Прескочи до съдържание

10 дни в Европа през лятото


milen_40

Препоръчани мнения

Понеже искам да организирам лятна ( август) екскурзия за съпругата съм безидеен :-( и разчитам и на вашето съдействие. 

Съпругата искаше в Италия, но предвид че не издържа много на жеги не ми се струва удачно за разходки.  Ако някой има други впечатления, нека сподели

Разполагаме с 10-12 дни през периода 25.07 - 24.08,  дебитни и кредитни карти Мастъркард + 1 Револют и желанието да организирам приятна разходка в Европа и да впечатля г-жата 😉

 1-ви вариант, който обмислям е:

София - Братислава ( Уиз)

Братислава - Бърно - Прага (Фликсбъс или подобни)

Прага -Дрезден - Берлин ( не знам с какво)

Берлин - София ( Уиз с покъртителната цена от 164 Евра  ще ме откаже )

 

2-ри вариант - София -Кьолн ( Райън)

Кьолн - Дюселдорф - с влак/автобус

Дюселдорф - Кобленц по долината на р.Рейн с влак/автобус

Кобленц - Майнц

Майнц - Хайдълберг

Хайдълберг - Карлсруе

Карлсруе -София - ( Райън)

 

Понеже сме пътували доста в Германия този вариант е по -скоро резервен (ако не измисля нищо друго)

Обмислям и евентуално Париж или Лондон, но там август предполагам ще е навалица, висок сезон, високи цени. Искам тя да си изкара една лежерна разходка, без да се редим на опашки, да се блъскаме в навалицата

Всякакви мнения, предложения и препоръки са добре дошли. 

 

Връзка към мнение

Периода, който посочваш е "висок" за цяла Европа. За лежерност не са ли много градовете? 

 

Зависи какво обичате да правите, но миналата година през юли обикаляхме или Холандия (без Амстердам, който винаги е пълен с туристи). Ротердам беше страхотно - празни музеи, хубава храна и разходки с колела, много приятно в Грьонинген. Кацате в Амстердам и поемате с влаков из държавата. 

Моят съпруг сега ме навива за ресторантски тур из Копенхаген(Дания) през юли също с колела, но аз се опъвам, защото искам да ми е горещо през юли. 

Връзка към мнение
преди 57 минути , Isa каза:

Периода, който посочваш е "висок" за цяла Европа. За лежерност не са ли много градовете? 

 

Зависи какво обичате да правите, но миналата година през юли обикаляхме или Холандия (без Амстердам, който винаги е пълен с туристи). Ротердам беше страхотно - празни музеи, хубава храна и разходки с колела, много приятно в Грьонинген. Кацате в Амстердам и поемате с влаков из държавата. 

Моят съпруг сега ме навива за ресторантски тур из Копенхаген(Дания) през юли също с колела, но аз се опъвам, защото искам да ми е горещо през юли. 

Градовете са много, но някои сме ги посещавали и само ще минем през тях. Идеята ми е да не вземаме рент-а-кари, че тогава поблазнени от многото възможности се счупваме от път

Иначе, както vorbis е споменал мислих и за Норвегия, но там ми е малко мътно с полети, транспорт и т.н.

Връзка към мнение

Юли месец сме пътували из Великобритания - Англия, южна Шотландия и Уелс. Бяхме с кола под наем обаче. Но във Великобритания автобусите не са скъпи, нощувките са по-скъпи. Шотландия е прекрасна по това време, красива природа, култура, сърдечни хора. Хладно, дори студено за нас. Спокойно е извън големите градове. Но не знам полетите до там как са. Нещо през Лондон евентуално.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих подкрепила Vorbis за Скандинавия и Литва, Латвия, Естония, като по-бюджетни. Ние направихме за 10 дни Вилнюс+Тракай-Каунас-Рига-Талин в края на май на отиване с Уизеър през Дортмунд и на връщаме пак с Уиз през  Лондон, отсечките между тях с автобус т.е. може и без рент-а-кар да се направи и доста ми харесаха прибалтийските републики. Макар, че противно на очакванията, температурите във Вилнюс и Рига бяха по-високи от софийските в края на май и в Рига беше 30'С жега 😀, за сметка на това Талин само около 15'С.

