Прескочи до съдържание

10 дни в Япония през септември с нощувки само в Токио


Stelam

Препоръчани мнения

Здравейте, планувам почивка за септември с нощувки само в Токио и от там с влакове да разгледаме повечето градове- Осака, Нара, Киото, Йокохама - смятам да купя JR Pass но така и не можах точно да се ориентирам за Токио с него по вътрешни линии можем ли да ползваме, от летището също и дали ще е наистина изгодно? На каква стойност е най добре да се направи медицинска застраховка впредвид скъпите услуги в Япония? Как стои въпросът с парите в брой и плащане с кредитна или дебитна карта- пасмо или сука трябват ли ми?Благодаря

Връзка към мнение

За екскурзията, която сте планирали пасът е задължителен. 

От Токио не може да видите другите градове. 

Целият Кансай район плюс Хирошима и остров Миаджима е достъпен с паса. 

Плащане с български банкови карти не бива да допускате. Пари в брой или Diners club card. 

Нормална застраховка ми се струва достатъчна

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Stelam каза:

Здравейте, планувам почивка за септември с нощувки само в Токио и от там с влакове да разгледаме повечето градове- Осака, Нара, Киото, Йокохама - смятам да купя JR Pass но така и не можах точно да се ориентирам за Токио с него по вътрешни линии можем ли да ползваме, от летището също и дали ще е наистина изгодно? На каква стойност е най добре да се направи медицинска застраховка впредвид скъпите услуги в Япония? Как стои въпросът с парите в брой и плащане с кредитна или дебитна карта- пасмо или сука трябват ли ми?Благодаря

Не виждам как ще стане това или ще ви отива повече от половината  време в път всеки ден.

Токио-Осака или Киото е 3,5 часа в посока, че и повече ако се сметне всичко или 7 часа на ден в път..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
38 minutes ago, patilana said:

За екскурзията, която сте планирали пасът е задължителен. 

От Токио не може да видите другите градове. 

Целият Кансай район плюс Хирошима и остров Миаджима е достъпен с паса. 

Плащане с български банкови карти не бива да допускате. Пари в брой или Diners club card. 

Нормална застраховка ми се струва достатъчна

 

21 minutes ago, Alexander said:

Не виждам как ще стане това или ще ви отива повече от половината  време в път всеки ден.

Токио-Осака или Киото е 3,5 часа в посока, че и повече ако се сметне всичко или 7 часа на ден в път..

Целта ми е да сме на едно място и от там да разгледаме каквото можем в рамките на ден- ако се наложи ще търсим за една нощ място за спане .Ясно е че няма да успеем всичко да видим.За по далечните ще тръгваме рано и колкото видим.

Връзка към мнение

Ти си знаеш, аз само казах, че над 50% от деня ще е загубен в път, а отделно има още път в самите  Киото и Осака та накрая може и 8 часа да отидат в път. . Май ще си първия предприел такава тактика.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Защо точно Токио? И според мен не е практично да сте на едно място. В Япония може да се изпрати багаж от място - хотел, гара до друго и да ви чака там. Вместо да гледате забележителности, ще прекарвате времето във влака. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 минути , Stelam каза:

 

Целта ми е да сме на едно място и от там да разгледаме каквото можем в рамките на ден- ако се наложи ще търсим за една нощ място за спане .Ясно е че няма да успеем всичко да видим.За по далечните ще тръгваме рано и колкото видим.

Според мен минимумът:

Трябва ви хотел в Токио като няма нужда от JR пас.

И втори хотел в Киото + JR пас за 7 дни за транспорт от и до Токио и до Осака, Нара и др.

Редактирано от Дани Магелани
Връзка към мнение

Вече имам резервиран апартамент в Токио за 10 дни- колкото успеем да видим явно,или ще дублирам нощувки в Киото например- трудно ми е за организация на няколко места с нощувки😯Това което не разбирам е как става плащането по магазини, гари, кафета - тези пасмо карти трябва ли да купувам и как се зареждат, бисквитки за нет-а трябва ли също да взимам, защо не се приемат наши банкови карти? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Stelam,  по-добре си анулирайте 10-те нощувки в Токио, ако наистина реализирате това, което сте замислили, вероятно ще ви се смее целия свят... не го казвам с лошо, но на мен ми изглежда малоумно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Приемат се бг карти, но режат с комисион и курсове, ако имаш Револют е вариант или в кеш.

