Прескочи до съдържание

Препоръчайте добър хотел в Ханой


Препоръчани мнения

Привет на всички. Моля тези, които са били в Ханой и са останали доволни от престоя си в даден хотел, нека да споделят кой е хотела. Чета отзивите в Букинг и на много места пише, че е мръсно, че има хлебарки, персонала се опитва да лъже, изчезнала сума от сейф и т.н. Гледам основно хотелите в Old Quarter. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Много съм доволна от Sofitel Legend . Прекрасно място и историческа сграда, но с големи стаи за разлика от повечето исторически сгради. И определено многооо чисто. Препоръчвам!  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мога да дам мнение за Iris Boutique Hotel Hanoi, но това е базов хотел, нямащ нищо общо със Софител.

Има всичко необходимо, но е семпло, не е нещо специално.

Добра локация - до катедралата, беше чисто, с чисти чаршафи (което за Виетнам, май не се получава винаги от първия път). Приготвят закуската пред теб, всичко изглежда прясно, но също е базова (за района) - разнообразни плодове, зеленчуци, яйца (приготвяни по твой избор), хляб, сладки кисели млекца. 

Връзка към мнение

Ние бяхме в Hanoi Chic Hotel и останахме много доволни. Ползвахме и техен трансфер от летището до хотела през нощта и всичко беше точно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , deyan каза:

Мога да дам мнение за Iris Boutique Hotel Hanoi, но това е базов хотел, нямащ нищо общо със Софител.

Има всичко необходимо, но е семпло, не е нещо специално.

Добра локация - до катедралата, беше чисто, с чисти чаршафи (което за Виетнам, май не се получава винаги от първия път). Приготвят закуската пред теб, всичко изглежда прясно, но също е базова (за района) - разнообразни плодове, зеленчуци, яйца (приготвяни по твой избор), хляб, сладки кисели млекца. 

Благодаря. А шумно ли е, защото много се оплакват, че не могат да спят. Аз чета само по-лошите коментари за да се ориентирам кое не е наред и масово се оплакват от тези неща, които съм споменала.

Връзка към мнение

Ние бяхме в Hanoi Holiday Diamond Hotel, много ни хареса, но пък беше преди 3 години и мисля, че рейтинга му се е понижил.

Всеки път ни даваха по-висок клас стая, пазиха ни багажа докато ходихме в Ха Лонг и Сапа, бяха много любезни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Ametist каза:

Благодаря. А шумно ли е, защото много се оплакват, че не могат да спят. Аз чета само по-лошите коментари за да се ориентирам кое не е наред и масово се оплакват от тези неща, които съм споменала.

Моето впечатление е, че централен Ханой и тишинате не вървят ръка за ръка. 

Може би вечерта е по-шумно, защото на площадчето пред катедралата се събират доста хора и се чуваха, но нямам спомени през нощта да е било твърде шумно, така че да не може да се спи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен Ханой е най-лесното място за намиране на хотел сигурно в света. Голям избор, конкуренция, невероятна цена -качество. В агода има десетки с по 8-9+ рейтинг.  Досега не съм повтарял хотел и от всички съм много доволен. Последно бях в Luxury Old Quarter Hotel. Препоръчвам с две ръце. 

Връзка към мнение
На 16.07.2019 г. в 11:04, Роми каза:

Много съм доволна от Sofitel Legend . Прекрасно място и историческа сграда, но с големи стаи за разлика от повечето исторически сгради. И определено многооо чисто. Препоръчвам!  

 

По въпроса за избора на хотел: Аз обикновено наемам боксониерки през airbnb и досега не съм имал проблеми с чистота и сигурност. Единствено да е било по-шумно понякога, ама то си е нормално за там и човек бързо свиква. Тъй че разгледай си, има голям избор и до голяма степен може да се има вяра на отзивите на гости за разлика от фалшивите напомпани рейтинги на Букинг. И в този ред на мисли - най-голямата хлебарка, която съм виждал в живота си, ме пресрещна в банята на един местен хотел с рейтинг 9.2 в Букинг. Ама наистина беше огромна - поне 5 сантима! И безсмъртна. Към полунощ я удавих в казанчето, а на сутринта пак си припкаше бодро наоколо. Ама може да е била някоя разтревожена нейна посестрима, което вече говори за цяла колония гиганти. Както и да е, и тя си замина по каналния ред :)))

 

Редактирано от Георги
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 41 минути , T.E.Lawrence каза:

В агода има десетки с по 8-9+ рейтинг.  Досега не съм повтарял хотел и от всички съм много доволен. 

Поради тази причина пуснах и запитването. Да, има много хотели с висок рейтинг, обаче е много интересно, че някои от тях имат оценки от месец Май тази година, а са отворени отпреди 3 години. Някои от лошите коментари са скрити, тъй като имало нещо, което не било за показване. Рядко виждам хотели с повече от 1000 отзива, което би трябвало да е нормално. Дори гледах лошите коментари откога са, но повечето са от тази и миналата година, където и да чета. Основно се оплакват от кражби, изчезнали пари от сейф (не,че аз ще ги държа там), докато са били навън, този който чисти стаята им е ровил в багажа, на много места снимките не отговарят на реалността, мръсно е, чаршафите обикновено не са чисти, местят ги в други хотели, стаята, която ти дават не е тази, която си резервирал и т.н. Не е на едно място. Затова толкова обстойно ги разгледах и накрая ми писна да гледам. 

Връзка към мнение

Виетнам се отвори изведнъж за туристи и има бум от нови хотели и конкуренция между тях. В този смисъл е нормално да няма много ревюта, просто повечето са нови наистина. В гореспоменатия хотел получих безплатен ъпгрейд за най-добрата им стая само срещу обещание, че ще напиша добро ревю за тях в трипадвайзър.

 

Преди няколко години спах в Le Foyer hotel, там вече стаите са на подаряване, а имаше дори компютър във всяка. 

 

Това за сейфа е драма в много страни, особено ако не е захванат за стената. В тубата има клипове как се отварят за секунди. Много по-добре е парите да са скрити в багажа, отколкото да се разчита на измамната сигурност на сейфа. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.