Прескочи до съдържание

Китай и Япония 2020 г. програма


Mistela

Препоръчани мнения

Здравейте, ще ми е необходима Вашата помощ за организиране на програма Китай и Япония 2020 г. За сега желанието ни е да бъде края на март началото на Април, за да хванем сакурата.

Програмата сега ще я мислим, но ми трябва малко помощ от ходилите.

1. Виза за Китай - ще прегледам какво е необходимо;

2. София-Китай - самолет /къде е най добре да кацнем?/

Пекин

Шанхай

Хонг Конг

това са градовете, по колко дни оптимално да отпуснем на град да разгледаме?

3. Китай-Япония, Как и къде според Вас е добре да кацнем? С коя авиокомпания е най изгодно?

За Япония - Токио, Осака, Хирошима - същото - по колко дни на град да отделим?

4. Връщането от къде? от Китай или от Япония?

 

Като имам горе долу времето мисля да изчакам някоя промоция на катарците.

Ако нещо пропускам моля да ме светнете.

 

За сега чета от форума, за което много Ви благодаря!

Връзка към мнение

Най-изгодно ще е вероятно да си купите билет с отиване до Китай и за връщане от Япония, ако става дума за тръгване от София. От Виена или Будапеща могат да се видят някави версии с китайски авиокомпании. Скоро пуснаха много нови полети и има добри цени. Там могат евентуално да се навържат и вътрешни китайски полети в един билет.

 

За Япония препоръчвам в едната посока да летите до Осака, а на връщане от Токио или обратно. Така ще спестите едно вътрешно пътуване в Япония.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Topfly каза:

За Япония препоръчвам в едната посока да летите до Осака, а на връщане от Токио или обратно. Така ще спестите едно вътрешно пътуване в Япония.

Тръгването ще е от София / връщането също.

За придвижването между градовете вътре в Китай и Япония мислехме да ползваме само влакове. Удачно ли е?

Връзка към мнение
1 minute ago, Mistela said:

Тръгването ще е от София / връщането също.

За придвижването между градовете вътре в Китай и Япония мислехме да ползваме само влакове. Удачно ли е?

За Китай не знам какви са цените, но в Япония Шинкансен е на доста дебела цена. Единият начин да спестите пари от влаковете в Япония е да пътувате еднопосочно между Токио и Осака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 13 минути , Topfly каза:

Единият начин да спестите пари от влаковете в Япония е да пътувате еднопосочно между Токио и Осака.

Или с нискотарифна АК между Осака и Токио.

Съвет: Базирайте се в един хотел в Киото и от там обикаляйте Осака, Нара, Химеджи и др. Ако имате JR пас, покривате всички нужни влакове в района и на 7 ден може да пътувате до Токио.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Mistela каза:

Освен катарските линии кои други компании да търся като цени да летят Япония-София? И когато търся билети има ли нещо специфично? 

Аз летях с КЛМ. Виж и турците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така 😀 чета, чета и кашата става голяма

1. Помогнете моля да се ориентирам в кварталите им с цел търсене на хотел: Shinjuku / Asakusa  / Roppongi  / Shiodome  / Odaiba / Shinagawa  / Shibuya  / The Ginza  / Ikebukuro  / Akihabara  / Ueno 

Ще търсим хотел най вероятно през букинг или агода, други платформи не сме ползвали.

Определено ще е с легло, т.е. не на земята, капсули или други такива.

Цена / комфорт

Другото което ако може да помогнете е вечерно време да може да се разхождаме, т.е. да е квартал осветен, спокоен, /сигурно ме мислите за параноик обаче ако може да има по малко пищящи полицейски сирени или друго стряскащо/

На някои хотели защо пише само мъже ? Ако има такива - е ще търсим смесен 😀

И по възможност с токиопас да може да се придвижваме.

 

То толкова изчетох, от Самурайка, Александър, бай Добри и други че се замотах, Ужаст

 

За Япония, къде става регистрирането за издаване на т.нар. Trusted Traveler Program

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ако си с JR пас, търси до самите JR   гари, най-добре на кръговата JR линия в Токио.

