Прескочи до съдържание

Гранични пунктове в Европа


Препоръчани мнения

Здравейте,

Предвид големите опашки по границите в Европа, най-вече през лятото предлагам да споделяме малко познати гранични пунктове, на които се чака по-малко от колкото на познатите на всички. Много обичаме да пътуваме с колата, но гастърбайтерите през лятото са си направо напаст.

Като за начало питане - някай знае ли дали след Загреб, посока Любляна има втори пункт освен този, който е веднага след плащане на магистралата? Гугъл постоянно ми дава едно отклонение в дясно от този пункт и след излизане от Хърватска - връщане на магистралата малко след влизане в Словения.

- Добавям ГКПП от Сърбия към Хърватска на Шит. Миналата година чакахме там час и половина при 5 км. опашка на Батровци - Лесковац. Лошото е, че има само 1 гише и доста коли и камиони вече минават от там. Плюс е, че е трудно пререждането , което води до по-малко изнервяне 🙂 .

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма конкретни дати, но Курбан байрама тази година е 12-13 август. Обикновено се прибират до края на август, защото децата тръгват на училище, а към Турция вече тръгнаха според мен. Нека кажат пътуващите. 

След като миналата година чакахме час и половина за влизане в Хърватска и 2 часа и половина за влизане в Словения , без да броим путарините ... направо не ми се тръгва. БГ-Сръбската граница си беше песен - 40 минути. Това  на 20 август, в обратна посока след 8 дни беше много по-спокойно - около 30 минути на граница, при това културно, без изпреварвания и пререждания на опашките.

Връзка към мнение
преди 59 минути , Георги каза:

Аз да се включа с допълнителен въпрос, какви бяха грубо датите на турския трафик в двете посоки? 

Между 25.08 и 15.09 в посока западна Европа. И след това има наплив, но със затихващ интензитет:-)).От година на година е все по-зле!! И освен чакането по границите , трябва да се знае ,че е мисия невъзможна да се ползва тоалетна по бензиностанците на магистралата(тоалетните са пълни с кадъни, вратите полуотворени , за да ги варди някой мустакат чичко:-))). От опит знам ,че има много слабо присъствие на гастербайтери в разни мотели, хотели , заведения в които се сервират свински пържоли и са по-скъпички

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 25.06.2019 г. в 20:41, Георги каза:

Аз да се включа с допълнителен въпрос, какви бяха грубо датите на турския трафик в двете посоки? 

Към Турция вече са тръгнали явно, защото току що преминах сръбско-българската граница след 7 часово чакане в тапа. Задръстването започваше малко след последния тунел преди ГКПП-то и приключи с влизането в БГ. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, yordanov каза:

Към Турция вече са тръгнали явно, защото току що преминах сръбско-българската граница след 7 часово чакане в тапа. Задръстването започваше малко след последния тунел преди ГКПП-то и приключи с влизането в БГ. 

И ние бяхме в там и чакахме повече от 5 часа.Да бяхме пили по едно кафе?🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 25.06.2019 г. в 20:13, Mamas каза:

Здравейте,

Предвид големите опашки по границите в Европа, най-вече през лятото предлагам да споделяме малко познати гранични пунктове, на които се чака по-малко от колкото на познатите на всички. Много обичаме да пътуваме с колата, но гастърбайтерите през лятото са си направо напаст.

Като за начало питане - някай знае ли дали след Загреб, посока Любляна има втори пункт освен този, който е веднага след плащане на магистралата? Гугъл постоянно ми дава едно отклонение в дясно от този пункт и след излизане от Хърватска - връщане на магистралата малко след влизане в Словения.

- Добавям ГКПП от Сърбия към Хърватска на Шит. Миналата година чакахме там час и половина при 5 км. опашка на Батровци - Лесковац. Лошото е, че има само 1 гише и доста коли и камиони вече минават от там. Плюс е, че е трудно пререждането , което води до по-малко изнервяне 🙂 .

 

Между Хърватска и Словения, току до главния граничен пункт (този на магистралата), има едно малко пунктче, откъдето не минава никой. От Хърватска страна се намира до градчето Брегана. Минавал съм минлата година, в началото на август. Имаще по 3-4 коли и от двете страни.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.