Прескочи до съдържание

Хайде с мен на другия край на света...


Препоръчани мнения

Здравейте, казвам се Мария. От няколко години си мечтая да направя едно по-дълго пътуване из Южна и може би Централна Америка, пътуване включващо доброволчески проекти, спане по хостели, евентуално къмпингуване – с възможно най-нисък бюджет. На скоро напуснах работа и смятам да прекарам 3 месеца в Испания, за да усъвършенствам езика и да пробвам как ми се отразява доброволствнето. И след това много ми се иска да не губя много време и да заминавам към заветната цел. Много ще се радвам ако си намеря някой приключенец като мен, с който да сбъдна тази мечта, с който да се подкрепяме в трудните моменти и да се радваме на добрите. Относно маршрута нямам някакъв супер конкретен план, знам, че със сигурност искам да прекарам повече време в Боливия, Перу и Еквадор. Ще съм изключително благодарна за каквато и да информация, която смятате, че е важна и ще ми послужи за намирането на евтин билет от Европа до Америка /Централна или Южна/, съвети за пътуването вътре в континента, как да се подготвя за едно такова пътуване и т.н.

Предварително благодаря!

IMG_20181015_114532.jpg

  • Харесвам 22
  • Браво 7
Връзка към мнение

Здравей, Мария и добре дошла! Харесва ми смелостта да последваш мечтите си, дано си намериш компания, но ако си решила, можеш и сама да се справиш (естествено с нужната подготовка). Има доста хора тук, които са пътували в Централна и Южна Америка, ако имаш конкретни въпроси, ще бъде по-лесно да получиш конкретни отговори.  Относно билетите, често излизат оферти (доста често точно с изходна точка Испания), които се споделят и тук във форума.  

Хвърляй по едно око и във fly4free.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравей, адски много се кефя на хъса ти да заминеш сама! С голям кеф бих тръгнал с теб но за съжаление не мога да си позволя да оставя всичко за няколко месеца. Имай предвид че, испанският и латиноамериканският са много различни като лексика. Една дума тук означава едно там друго и може да изпаднеш в доста комични ситуации.  Пътувала ли си друг път сама?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 24 минути , bobbsan каза:

Да ме води на места, които иначе аз трябва да търся. И да уреди резервации и входове към паркове,което се прави предварително

Здравей. Много магеланци бяха в Патагония. Никой не е изпитал трудност относно парковете. Аз също съм спретнала едно планче за догодина.

 

Предварителните резервации са най-вече за Torres del Paine и хижите, ако правите преходи, или имате специални желания за пренощуване близо или в самия парк. Останалите резервации са стандартни, през Booking или сходна платформа.

 

Нямам впечатление да е трудна дестинация - освен ако не се знае никакъв чужд език, разбира се.  Далечна и не особено евтина дестинация - да, като последното зависи от нивото на харчене, разбира се.

Връзка към мнение
На ‎25‎.‎7‎.‎2019‎ г. в 23:13, Daydreamer каза:

пътуване включващо доброволчески проекти,

Браво!Възхищавам се на всички,които имат желание да съчетаят полезното с приятното!Имам приятели,които при всяко свое пътуване,успяват да се включат в доброволчески проекти.Познавам и магеланци,за които е удоволствие да са част от подобни мероприятия!

@Daydreamer,успех!Първата крачка си я направила!

Пожелавам ти вълнуващи пътешествия и сбъднати мечти!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи какво искаш да видиш. Не искам да прекося  половина та свят и да видя само Торес Дел пайне и някой глетчер. Най добрия вариант е по Картера Аустрал с кола.

Връзка към мнение

Без конкретни дати е трудно да се предложи опция за самолетен билет, но аз бих ти препоръчал да обмислиш и пътуване с круиз. Около ноември и март има много изгодни еднопосочни круизи от Европа до Южна Америка и обратно. Ако имаш време финансово няма да ти излезе по скъпо от пътуването със самолет, но удоволствието е значително по голямо. За да излезе обаче много евтин круиза си струва да си намериш другарче с което да разделите разходите за каютата. От гледна точка на сигурност също е препоръчително да сте двама, особено в големите градове в Латинска Америка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз с многото планове и идеи (някои се разминаха по моя вина, някои - по не моя 🙂 ) най-най-накрая съм се спрял на следното:

Август и Септември съм тук да си довърша някой поети ангажименти, Октомври потеглям на стоп към Франция и от там ще гледам да го извървя туй прословуто Камино ( тъкмо да се тествам ставам ли за чеп на каца за зеле или не, а и да си практикувам испанския) и после нейде средата на Ноември-началото на Декември (докато не са поскъпнали билетите по Нова Година) летя от Мадрид за Мексико и от там надолу, най-далечното смятам да е Буенос Айрес, никакви Патагонии и от сорта. Минимум за 6 месеца, че ако не и за година, нося си палатката и спалния чувал или си купувам там, никакви каучсърфинги и от сорта, унизително ми е  да се моля на тоз и онз да ме подслони за единия душ, достатъчно плажове има наоколо. Мисля да направя една обиколка на Южна Америка и после пак нагоре, че трябва да ида и в САЩ дорде не ми е изтекла визата. Ако някой има сходни планове - да пише! 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Привет на всички. Искрено ви благодаря за коментарите, не очаквах такава активност!