Ако си с карта за метро, търси хотел до самите метростанции.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм била най-доволна като разположение от Keio Plaza Hotel Tokyo не е скъп, а е перфектен като локация. Препоръчвам и Mercure Ginza- също не е скъп и е удобен като локация. Е, била съм в Conrad Tokyo, но там не препоръчвам цените :-))) . Но пък, ако искате малко лукс - е супер! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

KLM имат промоция за Осака от София в момента за началото на следващата година. Ако разчоплиш датите може да ти изпадне добра цена и за твоя пероид.

https://www.secretflying.com/search2/?cityFrom=Sofia&cityTo=Osaka&month=November+2019%2CJanuary+2020%2CFebruary+2020

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 5.07.2019 г. в 22:07, Mistela каза:

Другото което ако може да помогнете е вечерно време да може да се разхождаме, т.е. да е квартал осветен, спокоен, /сигурно ме мислите за параноик обаче ако може да има по малко пищящи полицейски сирени или друго стряскащо/

В Япония по-стряскащо нещо от туристите - няма. Всичките изброени квартали са спокойни, приятни за разходки и посред нощите, а пищящи сирени няма.

 

Не се шашкай толкова и не се обърквай от много четене. Всичко ще се подреди добре.

 

От Хонг Конг има нискотарифки до Осака.

 

"Мъжки" хотели няма, има хостели с етажи за мъже и етажи за жени.

 

Ако сте планирали седмица в Япония - най-добре си купете JR pass. Ако планирате Хирошима, Киото, Осака, Токио - няма по-добър вариянт. Изберете хотел в близост до гара на JR - най-добре по кръговата линия Яманоте.

 

Trusted Traveler регистрация. Но според мен е излишна. Бързо се минава на имигрейшина, особенно след Китай ще ти се стори секундално.

 

South China Air пускат понякога много изгодни цени Европа-Китай-Япония, хвърляй им по едно око.

 

Успех в планирането, ще се получи интересно пътешествие!

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Как ви се струва цената на билет

София-Пекин

Хонг Конг - София , 905 лв / човек , Това с катарските авио линии?

Прегледах и турските, но като че ли са една идея по скъпи, но пък полета до Истанбул е само 1,25 !

Има ли вероятност да паднат с наближаване на месец Март?

Гледах и промоцията на катарците уж 70% но за нашите дати - нищо!

Връзка към мнение
На 9.08.2019 г. в 11:09, Mistela каза:

Как ви се струва цената на билет

София-Пекин

Хонг Конг - София , 905 лв / човек , Това с катарските авио линии?

Прегледах и турските, но като че ли са една идея по скъпи, но пък полета до Истанбул е само 1,25 !

Има ли вероятност да паднат с наближаване на месец Март?

Гледах и промоцията на катарците уж 70% но за нашите дати - нищо!

Нот грейт, нот терибъл е цената 🙂 До март има много време, не бързай, ако паднат под 400 евро ще си заслужава. Над 500 не мисля че ще скочат и винаги би трябвало да имаш по-евтин вариант. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Така, билетите вече са купени. Наложи се промяна в първоначалният план и ще остане само Китай поради липса на дни отпуск.

Датите са ни 18,03-30,03,2020 г. с Катарците

Програмат е следната

image.png.0d763f4fc2004b337f2f856a80f25a69.png

 

Може ли съвет като дни добре ли сме се ориентирали или нещо да променим? Според дните които сме отделили ще планираме и местата за посещение в самия град.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ок са дните, от тези за Шанхай бих помислил само за някой дневен трип в околнотите до Hangzhou или Suzhou, иначе 4 пълни дни там ще са много. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 12.09.2019 г. в 14:20, Дани Магелани каза:

Отскочете с ферибота от Хонг Конг до Макао поне за една нощувка.

разгледахме макао, и решихме една нощувка да е там, после полета от макао-шанхай направо. Какво ни препоръчваш да оставим един ден и половина за хонк  конг или да намалим един ден от шанхай?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Не съм била в Шанхай. В Хонг Конг взех за еще3 дни Хоп он хоп оф, включващ и вечерен тур. Има зелена линия, за градчета и плажове, извън града и червена за града -острова и континенталната част (почти същото е във вечерната линия) . Влиза също фуникулярът до върха и 3 билета за ферибота между острова и крайбрежието, от където се гледа светлинното шоу. Бусовете тръгват от фери терминала на острова. Добре е да се има предвид това. За Макао терминалът на островът е друг. Има и от континенталната част, ако нощувките са там.

В  Макао спах в Галакси. Във фоайето има Шоу на диаманта. Може да се види и без да си гост на хотела. Разходите се до Венецианеца и Хард рок хотела. Прехвърлете се до тевизионната кула и разгледайте старата част, с португалска архитектура. Купете си сладки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Така, съобразихме препоръките Ви и отделихме една нощувка за Макао.

Получи се следната картина.

 

image.png.775b631e4e8925149a8f625c3a16ad64.png

 

Имам няколко въпроса.

 

През букинг ли да резервираме нощувките? Или сте ползвали други платформи?

