Прескочи до съдържание

Северозападна и централна България за 6 дни


Aloha

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Ето че лятото дойде, натрупахме тен и сме готови да забегнем към непознатите за мен краища на милата ни татковина. Намислил съм един маршрут, но бихте ли ми казали дали е постижим и дали не пропускам нещо което наистина си струва да се посети в района в който смятам да обикалям. Маршрутът е следният:

 

Ден 1 - Варна-Тетевен, и нощувка там

Ден 2 - Тръгване от Тетевен и посещаване на Пещера Проходна и Връх Вола с последваща нощувка в Белоградчик

Ден 3 - Белоградчишки скали и нощувка пак там

Ден 4 - Тръгване за Видин, където се посещава Баба Вида и нощувка в града.

Ден 5- Тръгване от Видин, посещение на кораба Радецки в Козлодуй, после на Плевенската панорама и нощувка в Троян

Ден 6 - Посещение на Троянски манастир и завръщане във Варна

 

Благодаря предварително 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Aloha каза:

Здравейте,

 

Ето че лятото дойде, натрупахме тен и сме готови да забегнем към непознатите за мен краища на милата ни татковина. Намислил съм един маршрут, но бихте ли ми казали дали е постижим и дали не пропускам нещо което наистина си струва да се посети в района в който смятам да обикалям. Маршрутът е следният:

 

Ден 1 - Варна-Тетевен, и нощувка там

Ден 2 - Тръгване от Тетевен и посещаване на Пещера Проходна и Връх Вола с последваща нощувка в Белоградчик

Ден 3 - Белоградчишки скали и нощувка пак там

Ден 4 - Тръгване за Видин, където се посещава Баба Вида и нощувка в града.

Ден 5- Тръгване от Видин, посещение на кораба Радецки в Козлодуй, после на Плевенската панорама и нощувка в Троян

Ден 6 - Посещение на Троянски манастир и завръщане във Варна

 

Благодаря предварително 

Магурата? Хем за уплътняване на времето за две нощувки в Белоградчик.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Плана си е перфектен. Евала. Дано всички нощувки да се окажат читави. Напълно постижимо. Сомо с Радецки не съм сигурен дали работи, четох че пак е на док. Ама по Дунав си е приятно и интересно и без него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не ви идват в повече още  2  пещери: Леденика(след като слезете от в.Вола) и Венеца(на път от Белоградчик към Видин). В с.Извос(до Белоградчик) са Глинените къщи. Във Видин катедр.храм Св.Димитър Солунски е втори по големина(след Ал.Невски) в Б-я. Разходете се в парка покрай Дунава.

На Радецки му предстои ремонт, за да извършва 1-часови круизи в близост, но музеят си работи, при това всеки ден. Ако не ме лъже паметта, 6лв. е входът за възрастни. 

В Плевен централният площад се разхлажда от каскада фонтани, също е мн.приятно за разходка.

На път за Троянския м-р ви е Орешака- купете си глинени съдове, някоя саксия или разни дреболийки за подаръци.

Много хубав маршрут сте си спретнали!

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Две нощувки в Белоградчик са много. За самия град 2-3 часа са напълно достатъчни. По-добре включете в програмата пещерата Магура или пещерата Венеца, и двете са в района и направете две нощувки във Видин. И във Видин да не пропуснете, ако не за обяд или вечеря, то поне за кафе, Корабчето - малко ресторантче в реката. Има много вкусна дунавска риба.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.