Прескочи до съдържание

Приехали в Москва с наркотични лекарства...


Препоръчани мнения

Здравейте.
Отивам в Москва. Искам да се гушкам там с най-известния руски Youtube влогър - бухалът Йолочка (Ёль, Ёлочка, Угухня, Yoll, Мастер УГУ)
Сова говорит УГУ - 3 милионов посмотрев. УГУ!

Прогърмях му ушите на @master_of_germs с това УГУ, лошо му стана вече.

Обаче, за да отида, трябва да си купя лекарства за ендометриозата ми. Едно от тях е трамадол, който в България си е на бяла рецепта, но в Русия - на специална за опиати, макар и слаби.
Имам няколко въпроса:
- Проверяват ли за лекарства на границата?
- Правят ли проерка какво съдържа лекарството? Ако е в оригинална, закупена от България опаковка, в блистери, ненасипно съдържание и пр.
- Ако представя валидна рецепта от лекар в България и епикриза за болестта си, ще се смилят ли да ми ги оставят?
- Ако и това е невъзможно, лесно ли се използват застраховки при московските лекари?

кофе.jpg

  • Браво 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 47 минути , Mistress of Germs каза:

Здравейте.
Отивам в Москва. Искам да се гушкам там с най-известния руски Youtube влогър - бухалът Йолочка (Ёль, Ёлочка, Угухня, Yoll, Мастер УГУ)
Сова говорит УГУ - 3 милионов посмотрев. УГУ!

Прогърмях му ушите на @master_of_germs с това УГУ, лошо му стана вече.

Обаче, за да отида, трябва да си купя лекарства за ендометриозата ми. Едно от тях е трамадол, който в България си е на бяла рецепта, но в Русия - на специална за опиати, макар и слаби.
Имам няколко въпроса:
- Проверяват ли за лекарства на границата?
- Правят ли проерка какво съдържа лекарството? Ако е в оригинална, закупена от България опаковка, в блистери, ненасипно съдържание и пр.
- Ако представя валидна рецепта от лекар в България и епикриза за болестта си, ще се смилят ли да ми ги оставят?
- Ако и това е невъзможно, лесно ли се използват застраховки при московските лекари?

кофе.jpg

Не с бяла, а със зелена рецепта, която се прибира от аптеката, се дава у нас Трамадол. Направи си копие на рецептата и го носи с оригиналната опаковка. Не мисля, че ще има проблеми. Проблем би било, ако те хванат да изнасяш от Русия големи количества лекарства. Бях свидетел преди години на такава ситуация. Момчето с количествата лекарства беше задържано за изясняване на случая.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Дани Магелани каза:

Не с бяла, а със зелена рецепта, която се прибира от аптеката, се дава у нас Трамадол. 

Става въпрос за паратрамол, който е комбинация от ниски дози трамадол и парацетамол. У нас не се изисква зелена рецепта за него. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , master_of_germs каза:

Става въпрос за паратрамол, който е комбинация от ниски дози трамадол и парацетамол. У нас не се изисква зелена рецепта за него. 

За него не се изисква. Така е.

Но понеже беше написано Трамадол, а аз преминах през изписването му, след двете ми операции наскоро, та споделих опит.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Вземи си опаковка от нужното ти лекарство с българската рецепта,макар че на нас българските рецепти не ни ги признаваха в чужбина-Европа и ако ти го конфискуват на границата отиваш в първата аптека със същата тази рецепта и със снимка на лекарството на телефона и си го поръчваш.Така купихме на наши приятели лекарства от Украйна,които в България се намират много трудно а и са доста скъпи.

Епикризата ако е преведена на руски с изписано вътре лекарството-мисля,че ще е достатъчен аргумент да не ти ги конфискуват и няма да имаш проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, krasen_denev каза:

Вземи си опаковка от нужното ти лекарство с българската рецепта,макар че на нас българските рецепти не ни ги признаваха в чужбина-Европа и ако ти го конфискуват на границата отиваш в първата аптека със същата тази рецепта и със снимка на лекарството на телефона и си го поръчваш.Така купихме на наши приятели лекарства от Украйна,които в България се намират много трудно а и са доста скъпи.

Епикризата ако е преведена на руски с изписано вътре лекарството-мисля,че ще е достатъчен аргумент да не ти ги конфискуват и няма да имаш проблеми.

Както обясних, трамадолът в Русия се следи подобно на нашия Лексотан и не могат да го дадат така, трябва специална рецепта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 30.06.2019 г. в 23:20, Mistress of Germs каза:

Проверяват ли за лекарства на границата

Да, може и щателно. Разглеждали са ми хапче по хапче нещата. Аналгинът (това отдавна беше), например го конфискуваха. Та съветът ми е вземи си лекарствата в оригиналните опаковки, рецептите и ги декларирай! Преценка на служителя е как да действа, но не е задължително на реши да ги изземва.

Връзка към мнение
преди 16 часа, Mistress of Germs каза:

Както обясних, трамадолът в Русия се следи подобно на нашия Лексотан и не могат да го дадат така, трябва специална рецепта.

Четох в някакъв руски форум, точно , за паратрамол, рускините  коментираха,  как при нас го дават с една рецепта много пъти. Че при тях - с една рецепта, само веднъж. И колко либерално било отпускането на лекарства във Варна и Бургас. Там, защотото ходели на почивка.

Надя, ти колко време ще си там?

Ако си имаш епикриза и рецепта, мисля, че няма да има проблем за 1-2 опаковки.Нали няма да носиш голямо количество?

И друг път съм казвала - нося всякакви лекарства, когато пътуваме. Имам си един несесер “бърза помощ”.Една част слагам в чекирания багаж, една част - в ръчния. Винаги имам НСПС, капки с КС, АБ.

Никой, никъде до сега не ми е обърнал внимание, какво нося, че да ги гледа и да ги брои.

Като е само , по един блистер, в оригиналната кутийка, е ясно, че си е за собствена употреба.

Ако медикамент се взема редовно, заради заболяване , ако трябва да носим по- голямо количество, за повече време и той е забранен, или, със специален режим, там, където отиваме, трябва да се подсигурим с обосновка.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.07.2019 г. в 1:52, krasen_denev каза:

Вземи си опаковка от нужното ти лекарство с българската рецепта,макар че на нас българските рецепти не ни ги признаваха в чужбина-Европа и ако ти го конфискуват на границата отиваш в първата аптека със същата тази рецепта и със снимка на лекарството на телефона и си го поръчваш.Така купихме на наши приятели лекарства от Украйна,които в България се намират много трудно а и са доста скъпи.

Епикризата ако е преведена на руски с изписано вътре лекарството-мисля,че ще е достатъчен аргумент да не ти ги конфискуват и няма да имаш проблеми.

 

Добре де, как се проверява лекарство таблетка по таблетка? Химичен анализ ли правят на място? 😄

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Няма да ти ги проверяват, ако са малко и в оригинална опаковка. А рецептата (или копие) ще покаже, че това е изписано за теб. Споко! Те не са аборигени.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.