Прескочи до съдържание

Техеран за един ден


veseliache

Препоръчани мнения

здравейте,

предстои ми евентуална командировка в Техеран за 3 дни. Тъй като иранците много обичат да работят 2 дни ги пиша работни и един за разходка. Искам да извлека максимално от Техеран, затова моля за съвет какво можем да видим за този един ден, какво да опитаме и какво да направим. Моля също така за съвети относно облеклото - какво мога да си купя, с което да не умра от жега на 45 С и същевременно да съм изрядна? 

Благодаря

Връзка към мнение

За облеклото: Купи си тънка непрозрачна риза / блуза с дълъг ръкав с дължина до средата на бедрото. Идеята е дя си само с нея без други блузиотдолу, иначе ще умреш от жега. Панталон тънък и до глезена. Шал за главата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За местата: двореца Голестан и кулата Азади, ползвай таксита, най бързо става, а е евтино. По късно ще пусна някоя снимка за ориентация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да за обувки няма ограничения. От снимката на @T.E.Lawrence може да видиш как да носиш шала. И не се притеснявай, че може да ти се виждат глезените, китките и малко от косата. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ходих и с три-четвърти ръкави и малко по-къси блузи, от тези манта, които местните носят. Не беше проблем. Техеран е малко по-отворен и модерен град, и там видях пушеща по улицата жена, прегръщащи се в парка двойки и татуирани момичета.

Шалът не е нужно чак така да се слага. Щом говориш за 45 градуса, предполагам, че командировката е лятото, и ако така се опаковаш, ще умреш от горещина. По-свободен ще ти е по-комфортно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Потърси някъде да пробвате хорещ-е маст. Много интересен десерт, който е на млечна основа, но вътре има телешко или агнешко месо. Поръсват го с нар и шам фъстък, а в млякото има шафран. Чуден е!

Khoresh Mast.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 час, desislavna каза:

Щом говориш за 45 градуса, предполагам, че командировката е лятото, и ако така се опаковаш, ще умреш от горещина. По-свободен ще ти е по-комфортно.

другата седмица тръгваме....

благодаря за снимките и съветите. Стискайте палци да се осъществи пътуването, че аз по-измъчена командировка не съм имала :(((( Нито служебен паспорт имам издаден, билетите ако днес не се купят ги губим... Иранците почиват и не казват ще има ли среща или не... 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

ЗДРАВЕЙТЕ, завърнах се по живо по здраво и успях да видя задължителните места и още нещо. Препоръчвам гореща съкровищницата! Относно обмяната на валута не си струва да се обменя в България - курсът е убийствен - 3 пъти по лош отколкото в Иран.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, veseliache said:

ЗДРАВЕЙТЕ, завърнах се по живо по здраво и успях да видя задължителните места и още нещо. Препоръчвам гореща съкровищницата! Относно обмяната на валута не си струва да се обменя в България - курсът е убийствен - 3 пъти по лош отколкото в Иран.

Без снимки не вярваме ... 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
On 8/9/2019 at 4:10 PM, veseliache said:

 MayaS, снимките ти са толкова хубави, че направо ме е срам да публикувам мои ;))))!

 

Давай, важно е да видим всички, ти какво си видяла.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.