Прескочи до съдържание

Карибски круиз през септември


Препоръчани мнения

Здравейте, чудя се за круиз в началото на септември, тръгващ от Сан Хуан (Коста Рика). Випроса ми е колко точно е рисковано откъм време, видях че тогава е дъждовния сезон и се чудя до колко това ще повлияе на хубавото време и възможността за плаж? Някой ако е ходил в този период от годината моля да сподели...

Връзка към мнение
преди 5 часа, Bell@ каза:

Здравейте, чудя се за круиз в началото на септември, тръгващ от Сан Хуан (Коста Рика). Випроса ми е колко точно е рисковано откъм време, видях че тогава е дъждовния сезон и се чудя до колко това ще повлияе на хубавото време и възможността за плаж? 

То дъжда как да е, но септември е и пикът на ураганите

peakofseason.gif

 

Разбира се, за различните части на Карибите има известни разлики колко е вероятно да се случи ураган и в кой точно месец.
Също така - може да се случи и хубаво време, въпрос на късмет. 

Можеш да погледнеш в сайта на 
NATIONAL HURRICANE CENTER and CENTRAL PACIFIC HURRICANE CENTER
има доста статистика и карти. 

P.S. Нямам за цел да те разубеждавам, просто обръщам внимание да имаш предвид тези обстоятелства. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дъждовният сезон обинкновенно означва, че около 2 часа на ден има дъжд, но това не означава, че праз останалото време не може да се ходи на плаж. Коста Рика не е от застрашените от урагани региони, но круизът може да мине през пътя на ураган или тропическа буря, което означава, че е по голям шанса праз този период на непредвидени промени на маршрута. Круизните кораби винаги се опитват да избегнат бурите.

 

1851_2017_allstorms_sm.jpg

Връзка към мнение

Сигурно въпроса ми е малко глупав но   Ще питам. Нали няма как кораба да налети на ураган, тези неща ги предвиждат предварително нали?

Връзка към мнение

При риск от промяна на времето в посока ураган е възможно да бъде променен маршрута на круиза. Прогнозите се следят задължително, друг е въпроса, че не всичко за следващите х часа е пределно предвидимо.

От Коста Рика какъв е маршрута? Предполагам е съобразен с възможни бури.

Връзка към мнение
48 minutes ago, Bell@ said:

Сигурно въпроса ми е малко глупав но   Ще питам. Нали няма как кораба да налети на ураган, тези неща ги предвиждат предварително нали?

100% гаранция няма, но дори и да се случи няма страшно, защото няма до сега потопен от ураган круизен кораб 🙂 Проблем може да има ако ураганът рязко промени посока и няма възможно да избяга от урагана. В такаъв случай ще имате преживяване, което ще запомните за цял живот 🙂 Шансът обаче да имате подобно преживяване дори и през сезона на ураганите е доста под 1%...

 

 

 

Връзка към мнение
7 minutes ago, Bell@ said:

Не се притеснявай! През Пуерто Рико и Сен Мартин преди две години мина ураган от 5-та степен, като подобно събитие на едно и също място не става по често от на 100 години веднъж 🙂 Аз не бих се замислил дали да пътувам, но при пристигането и тръгването на круиза бих си оствил 1-2 дни за екстремни ситуации. Бурите през дадено място обикновено минават за 24 часа...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не би трябвало да е опасно. Но промени може да има. При ккратък круиз до Бахамите имахме неочаквани 2 дни на пристан в Насау за сметка на Кий уест. Но спахме на док и си беше супер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер, много ви благодаря за мненията. А за самия круиз какво ще кажете, как ви се вижда като маршрут? Избрах го защото има много спирки, за разлика от тези които тръгват от Маями. Интересни ли са тези портове?

И който е пътувал до Пуерто Рико да попитам само през САЩ ли са полетите за отиване и връщане до там, аз не можах да намеря директен полет от Европа.

Връзка към мнение

Няма директни полети. Те са си американска територия, така че и визата си е задължителна. Пристанищата са интересни, поне на мен много ми харесаха повечето.

А и на самото Пуерто Рико препоръчвам да останете 2-3-4 дни, има какво да се види.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Травеолани
На 16.07.2019 г. в 0:08, Bell@ каза:

Супер, много ви благодаря за мненията. А за самия круиз какво ще кажете, как ви се вижда като маршрут? Избрах го защото има много спирки, за разлика от тези които тръгват от Маями. Интересни ли са тези портове?

И който е пътувал до Пуерто Рико да попитам само през САЩ ли са полетите за отиване и връщане до там, аз не можах да намеря директен полет от Европа.

Маршрута изглежда добре, стандартен за 7 дневните круизи на Роял Карибиън. Нашият полет до Сан Хуан беше от Маями. 

Както вече са ви писали, септември е пикът на ураганния сезон.

Има риск със сигурност, но ураганите се следят, знае се от няколко дена предварително и обикновено променят маршрута (случи се на моя колежка преди година или две). 

 

Връзка към мнение
На 16.07.2019 г. в 3:08, Bell@ каза:

Супер, много ви благодаря за мненията. А за самия круиз какво ще кажете, как ви се вижда като маршрут? Избрах го защото има много спирки, за разлика от тези които тръгват от Маями. Интересни ли са тези портове?

И който е пътувал до Пуерто Рико да попитам само през САЩ ли са полетите за отиване и връщане до там, аз не можах да намеря директен полет от Европа.

Има директни полети от Европа - Мадрид и Франкфурт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, видях ги но не ни устройват. Както и да е, вече имаме билети през Ню Йорк. Круиза също е купен. :)Нямам търпение вече, дано времето е хубаво и няма изненади.

 

За влизане в Пуерто Рико ни трябва само паспорт и американска виза, нали?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Bell@ каза:

Да, видях ги но не ни устройват. Както и да е, вече имаме билети през Ню Йорк. Круиза също е купен. :)Нямам търпение вече, дано времето е хубаво и няма изненади.

 

За влизане в Пуерто Рико ни трябва само паспорт и американска виза, нали?

да

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.