Бисквитки не съм изпозлвал, от теб зависи дали ще ти трябва, някои  хора не могат да изкарат и 10мин без телефон-нет.

Пасмо карта не съм купувал също, има карти за метрото в Токио за по 3 дни за без пари 12-14евро бяха..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Stelam каза:

Вече имам резервиран апартамент в Токио за 10 дни- колкото успеем да видим явно,или ще дублирам нощувки в Киото например- трудно ми е за организация на няколко места с нощувки😯Това което не разбирам е как става плащането по магазини, гари, кафета - тези пасмо карти трябва ли да купувам и как се зареждат, бисквитки за нет-а трябва ли също да взимам, защо не се приемат наши банкови карти? 

Кеш и кредитни Дайнерс, Виза и Мастъркард

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 hours ago, Stelam said:

Здравейте, планувам почивка за септември с нощувки само в Токио и от там с влакове да разгледаме повечето градове- Осака, Нара, Киото, Йокохама - смятам да купя JR Pass но така и не можах точно да се ориентирам за Токио с него по вътрешни линии можем ли да ползваме, от летището също и дали ще е наистина изгодно? На каква стойност е най добре да се направи медицинска застраховка впредвид скъпите услуги в Япония? Как стои въпросът с парите в брой и плащане с кредитна или дебитна карта- пасмо или сука трябват ли ми?Благодаря

Плащането с карта не е е проблем там където приемат карти. При мен нямаше комисионни, даже курсът винаги ми е по-изгоден като плащам с карта. От Токио само Йокохама може да се разгледа добре, защото е близо. Аз бих препоръчала и Чурейто пагода. Има влак от Шинджуко. А за останалите времето няма да Ви стигне, ако искате да ги разгледате дори и малко. Може би само Нара, тъй като там поне според мен не беше нещо особено и е малка като площ за обикаляне. Осака бих я препоръчала за хапване, защото там определено има какво да се опита. Но за Киото времето няма да Ви стигне определено, дори и рано да тръгнете. По въпроса за застраховката, моята си я направих в SDI и беше на стойност 20 000 евро. Но те не са много скъпи, така че там е по преценка. А по отношение на интернета, аз си купих сим карта. Беше 25 евро за 16 дена, като интернета беше много добър. Но ако сте повече хора, може би бисквитката ще Ви излезе по-евтино.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 часа, Alexander каза:

Ти си знаеш, аз само казах, че над 50% от деня ще е загубен в път, а отделно има още път в самите  Киото и Осака та накрая може и 8 часа да отидат в път. . Май ще си първия предприел такава тактика.

Не е. 

Първия път в Япония и ние бяхме така. 

Видяхме Киото достатъчно за ден с шинкансен, включително императорския дворец. 

За мен Япония, а и не само, не е за препускане, а в Токио мога и повече от 10 дни да изкарам. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 7.07.2019 г. в 16:14, Stelam каза:

Вече имам резервиран апартамент в Токио за 10 дни- колкото успеем да видим явно,или ще дублирам нощувки в Киото например- трудно ми е за организация на няколко места с нощувки?Това което не разбирам е как става плащането по магазини, гари, кафета - тези пасмо карти трябва ли да купувам и как се зареждат, бисквитки за нет-а трябва ли също да взимам, защо не се приемат наши банкови карти? 

Аз се обърквам малко от тази програма. Каква е точно идеята?

Ако искате да раззгледате основните забележителности в Япония - разделете си нощувките на две части - половината в Токио, другата пполовина в района на Кансай (Осака, Киото, Нара, Кобе). Не виждам никаква трудност да се направят две резервации на апартаменти 🙄

От друга страна, ако идеята е да се концентрирате върху Токио и просто да отидете до Киото за ден за да усетите атмосферата - тогава ОК, както и Иса, а и други ( @rdd) са правили.