Ако резервираме хотел с безплатна отмяна и с тази резервация кандидастваме за виза, а в последствие изпадне оферта и сме в друг хотел може ли да сменим хотела или сме задължени да спим в този, с който сме били при кандидатстване за виза? Някъде пише ли това? Някъде ще ни проверяват ли?

 

За ферибота предварително ли да купим билет или може на място от предния ден?

 

За вътрешните полети кои сайтове препоръчвате да използваме? Забелязах, че билетите за ноември сега са по евтини от тези за март догодина!?  Колко време да изчакаме за купуването на билети?

 

При кандидатстване за виза вътрешните полети трябва ли да сме ги купили?

 

За влака предполагам от предния ден може да си купим билети?

 

Има ли някаква особеност при кандидатстване за визата? Опитах се да проследя нещата онлайн, но искаше да си въведем някои данни за да продължим напред.

Застраховка като за руската виза ще ни е необходима ли при кандидатстването и на какво стойност трябва да е?

 

Някаква букнат програма /дневен трип/ предварително трябва ли ни при кандидатстването? Или е достатъчно да отбележим къде ще ходим?

 

Началото на февруари нали е нормално за кандидатстване за виза при положение че ще пътуваме 18,03?

 

Ако междувременно посетим турция и имаме печати от там дали ще ни направят проблем с визите или турция за сега да я прескочим?

Връзка към мнение
Дани Магелани

За ферибота купувах около 40 мин. преди тръгване. Предвиди си време за граничен контрол и за достигане до кея. Не е малко разстоянието и се наложи да потичам.

В Макао големите хотели имат безплатни автобуси на фери терминала. Ако твоят хотел няма, вземи до съседен. Не са ми искали резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Mistela каза:

През букинг ли да резервираме нощувките? Или сте ползвали други платформи? Booking върши перфектна работа. Обръщам внимание, че има доста предложения, където баните са отделени с перденце и може да няма много privacy.

Ако резервираме хотел с безплатна отмяна и с тази резервация кандидастваме за виза, а в последствие изпадне оферта и сме в друг хотел може ли да сменим хотела или сме задължени да спим в този, с който сме били при кандидатстване за виза? Някъде пише ли това? Някъде ще ни проверяват ли?

На мен ми се наложи да спя в хотел различен от този посочен в молбата за виза, не мисля че проверяват.

 

За ферибота предварително ли да купим билет или може на място от предния ден?

 

За вътрешните полети кои сайтове препоръчвате да използваме? Аз ползвах английската версия на ctrip.com и цените сякаш бяха по-добри, от тези по останалите сайтове.

Забелязах, че билетите за ноември сега са по евтини от тези за март догодина!?  Колко време да изчакаме за купуването на билети?

 

При кандидатстване за виза вътрешните полети трябва ли да сме ги купили? В онлайн формуляра се попълва информация за полетите, с които пристигаш и заминаваш в/от Китай и програма по градове като има полета за адрес, на които аз писах имената на хотелите. Копия от резервациите за тези полети и нощувките се носят на място. Момичето, което приема документите сканираше с поглед отгоре-отгоре, докато хората даваха отпечатъци.

 

За влака предполагам от предния ден може да си купим билети? Може и в същия ден, но рискувате да пътувате правостоящи, ако са свършили местата. Ако има вариант по-рано е по-добре.

 

Има ли някаква особеност при кандидатстване за визата? Опитах се да проследя нещата онлайн, но искаше да си въведем някои данни за да продължим напред. Трябва да се попълнят 9-10 страници и отнема доста време, а снимката трябва да е в специфичен формат. В темата за китайските визи има повече информация. Може да се започне попълване и в рамките на месец да се попълва малко по малко.

Застраховка като за руската виза ще ни е необходима ли при кандидатстването и на какво стойност трябва да е? Нямам спомен да е имало такова изискване.

 

Някаква букнат програма /дневен трип/ предварително трябва ли ни при кандидатстването? Или е достатъчно да отбележим къде ще ходим? Такива подробности не са необходими, само резервации за нощувки.

 

Началото на февруари нали е нормално за кандидатстване за виза при положение че ще пътуваме 18,03? Да, добре е. Само не оставяйте за последния момент, случва се да няма свободни дати в посолството за следващата седмица или две. Самата виза е готова за седмица.

 

Ако междувременно посетим турция и имаме печати от там дали ще ни направят проблем с визите или турция за сега да я прескочим? Във формуляра се попълват посетените държави в последните 5 години, не знам Турция конкретно защо би била проблем.

Малко отговори, където имам информация 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.