ако някой може да помогне със синтезирана информация, ще съм много благодарна! Аз усърдно търся ново място за утре...

 

Връзка към мнение

Малко е късно, но след като има писмена комуникация с booking не би трябвало да има проблеми. В най-лошия случай да пазят разписки за всичко и да изискат после да им се върнат парите. Някакво писмено потвърждение от хотела, че ще им бъде възстановена сумата също ще свърши работа. 

Връзка към мнение
На 25.06.2019 г. в 19:19, Hazel каза:

Здравейте,

 

Имам следния казус. Снощи дъщеря ми (на 19 г.) с още десетина младежи пристигна в апартаментен комплекс в Майорка за 10-дневна почивка, бяха платили за три апартамента. От вратата домакинята ги посреща с думите "Ама вие сте тийнейджъри, тук не се толерират купони, има малки деца и възрастни хора, ще трябва да пазите тишина след 22 ч. и да не ползвате басейна вечер. Жената на снимката беше възрастна, мислех, че групата ще е "спокойна".  Резервацията е направена от майката на един от младежите:)

 

Те искат да се изнесат, това условие не ги устройва и в момента търсят друго място наблизо. Въпросът ми е, тя може ли да бъде задължена да върне цялата сума за оставащите 8 нощувки? От Букинг са казали, че понеже в обявата не се споменава нищо за това условие, тя трябва да им намери друго място за спане и даже да доплати, ако то е по-скъпо, а пък то ще е, от днес за утре. От което тя хич не е щастлива, но очевидно предпочита да запази спокойствието в апартаментния комплекс.

 

Ако някой може да помогне със синтезирана информация, ще съм много благодарна! Аз усърдно търся ново място за утре...

 

Имайте предвид , че навсякъде в жилищните квартали в Палма има такива ограничения и дори на места е забранено отдаването под наем на апартаменти за кратки престои на туристи след 1 юли . Целта е именно запазването на спокойствието на местните . 

https://www.economic.bg/bg/news/9/palma-de-majorka-zabrani-otdavaneto-na-apartamenti-na-turisti.html

 

https://www.investor.bg/po-sveta/453/a/palma-de-maiorka-nalaga-pochti-pylna-zabrana-na-kratkosrochnite-naemi-na-jilishta-260066/

Връзка към мнение

Аз също не мога да разбера какъв е проблемът. Да пазиш тишина нощно време и да не ползваш басейна след определен час са нормални изисквания и ще съществуват във всяко едно място, независимо, дали са съобщени още с пристигането на групата или когато вече е възникнал проблем. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 41 минути , slujitel каза:

Въпроса е от 25 юни, сигурно вече са се върнали дори. А как са си разрешили проблема?

Не са, там пише, че са за 10 дни.

А по темата - веднъж бяхме в Магалуф, пълно беше с пияни младежи по всяко време на деня, предимно англичани. Точно, като отвързани . шумни, повръщат, пляскат се в басейните по цяла нощ и нямат озаптяване.

А не всички са отишли да купонясват по цели нощи, хората искат и почивка.

Та, за това, явно, като видят хостовете младежка компания и се боят от проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Благодаря за отзивите!

 

Все още са там, но след 2 нощувки пазене на поведение се преместиха от Cala ratjada в друго, по-малко селце. Парите бяха върнати и съответно с тях се плати новото място. Беше голям късмет, че намериха къща, даже и по-евтина. Останаха пари за едно пазаруване в супермаркет. Така че, браво на Букинг, реагирали били много професионално.

 

Иначе конкретно тези деца не биха отишли никога в Магалуф, защото не са ЧАК такива отвързани купонджии, но все пак искат да слушат музика и да си пийват. А хостът според мен е трябвало да обяви, че не приема младежки компании.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.