Прескочи до съдържание

"Моят" Лондон - октомври, 2019 г.


Препоръчани мнения

Здравейте,

това е нашата програма за Лондон. Имаме общо 2 нощувки и почти 3 дни.  Ще съм благодарна за мнения, коментари.

Никъде няма да влизаме, сградите ще ги гледаме отвън 🙂  Летим с wizz до летище Лутън, за без пари с wizz кредити 🙂 

1 ден - 04.10. - петък - 06:05 - 07:30 ч. - полет София - Лондон. Трансфер в 09:25 ч. до гара Виктория. Обяд в Харолдс. Разходка - Хайд Парк, Роял Албърт Хол, Дворецът Кенсигтън. Настаняване в Queensway Hotel. Вечерта, следобяд - Piccadilly Circus и Площад Трафалгар.

2 ден - 05.10 - събота - Стоунхендж и Бат. Тук много се чудя дали точно на Бат да заложа, Стоунхендж ми е задължителен. Ще потърся някоя фирма, с организиран трип.

3 ден - 06.10 - неделя - Бъкингамският дворец, Катедралата „Свети Петър“, известна със старото си име Уестминстърско абатство,  Уестминстърският дворец, Биг Бен, Лондонското око, Тауър Брид. 18:30 ч. – трансфер до летището от гара Виктори, полет в 21:55 ч. 

Връзка към мнение
преди 53 минути , Eva eva каза:

Здравейте,

това е нашата програма за Лондон. Имаме общо 2 нощувки и почти 3 дни.  Ще съм благодарна за мнения, коментари.

Никъде няма да влизаме, сградите ще ги гледаме отвън 🙂  Летим с wizz до летище Лутън, за без пари с wizz кредити 🙂 

1 ден - 04.10. - петък - 06:05 - 07:30 ч. - полет София - Лондон. Трансфер в 09:25 ч. до гара Виктория. Обяд в Харолдс. Разходка - Хайд Парк, Роял Албърт Хол, Дворецът Кенсигтън. Настаняване в Queensway Hotel. Вечерта, следобяд - Piccadilly Circus и Площад Трафалгар.

2 ден - 05.10 - събота - Стоунхендж и Бат. Тук много се чудя дали точно на Бат да заложа, Стоунхендж ми е задължителен. Ще потърся някоя фирма, с организиран трип.

3 ден - 06.10 - неделя - Бъкингамският дворец, Катедралата „Свети Петър“, известна със старото си име Уестминстърско абатство,  Уестминстърският дворец, Биг Бен, Лондонското око, Тауър Брид. 18:30 ч. – трансфер до летището от гара Виктори, полет в 21:55 ч. 

Здравей 🙂 На мен много ми харесва програмата. Структурирана е, не се разпилявате.

 

Разбира се, няма как да се обхване всичко, затова следващият път ще включите и по-странични забележителности.

 

Относно Стоунхендж - обикновено е в комбинация с Бат, но има вариации. С удоволствие ще помагам. 

Връзка към мнение
преди 59 минути , Eva eva каза:

Катедралата „Свети Петър“, известна със старото си име Уестминстърско абатство

???

Връзка към мнение

Аз само да се изкажа за втория ден - вижда ми се много натагъдък и Стоунхендж, и Бат. В смисъл, да, организират екскурзии до двете места едновременно в рамките на деня, но ми се струва, че ще имате повече време в път, отколкото на място.

Ние бяхме с полудневна екскурзия до Стоунхендж. Ами, то докато се измъкнеш от Лондон, стигнеш дотам, стоварят те на visitor centre, оттам да изчакаш на опашката да вземеш шатъла до мегалитния комплекс, след това да вземеш шатъла на обратно, за да стигнеш в уречения час до автобуса, ти остава по-малко от час на място... Ако не ме лъже паметта тръгнахме някъде към 14ч, автобусът тръгна обратно в 17ч, а стигнахме в Лондон някъде към 20ч.

А като гледам, в екскурзиите заедно с Бат, за Бат са включени Римските бани и/или музеят на Джейн Остин. А според мен, в града има доста повече неща, които си заслужават да се видят и да му се отдели поне един цял ден.

Та, ако не държите на Бат, може да помислите за вариант само до Стоунхендж (и Солсбъри) и да включите още нещо от Лондон сутринта, а Бат да го оставите на спокойствие за друг път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Пак съм аз 🙂 

Чудя се - Уиндзор или Бъкингамския дворец си заслужава повече за разглеждане отвътре?  Няма да имам време и за двата. 

Освен това в Харолдс какво бихме могли да обядваме - нещо конкретно ли да търся като заведение?

Връзка към мнение

Аз пък се чудя защо трябва да обядвате в Хародс или имаш предвид друг Харолдс?

Ако е така, млъквам 🙂 

Вярно, си е преживяване разходката в магазина. Но от моя гледна точка, това е магазин-музей 😉

Аз не съм хапвала там , та нямам мнение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.07.2019 г. в 15:04, Eva eva каза:

Здравейте,

това е нашата програма за Лондон. Имаме общо 2 нощувки и почти 3 дни.  Ще съм благодарна за мнения, коментари.

