Прескочи до съдържание

Кой е любимият ви самолет?


Oshko

Препоръчани мнения

Ако въпросът е кой - този, на който броя на излитанията, е равен на броя на приземяванията.

Ако питаш за модел, искам ако мога, да ги пробвам всичките. :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И да си отговоря :)

На мен са ми любими А380 и 777, като цяло големите самолети (wide body), с тях е и по-комфортно.

Не съм пътувал още с 747, по случайност все пътищата ни се разминават, затова и си купих билет до Кейптаун с Бритиш, за да летя с Боинг 747, което отговаря и на въпроса има ли значение. Естествено парите са по важни, но в случая имаше 2-3 равни оферти и това натежа.

Не харесвам А340, много любим на доста ентусиаст самолет, слави се и, че е доста безшумен. Е, на мен не ми направи такова впечатление, няколко пъти съм пътувал с него и на всяко излитане имам чувството, че няма сили и едва, едва успява.

 

Да допълня, че всичките ми 340-ки са били 340-300

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Airbus A340-6, не съм летял на такъв. Дори не съм летял на широкофюзелажен.

346-цата я смятам за много елегантна и красива, въпреки че напоследък я изтеглят от употреба заради неефективност.

Връзка към мнение

Ами за съжаление, любимият ми самолет вече не е в експлоатация. Concorde. Иначе харесвам широко-фюселажни самолети. Boeing 747-400, Airbus A380 и т.н.

Връзка към мнение

Аз по-скоро бих отговорил в кой самолет съм се чувствал най-комфортно, естествено говоря за икономична класа. Самолетът беше Боинг 767, но моето мнение е, че не самия самолет, а авиокомпанията трябва да похваля. Става дума за "Delta Airlines". Пътувах с този B-767 от "JFK" до "LAX", веднага след презокеански полет с А-310, обслужван от "Czech Airlines". Самолетите са абсолютно сходни, знаете, но пространството в боинга беше почти двойно по-голямо от това в еърбъса. За сметка на това пък чехите хранят и поят много здраво, за разлика от американците, които в крайна сметка обслужват "вътрешен" полет. Според мен вътрешните полети в САЩ са напълно сравними с пътуване в междуградски автобус - като започнеш от играещите си деца по време на целия полет и стигнеш до липсата на достатъчно разнообразно меню...

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Не съм се возила на кой знае колко различни самолети, но май в A319 ми е било най-комфортно. Хем не ми е прекалено голям, хем не е и прекалено малък. :)

Когато си купувам билети, няма особено значение с какъв самолет ще пътувам. Е, ако цената е еднаква за различни типове самолети, бих си избрала тогава. :)

Връзка към мнение

А340 - първият ми дълъг полет беше с тях, и то оле-мале дълъг - 13 часа. 

 

Иначе Конкорд и Блекбърд, както в блога натъртих тия дни :)

 

Относно комфорт - да, основно от авиокомпанията зависи. Ако ви вкарат в кабината със завързани очи малко специалисти могат да разпознаят в какво се возят :)

Връзка към мнение

@Captain_Oveur

Май само на български и руски "сам лети" се употребява за airplain, ти как мислиш?

Нещо като драсни-пални-клечицата :) 

Връзка към мнение

Сбогом, моя любов - MD-80 Alitalia

 

 

Жалко е, когато едни самолети си отиват... хубавото е, че ще бъдат купени и ще продължат да летят ..., нещо като нашите БАета. 2 пъти имах щастието да летя на MD-80 на Alitalia и се радвам, че съм част от историята им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жалко е, когато едни самолети си отиват... хубавото е, че ще бъдат купени и ще продължат да летят ..., нещо като нашите БАета. 2 пъти имах щастието да летя на MD-80 на Alitalia и се радвам, че съм част от историята им.

