Прескочи до съдържание

Съвети за Неапол и наоколо с акцент Артекарт


Вероника

Препоръчани мнения

      След изчитане на темите, пътеписите тук и руски форуми реших да потърся вашето мнение. Пътуването  наближава 15. 07-22. 07. 19 г., а въпросите ми остават. Иска ми се да оптимизирам използването на Артекарт и това да е полезно и на други магеланци. 

Програмата:

1 ден:  Пристигане с полет на Wizz в Неапол- разходка по улиците , замъка Сан Елмо, виа Толедо, пиаца Плебишито (нощувка Неапол)

2 ден:  Остров Капри (нощувка Неапол)

3 ден:  /активиране на Артекарт 1 ден/-   Кастеламаре ди Стабия с Монте Фаито, Помпей с влизане от Pompei skavi и  излизане от Pompei - Везувий.

Въпрос: 

 Тази последователност добра ли е? Целта ми е избегна потока от туристи на Везувий, Не ми е ясно как се стига от спирка Vesuvio De Meis до панорамната площадка на вулкана. там дали има автобуси? Знам, че за тях не важи Артекарт. (нощувка Неапол)

4 ден: Археологически музей /вход с Артекарт 2 ден/, напускане на хотела и отправяне към Соренто. Разглеждане на Соренто и към база 2:  Салерно. (нощувка Салерно)

Въпроси:

1. Как с Артекарт да пътувам  от Соренто до Салерно?

2. Постижима ли е програмата  за деня?

5 ден : Артекарт 3 ден - важи ли за бусчетата за  Амалфи , Позитано? (нощувка Салерно)

Постижима ли е програмата  за деня?

6 ден: Разходка по море около Амалфи, Позитано.  (нощувка Салерно)

Въпрос: С коя компания за най-добра цена да го направя?

7 денСалерно- Майори, Равело,  Vietre Sui Mare. (нощувка Салерно)

Въпрос: Има ли дневна карта за транспорт?

8 ден: Салерно- Неапол и отпътуване за БГ.

Винаги ми е по-спокойно след съветите на магеланци. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Артекарт- изцедена на максимум.

1 ден. Активирана в 8.00

Пътуване от Неапол с цел посещение на Везувий и Помпей. 

Всички знаят, че за да стигнеш до Везувий трябва да си купиш билет за автобуса. Автобуса спря на паркинг между входа за вулкана и тикет офиса. Една млада жена влезе в автобуса и започна да продава билети за вулкана и се опита да ни заблуди, че с артекартите не можем да влезем. Заради истината все пак ще кажа, че след като оспорих нейното твърдение, тя каза да отидем в тикет офиса и там да се изясним. Този офис е 300 метра в обратна посока. Естествено отидохме там и си взехме билети с цена 0 Е. След това посетихме и Помпей.

2 ден Пътуване из Неапол и вход в археологическия музей. С картата отпътувахме същия ден до Салерно

3 ден цял ден пътуване с нея Салерно-Амалфи-Равело-Амалфи-Салерно.

Ако имахме сили щяхме да отидем и до Позитано. Входовете за двете вили Равело наполовина. 

Пътувахме навсякъде с влаковете и автобуси Sita.

Горещо препоръчвам ползването на Артекарт. 

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
On 7/21/2019 at 7:46 PM, Вероника said:

Артекарт- изцедена на максимум.

1 ден. Активирана в 8.00

Пътуване от Неапол с цел посещение на Везувий и Помпей. 

Всички знаят, че за да стигнеш до Везувий трябва да си купиш билет за автобуса. Автобуса спря на паркинг между входа за вулкана и тикет офиса. Една млада жена влезе в автобуса и започна да продава билети за вулкана и се опита да ни заблуди, че с артекартите не можем да влезем. Заради истината все пак ще кажа, че след като оспорих нейното твърдение, тя каза да отидем в тикет офиса и там да се изясним. Този офис е 300 метра в обратна посока. Естествено отидохме там и си взехме билети с цена 0 Е. След това посетихме и Помпей.

2 ден Пътуване из Неапол и вход в археологическия музей. С картата отпътувахме същия ден до Салерно

3 ден цял ден пътуване с нея Салерно-Амалфи-Равело-Амалфи-Салерно.

Ако имахме сили щяхме да отидем и до Позитано. Входовете за двете вили Равело наполовина. 

Пътувахме навсякъде с влаковете и автобуси Sita.

Горещо препоръчвам ползването на Артекарт. 

 

 

Автобусите SITA ползват ли се безплатно с Артекарт? Предстои ми пътуване следващия месец, но видях в сайта, че на са включени. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.