Но доколкото разбирам, твоят план е да смесиш и двете и да прекараш 5 дена в пътуване Токио-Киото, което, наистина, е безсмислено....Но, разбира се, ти си знаеш най-добре.

За другите ти въпроси - паса ти покрива пътя от летището и кръгивата линия Яманоте за придвижване из Токио, но ти ще си 10 дена, така че 7 дневен пас и картите за метро и Тоей, за които е споменал Александър са ти перфетен вариянт.

Плащането по магазини, гари, кафета става като навсякъде по света. Единствено дебитните карти от някои банки не могат да се използват (поради неподписани междубанкови споразумения), кредитните карти си минават без проблем. Естествено, има ресторантчета и семейни кафененца, в които приемат само кеш, но не е болка за умиране.

 

@Дани Магелани само да ти дам още една идея - ако искаш Токио и Осака, като на Осака оставиш само ден-два и после отидеш в Ширахама - едно симпатично градче на брега на морето с горещи минерални извори и красива природа. На НГ има красиви фойерверки и можеш да се киснеш в лековита минерална вода гледайки морето. Е, не е топло, но е много интересно. А от Осака има много полети то Тайван - и до Тайпе и до Каошънг. Просто дава храна за мисъл. Иначе като пари - може би в Тайван да е най-евтино на НГ, че те празнуват в края на януари- нач. на февруари.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 7.07.2019 г. в 10:14, Stelam каза:

Вече имам резервиран апартамент в Токио за 10 дни- колкото успеем да видим явно,или ще дублирам нощувки в Киото например- трудно ми е за организация на няколко места с нощувки?Това което не разбирам е как става плащането по магазини, гари, кафета - тези пасмо карти трябва ли да купувам и как се зареждат, бисквитки за нет-а трябва ли също да взимам, защо не се приемат наши банкови карти? 

10 дни е прекалено за където и да е!! В Токио не повече от 3 , максимум 4 нощувки. 

Плащането става пари/кеш основно. 🙂

Връзка към мнение
На 7.07.2019 г. в 10:14, Stelam каза:

Вече имам резервиран апартамент в Токио за 10 дни- колкото успеем да видим явно,или ще дублирам нощувки в Киото например- трудно ми е за организация на няколко места с нощувки?Това което не разбирам е как става плащането по магазини, гари, кафета - тези пасмо карти трябва ли да купувам и как се зареждат, бисквитки за нет-а трябва ли също да взимам, защо не се приемат наши банкови карти? 

Ние имахме няколко нощувки в Токио. Един ден отделихме за Киото, като тръгнахме рано сутринта и се върнахме в Токио около 22,00 часа. Успяхме да видим три храма. И от сребърния павилион тръгнахме пеш до Гион. И това ще помним цял живот. Хубави и спретнати дворчета с красиви къщи, цветя по оградите, чисти квартални улички. Много се впечатлихме от чуствто за естетика. Исках там да остана за винаги. Не пропускайте да се разходите по многоетажната ж.п. гара на Киото. Сградата е уникална! А Токио си го разделихме на сектори, според дните прекарани там. И всеки ден по един сектор и по няколко забележителности. Дали ще се върна някой ден?!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 10.07.2019 г. в 3:08, samuraika каза:

Аз се обърквам малко от тази програма. Каква е точно идеята?

Ако искате да раззгледате основните забележителности в Япония - разделете си нощувките на две части - половината в Токио, другата пполовина в района на Кансай (Осака, Киото, Нара, Кобе). Не виждам никаква трудност да се направят две резервации на апартаменти 🙄

От друга страна, ако идеята е да се концентрирате върху Токио и просто да отидете до Киото за ден за да усетите атмосферата - тогава ОК, както и Иса, а и други ( @rdd) са правили.

Но доколкото разбирам, твоят план е да смесиш и двете и да прекараш 5 дена в пътуване Токио-Киото, което, наистина, е безсмислено....Но, разбира се, ти си знаеш най-добре.