Никъде няма да влизаме, сградите ще ги гледаме отвън 🙂  Летим с wizz до летище Лутън, за без пари с wizz кредити 🙂 

1 ден - 04.10. - петък - 06:05 - 07:30 ч. - полет София - Лондон. Трансфер в 09:25 ч. до гара Виктория. Обяд в Харолдс. Разходка - Хайд Парк, Роял Албърт Хол, Дворецът Кенсигтън. Настаняване в Queensway Hotel. Вечерта, следобяд - Piccadilly Circus и Площад Трафалгар.

2 ден - 05.10 - събота - Стоунхендж и Бат. Тук много се чудя дали точно на Бат да заложа, Стоунхендж ми е задължителен. Ще потърся някоя фирма, с организиран трип.

3 ден - 06.10 - неделя - Бъкингамският дворец, Катедралата „Свети Петър“, известна със старото си име Уестминстърско абатство,  Уестминстърският дворец, Биг Бен, Лондонското око, Тауър Брид. 18:30 ч. – трансфер до летището от гара Виктори, полет в 21:55 ч. 

Аз бих включил и Националната галерия + Британския музей в програмата. И задължително Тауър - a, не само Тауър бридж. Без значение кое е близко и далеко - за да се усети Лондон, трябва да се обикаля, по възможност пеша 😉 Ако остане време - Природонаучния музей. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Eva eva каза:

Пак съм аз 🙂 

Чудя се - Уиндзор или Бъкингамския дворец си заслужава повече за разглеждане отвътре?  Няма да имам време и за двата. 

Освен това в Харолдс какво бихме могли да обядваме - нещо конкретно ли да търся като заведение?

Бъкингамският дворец е разкошен,но според мен ще бъде затворен по време на вашето посещение.Работи само през лятото.

https://www.rct.uk/visit/the-state-rooms-buckingham-palace?gclid=EAIaIQobChMIgau9y4794wIVTdOyCh27CgU-EAAYAiAAEgJH5fD_BwE

Но силно препоръчвам Уестминстърската катедрала-да не се бърка с абатството!Разкошна е.С асансьор можете да се качите на панорамната площадка.Гледката не е за изпускане.

https://touristportalbg.github.io/london1501/uestminstrskata-kate7763.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
10 hours ago, Lyubina said:

Аз пък се чудя защо трябва да обядвате в Хародс или имаш предвид друг Харолдс?

Ако е така, млъквам 🙂 

Вярно, си е преживяване разходката в магазина. Но от моя гледна точка, това е магазин-музей 😉

Аз не съм хапвала там , та нямам мнение.

Беше препоръчан като място за хапване някъде по темите в Магеланци 🙂 На път ни е и затова го включих в програмата 🙂 Ще се помотаем, ако нищо не ни хареса ще хапнем на друго място 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Моят Лондон стана 4 дни, тъй като wizz ни промени полета на връщане 🙂 

За втория ден се записах на тази екскурзия - Windsor Castle, Stonehenge, Lacock & Bath Full-Day.

Ще е натоварено, но искам всичко да видя 🙂 

 

 

Връзка към мнение

Записвам се да следя, аз ще съм в края на октомври за шест дена. Нямам план и програма, ще се съобразя с времето. Засега разбрах,че ми трябва ойстер карта, ще се возя доста, защото ще спя в Сътън.

Връзка към мнение

Трябва ти дебитна или кредитна безконтактна карта. Върши същата работа. С уговорката да използваш една и съща, не различни.

Ойстер евентуално ако имат седмичен план, който ще ти се върже под дневните лимити.

Връзка към мнение
3 minutes ago, Bellaero said:

Записвам се да следя, аз ще съм в края на октомври за шест дена. Нямам план и програма, ще се съобразя с времето. Засега разбрах,че ми трябва ойстер карта, ще се возя доста, защото ще спя в Сътън.

Всъщност не Ви трябва такава карта 🙂 Става и с обикновена безконтактна карта. Все пак да не Ви подведа, това важи за метрото.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Eva eva каза:

Всъщност не Ви трябва такава карта 🙂 Става и с обикновена безконтактна карта. Все пак да не Ви подведа, това важи за метрото.

Contactless cards 

If your bank card shows the contactless payment symbol, you can use it to pay as you go straight away. You'll pay an adult rate fare.

Many contactless cards issued outside the UK can be used to pay as you go for travel (overseas transaction fees may apply):

 

Black and white icon for contactless showing 4 curved lines starting small and getting bigger 

Връзка към мнение

Хм, всъщност май ми трябва травъл кард. Сътън е в пета зона. Трябва да седна да прочета и смятам. Картите не би ли трябвало да са по-изгодни от единично плащане с дебитна карта за всяко пътуване?

Връзка към мнение

Има дневен лимит над който не ти вземат - за това е важно да е една и съща карта. Чекира се на входа и на изхода на метрото и при качване в автобус - качването е през първата врата.

Връзка към мнение

Не

Само ако искаш да следиш къде си ходила или да искаш рефънд, ако са ти взели по грешка

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.