Подобно. Летях 22 пъти с MD-80 (SOF-MXP, SOF-FCO, FCO-PMO...) и е много тъжно, че вече ги няма под шапката на "Алиталия". Комплименти! Старата любов ръжда не хваща!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

MD-80 духа много по-силно от B747, доказано от опит. Има нещо в тоя самолет, няма какво да се лъжем, ама си заминава лека полека...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Captain_Oveur

Май само на български и руски "сам лети" се употребява за airplain, ти как мислиш?

Нещо като драсни-пални-клечицата :)

 

Тоя с драсни-пални-клечицата е учил в Цариград, Одеса, Лайпциг и Париж и се е отчел и с "влак", известен още като "train", и "вестник", a.k.a. "gazette/gazet/gazeta/газета", "чакалня", "обноски" и доста други :)

Ако Георги забрани да се ползва думата "самолет" или руският и аналог, ще спра да ги ползвам тук, като просто напусна форума.

За в бъдеще ти препоръчвам когато четеш мои мнения, да се съсредоточиш върху техния смисъл и едва след това да обръщаш внимание на каламбурите ми.

 

:)

Връзка към мнение

Тия Алиталиански МД-та не са ли на преклонна възраст вече? Не че разбирам, ама летях на такива от около 2000г. и още тогава бяха видимо стари.

Иначе съм фен на Конкорд, нищо че не съм летял на него.

Връзка към мнение

Тоя с драсни-пални-клечицата е учил в Цариград, Одеса, Лайпциг и Париж и се е отчел и с "влак", известен още като "train", и "вестник", a.k.a. "gazette/gazet/gazeta/газета", "чакалня", "обноски" и доста други  :)

Ако Георги забрани да се ползва думата "самолет" или руският и аналог, ще спра да ги ползвам тук, като просто напусна форума.

За в бъдеще ти препоръчвам когато четеш мои мнения, да се съсредоточиш върху техния смисъл и едва след това да обръщаш внимание на каламбурите ми.

 

:)

 

О, може би не съм се изразил правилно. Аз си харесвам българския, както и самолета, а също и човека с идеите. Руския също. Не е нужно нищо да се забранява. Мисълта ми беше за това дали знаеш друг език с подобен еквивалент на думата или нещо различно от airplain. И това чисто от интерес.

Каламбурите ти са си супер, Респект. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О, може би не съм се изразил правилно. Аз си харесвам българския, както и самолета, а също и човека с идеите. Руския също. Не е нужно нищо да се забранява. Мисълта ми беше за това дали знаеш друг език с подобен еквивалент на думата или нещо различно от airplain. И това чисто от интерес.

Каламбурите ти са си супер, Респект. :)

 

Ох, явно не съм разбрал. Извини ме за острия тон тогава :wacko:

За самолета не зная нищо, но на индонезийски "влак" е "kereta api", което в буквален превод е "огнена кола".

 

:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако въпросът е кой - този, на който броя на излитанията, е равен на броя на приземяванията.

Ако питаш за модел, искам ако мога, да ги пробвам всичките. :D

Емпирично е доказано, че всички кацат рано или късно, поне докато има земно притегляне :D Друга тема е колко меко... :)

 

По темата - А380 - тих, просторен, светъл, комфортен, ... От най-малките - Ембраер 120 "Бразилия" - има нещо забавно в това да ти вържат куфара на седалката пред теб, защото не е имало място в багажника :D

Връзка към мнение

Ох, навремето зимата сме го имали това и с боингите на БГ еър. Последните два реда бяха гардероб - всичките якета бяха стоварени там, гениално изобретение :)

 

А А380 от личен опит ли ти е коментара? В утрешния обзор в АХ има малко по темата А380 и естетиката му :)

Връзка към мнение

Пърпоретките, естествено :D  Най-вече Dash 8. Ама имам само един полет с нещо, в лошо време. И един с по-стария му брат.

И на слизане от самолета търсиш най-близката аптека за справяне с главоболието, предизвикано от шума и вибрациите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.