Освен Швейцария, езерата в северна Италия, Великобритания, бих предложила и северна Франция - Бретан и евентуално Нормандия, а може и замъците на Лоара да се добавят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички взели участие. Ще разгледам предложенията, най-вече от към полети и на личен транспорт. 

Умишлено избягвам пътуването с кола  (независимо наша или под наем) предвид че се изкушавам да включа "още само 1-2 места" по маршрута и става препускане по пътища, градове и т.н., а публичният транспорт ни поставя спирачки с разписанието си 😉

Прибалтийските републики въобще не са влизали в полезрението ми - нямам обяснение защо.  от Скандинавия оглеждах само Норвегия, че имаме познати там. 

Северна Италия ще удовлетвори желанието на съпругата да е Италия и да не е жега - ще видя какви са прогнозите. 

Англия + Шотландия - не съм го мислил, ще видя някакви удобни полети дали има

Във Франция влезем ли Париж ще стане задължителен ( романтика, разходки, вечерни светлини), без да съм го посещавал съм сигурен че навалиците, бежанците, туристите и трафика са като във всяка европейска столица. 

 

Малко късно ми идва да организирам лятото, но имахме други планове които отпаднаха. 

Връзка към мнение

Северна Италия- езерата, малко Швейцария, Австрия... Зелено, красиво, прохладно. Спане в Италия/ Авсрия, че Швейцария не се включва в бюджетно пътуване.

Връзка към мнение

Сега обмислям подобен маршрут: 

София – Бергамо - Торино –  Saint-Gervais-les-Bains – Шамони –  Анеси – Шамбери – Евиан –  Цермат – Бергамо – София

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

След толкова обмисляне избрахме друг маршрут и той е : Брюксел -Люксембург - Брюж -Гент- Антверпен -Ротердам - Амстердам.  Планирам в Брюксел  централният площад, Кметството, Кралският музей, Разходка с корабче , после Брюж и Гент . 

Амстердам - разходка с корабче, Райхсмюзеум; Къщата на Рембранд , в Ротердам - Кубични къщи и Кулата Евромаст

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 17.07.2019 г. в 10:17, milen_40 каза:

След толкова обмисляне избрахме друг маршрут и той е : Брюксел -Люксембург - Брюж -Гент- Антверпен -Ротердам - Амстердам.  Планирам в Брюксел  централният площад, Кметството, Кралският музей, Разходка с корабче , после Брюж и Гент . 

Амстердам - разходка с корабче, Райхсмюзеум; Къщата на Рембранд , в Ротердам - Кубични къщи и Кулата Евромаст

Ако искаш разпиши ги и като дни как ги мислиш, да видим някъде да не се скъсаш от път, а други дни да мързелуваш 🙂

Връзка към мнение

Предвидил съм 2 дни в Брюксел, 1 ден Брюж и Гент, след това Минаваме през Антверпен и нощувка в Ротердам, 1 ден Ротердам и после към Делфт и Хага, предвидил съм 2 нощувки в Амстердам, евентуално 2 дни Дюселдорф и Дортмунд  (ако не стига времето за един ден). Мислих и Берлин да включа, ама доста път ми се вижда.

 

Връзка към мнение
преди 22 часа, milen_40 каза:

Предвидил съм 2 дни в Брюксел, 1 ден Брюж и Гент, след това Минаваме през Антверпен и нощувка в Ротердам, 1 ден Ротердам и после към Делфт и Хага, предвидил съм 2 нощувки в Амстердам, евентуално 2 дни Дюселдорф и Дортмунд  (ако не стига времето за един ден). Мислих и Берлин да включа, ама доста път ми се вижда.

 

Изглежда прилично разпределение. Двата дни на Брюксел са му много, ако не търсиш нещо конкретно там, по-скоро виж дали може да отделиш една половинка от там за Брюж или Гент, не знам часовете за транспорт как си ги разпределил. Но центъра на Брюксел, европейските институции и атомиума се правят за ден спокойно. Ще има време и за бира-две 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.