За другите ти въпроси - паса ти покрива пътя от летището и кръгивата линия Яманоте за придвижване из Токио, но ти ще си 10 дена, така че 7 дневен пас и картите за метро и Тоей, за които е споменал Александър са ти перфетен вариянт.

Плащането по магазини, гари, кафета става като навсякъде по света. Единствено дебитните карти от някои банки не могат да се използват (поради неподписани междубанкови споразумения), кредитните карти си минават без проблем. Естествено, има ресторантчета и семейни кафененца, в които приемат само кеш, но не е болка за умиране.

 

@Дани Магелани само да ти дам още една идея - ако искаш Токио и Осака, като на Осака оставиш само ден-два и после отидеш в Ширахама - едно симпатично градче на брега на морето с горещи минерални извори и красива природа. На НГ има красиви фойерверки и можеш да се киснеш в лековита минерална вода гледайки морето. Е, не е топло, но е много интересно. А от Осака има много полети то Тайван - и до Тайпе и до Каошънг. Просто дава храна за мисъл. Иначе като пари - може би в Тайван да е най-евтино на НГ, че те празнуват в края на януари- нач. на февруари.

 

 

Благодаря много за съветите, програмата е основно Токио и каквото успеем да видим за ден около Токио и с шинкансените за по далечните места😜напълно съм на ясно че няма как да се разгледа всичко.Кацаме късно мисля 22.40 имали транспорт или таксита ??? Ето адреса на апартамента 3-14-6 Kamata, Ota-ku, Ota Ward, Tokyo, 144-0052, Japan- въобще неможах да се ориентирам с какво да се предвижим от летището а изчетох всичко във форума - даже вече се обърках😜Какво би препоръчала самурайка при тази програма за разглеждане? 

Връзка към мнение

А това прочете ли ?

Един ден аз ще разгледам Токио точно по този програма и точно по този начин:yes: Е, може и друг ум да ми дойде до тогава, но... основата ще е тази.:give_heart:  

И транспорт има сред нощите и таксита колкото си щеш. Съвсем скоро @Eva eva описа транспорт с такси от Нарита, след закъснение на полета й от Доха, не помня в коя точно тема.  

 

Аз програма не виждам, ама все пак @samuraika може да види. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз не виждам програма.

 

Само мога по дедукция да предположа, че кацате на Ханеда, защото Катарците кацат в 22.40 на Ханеда.

Апартамента ви е много близо до летището, ще стигнете с Keikyu Line от летището до гара Keikyu-Kamata. Последния влак е в 23.30 , отнема 8 минути и струва 300 йени. Такси също има и няма да е много пари.

Но за самото Токио ще ти е удобно, ако си с JR pass - близо си до гара Камата. Но 3 дневните пасове за метро няма да свършат работа, или по-точно ще трябва да се ходи до Шинагава и там да се прехвърляш на метро за да ги ползваш. Друг вариянт е да си с електронните карти Пасмо за 2-3 дни и после да си активираш паса. Близо си до Шинагава - гара на която минава шинкансена за Киото и Осака.

Keikyu линията е удобна - с нея до Асакуса се стига без прехвърляне. И до Йокохама се стига директно.

 

Като си понагласиш какво и къде ти се гледа, ще наместим и програма.

 

Само се опасявам, че имаш нужда от калиброване на скалата. Зумни едно към десет за да получиш малко по-релана представа за разстоянията и размерите.😜

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да пропуснах - на Ханеда кацаме и от там се връщаме също..Ще пиша какво смятаме да разгледаме , пък ще видим колко и дали ще успеем.Бладодаря за съдействието.

Връзка към мнение

Имате ли представа резервацията за апартамента е през букинг- защо собствениците ми искат да изпратя снимани паспотрите ни? Трябват за регистрация ли? 

 

Връзка към мнение

На мене на две места ми искаха сниман паспорта. Казах им, че няма как да стане заради privacy reasons. Не питаха втори път и всичко си мина гладко само с попълване на стандартната регистрационна форма. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.