Прескочи до съдържание

Комо - времето през февруари


Галин Маргаритов

Препоръчани мнения

Галин Маргаритов

Здравейте ,хладно ли е през февруари и март на езерото Комо и някакъв съвет къде да се отседне за 5/6 дни ,че да е удобно да се посетят повече селца ,градове и забележителности ?По принцип желанието ми е на самото езеро с изглед към езерото ,но дали е удобно за предвижване?

Връзка към мнение

Имай предвид че това са южните склонове на Алпите заедно с всички съпътстващи климатични особености. Бил съм там през август, когато би трябвало да са най-високите температури, а често валеше като из ведро и вечер и сутрин си трябваше връхна дреха. Ето тук повече подробности:

image.png.6667464c52f214208ad80a58ac4a2076.png

Прецени си дали тези температури те устройват.

 

Общественият транспорт (влакове и автобусчета) бяха на час от град Комо до селцата. От самия град тръгва и фуникулярът за Брунате, така че, ако ще ползвате обществен транспорт, мисля, това е мястото. Но през зимата транспортът няма да е по-начесто. Напротив, по-разреден ще е.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Здравейте ,през март мислим да посетим езерото Комо и околностите .Ще кацнем в Бергамо и от там с влак ,автобус и пеша .Въпросът ми е къде ще е най - удобно да отседнем като изходна точка ,Комо, Варена ,или направо Лугано за да можем денем да разглеждаме различните градчета около езерото .Даже си мисля и за езерото Гарда.Става въпрос за 5/ 6 екскурзия ,през която ще се предвижваме предимно с автобус ,влак ,корабче и пеша .А и си мечтая за изглед към езерото ,възможно и е?

Връзка към мнение

Ако 5/6 са дните напълно е възможно две или три езера,но това зависи от начина на пътуване. Като начало вижте полета на връщане да не е много ранен,което ще опредили последната ви нощувка къде ще бъде и после разпределете дните. На Комо  2 или три дни са достатъчни, за Гарда, мисля че също може,но с общствен транспорт ще е доста по бавно.Изглед към езерото,да разбира се.Цената е друга тема.

Връзка към мнение

Нощувките, когато ходих, ги разпределим така - 1 в Комо, 2 в Менаджио, 1 в Домасо и 1 нощувка в Бергамо като деня преди полета ходихме и на езерото Изео за половин ден. Това са общо 5 дни, но смятам, че ако имах 6 щяхме да видим още много интересни места на Комо. В тези 5 дни включвам 1 на Лугано. Според мен 6 дни са твърде недостатъчни за Комо и Гарда без кола. Автобусите не са нито редовни, нито точни. Лугано също е много голямо, има много и различни върхове с гледки, но евтин транспорт има само до малко преди градчето Лугано, до където отива италианския автобус, оттам нататък цените стават швейцарски.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Галин Маргаритов каза:

A,случайно да знаете времето през март по тези места как е ?

Тази година е било такова - https://www.accuweather.com/bg/it/como/214043/march-weather/214043. Какво ще е догодина не се знае , живеем в странен климатичен момент.

 

@Галин МаргаритовТретото мнение на първа страница на тази тема съдържа предложение за място за спане с гледка. На мен гледката ми хареса , дали ще харесa и на вас, не знам, но може поне да се ориентирате,вижте го.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 19 часа, mary_shery каза:

Нощувките, когато ходих, ги разпределим така - 1 в Комо, 2 в Менаджио, 1 в Домасо и 1 нощувка в Бергамо като деня преди полета ходихме и на езерото Изео за половин ден. Това са общо 5 дни, но смятам, че ако имах 6 щяхме да видим още много интересни места на Комо. В тези 5 дни включвам 1 на Лугано. Според мен 6 дни са твърде недостатъчни за Комо и Гарда без кола. Автобусите не са нито редовни, нито точни. Лугано също е много голямо, има много и различни върхове с гледки, но евтин транспорт има само до малко преди градчето Лугано, до където отива италианския автобус, оттам нататък цените стават швейцарски.

Малко ме разколебахте ,защото ще сме без кола ,а за транспорта направо съм учуден,до сега където съм бил винаги е бил на висота,изключвам Неапол ,но там е друга Европа 🙂

преди 17 часа, patilana каза:

Тази година е било такова - https://www.accuweather.com/bg/it/como/214043/march-weather/214043. Какво ще е догодина не се знае , живеем в странен климатичен момент.

 

@Галин МаргаритовТретото мнение на първа страница на тази тема съдържа предложение за място за спане с гледка. На мен гледката ми хареса , дали ще харесa и на вас, не знам, но може поне да се ориентирате,вижте го.

Благодаря за помощта ,този апартамент наистина е хубав ,точно това търсих ,но малко съм разколебан ,защото ще сме без кола  .

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
On 6/27/2019 at 11:09 AM, Галин Маргаритов said:

Здравейте ,през март мислим да посетим езерото Комо и околностите .Ще кацнем в Бергамо и от там с влак ,автобус и пеша .Въпросът ми е къде ще е най - удобно да отседнем като изходна точка ,Комо, Варена ,или направо Лугано за да можем денем да разглеждаме различните градчета около езерото .Даже си мисля и за езерото Гарда.Става въпрос за 5/ 6 екскурзия ,през която ще се предвижваме предимно с автобус ,влак ,корабче и пеша .А и си мечтая за изглед към езерото ,възможно и е?

Здраевйте и ние мислим да отидем до Милано и Комо през март, вие организирахте ли вашата екскурзия. Ние я решихме преди няколко дни и сега тъся информация.

 

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 7 часа, Gergana каза:

Здраевйте и ние мислим да отидем до Милано и Комо през март, вие организирахте ли вашата екскурзия. Ние я решихме преди няколко дни и сега тъся информация.

 

Ние септември ходихме до езерото Комо за 4 дни ,твърде малко се оказа като време .Наехме си кола от летището в Бергамо и къща в село Молина ,уникална къща с уникална гледка ,но е най - много за трима човека  Единия ден бяхме в Беладжо ,на другия ден с корабче се разходихме по езерото ,както и други споменават внимавайте на връщане с корабчето ,да не се окаже ,че не спира на вашата  спирка.Третият ден в град Комо и Брунате с фуникуляр ,колата я оставихме на паркинг в Комо ,2 евро на час ,малко скъпичко но се уплаших да карам до Брунате ,пътят бил много тесен.Каро цяло препоръчвам с кола ,пътищата са тесни но хубави ,няма дупки 😉,почти навсякъде има къде да се спира безплатно ,само за град Комо прочетох ,че няма .Другото ,което препоръчвам горещо е къщата в село Молина ,уникална гледка .Вила  Балбианело ми хареса много ,вила Карлота не чак толкова ,явно през есента няма много цветя .

IMG_20190930_093739952.jpg

IMG_20190929_212604_486.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.