 

On 7/30/2019 at 1:50 PM, bobbsan said:

Мога да предложа страхотна оферта за февруари, Патагония, от Барилоче до Огнена земя с кола, но никак не е евтино

 

Много благодаря за офертата, но Патагония е доста скъпа дестинация и съм я оставила за по-нататък когато се върна отново на работа. Ако отида сега ще изхарча спестяванията за нула време. Пожелавам приятно изкарване!

 

On 7/30/2019 at 6:31 PM, Марин said:

Здравей, адски много се кефя на хъса ти да заминеш сама! С голям кеф бих тръгнал с теб но за съжаление не мога да си позволя да оставя всичко за няколко месеца. Имай предвид че, испанският и латиноамериканският са много различни като лексика. Една дума тук означава едно там друго и може да изпаднеш в доста комични ситуации.  Пътувала ли си друг път сама?

 

Знам, че всяка държава в Латинска Америка си има собствен испански, но ще се нагаждам на момента. Аз така или иначе и към момента не го говоря добре и не мога свободно да се изразявам, но съм била в държави където не говорят английски и съм се оправяла, а с малко испански съм уверена, че ще стигна далеч. Пътувам предимно сама, защото знам, че това е най-сигурният начин, че ще опознаеш културата и ще се запознаеш с местни, а точно това е, което търся аз. До сега имам само едно излизане от Европа - Виетнам и определено знам какво е културен шок. Знам, че пътуване до другия край на света никак няма да е лесно и особено ако си сама бяла руса жена, но от друга страна знам, че ако сега не го направя никога няма да стане и ще съжалявам цял живот.

 

On 7/31/2019 at 9:51 AM, jungfraujoch said:

Браво!Възхищавам се на всички,които имат желание да съчетаят полезното с приятното!Имам приятели,които при всяко свое пътуване,успяват да се включат в доброволчески проекти.Познавам и магеланци,за които е удоволствие да са част от подобни мероприятия!

@Daydreamer,успех!Първата крачка си я направила!

Пожелавам ти вълнуващи пътешествия и сбъднати мечти!

 

Само за информация...аз ползвам сайт - workaway където няма никакви изисквания за възраст или каквото и да било друго. Нещата стават много лесно - просто влизаш в сайта свързваш се с предлагащите доброволчество и се уговаряте. Обикновено работата е 4-5 часа на ден 5 дни в седмицата като в замяна се осигурява легло /обикновено в стая с други доброволци/ и понякога храна и джобни. Проектите могат да бъдат всякакви - в училища, неправителствени организации, с деца, във ферми и хостели и др. Ако не сте навършили 31 години има варианти за Европейска доброволческа служба - като вариантите са предимно в Европа, но с малко повече късмет може и на друг континент. Тези проекти са с по-широка насоченост  към обществеността и се осъществяват само през неправителствени организации и фондации. Тук обаче има повечко документация и бюрокрация. За сметка на това освен настаняване се получават и задължително джобни пари. Проектите са от 3 седмици до 1 година. И третият вариант, за който се сещам е младежката организация AESEC - през нейния портал можете да си намерите дори работа по целия свят, но изискването пак е да нямате навършени 31 години като ви е осигурено съдействие за съответната виза. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Пак съм аз 🙂 Продължавам с някои размисли и въпроси...

 

On 7/31/2019 at 2:25 PM, Topfly said:

Без конкретни дати е трудно да се предложи опция за самолетен билет, но аз бих ти препоръчал да обмислиш и пътуване с круиз. Около ноември и март има много изгодни еднопосочни круизи от Европа до Южна Америка и обратно. Ако имаш време финансово няма да ти излезе по скъпо от пътуването със самолет, но удоволствието е значително по голямо. За да излезе обаче много евтин круиза си струва да си намериш другарче с което да разделите разходите за каютата. От гледна точка на сигурност също е препоръчително да сте двама, особено в големите градове в Латинска Америка.

 Може ли малко повече за въпросните круизи - кои са най-евтините фирми, от къде тръгва до къде пътуват? 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 25.07.2019 г. в 23:13, Daydreamer каза:

Здравейте, казвам се Мария. От няколко години си мечтая да направя едно по-дълго пътуване из Южна и може би Централна Америка, пътуване включващо доброволчески проекти, спане по хостели, евентуално къмпингуване – с възможно най-нисък бюджет. На скоро напуснах работа и смятам да прекарам 3 месеца в Испания, за да усъвършенствам езика и да пробвам как ми се отразява доброволствнето. И след това много ми се иска да не губя много време и да заминавам към заветната цел. Много ще се радвам ако си намеря някой приключенец като мен, с който да сбъдна тази мечта, с който да се подкрепяме в трудните моменти и да се радваме на добрите. Относно маршрута нямам някакъв супер конкретен план, знам, че със сигурност искам да прекарам повече време в Боливия, Перу и Еквадор. Ще съм изключително благодарна за каквато и да информация, която смятате, че е важна и ще ми послужи за намирането на евтин билет от Европа до Америка /Централна или Южна/, съвети за пътуването вътре в континента, как да се подготвя за едно такова пътуване и т.н.

Предварително благодаря!

IMG_20181015_114532.jpg

Сама е най-хубавото. Аз така пътувам. Преживяването е двойно по-силно когато си сама. Дерзай!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.