Прескочи до съдържание

Моля за съвет при канселиран полет от Катаня


Препоръчани мнения

Токущо ни отмениха полета Катаня - София и понеже утре съм на работа, може да си представите какво ми е в главата... Ако на някой му се е случвало, може ли да ме посъветва какво да направя?

  • Шок 1
Връзка към мнение

Е какво да ти е, малко повече отпуска няма ли да ти дойде добре? А ако шефа много държи да се появиш да наеме един самолет и да те вземе 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ужас! Не ми се е случвало, но мисля, че трябва да отидеш на гишето на Уиз еър (предполагам с тях летиш) и да настояваш да ти предложат алтернатива, за да те превозят възможно най-бързо, включително ако трябва да те премаршрутират. Лошото е, че не знам какво биха могли да ти предложат.

Иначе има и други полети от Катаня тази вечер с възможни комбинации до София, обаче са на космически цени.https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung&ei=zvs9Xb6rKMnh6QTJi4KYCw&q=полети+катания+софия&oq=поле&gs_l=mobile-gws-wiz-serp.1.0.0i67l2j0j0i67l5.14915.17318..19417...0.0..1.130.711.0j6......0....1.......0..0i131j46i131j46i67.FEVHMjdyBmo#flt=/m/0c630.SOF.2019-07-28;c:BGN

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извън майтапа, компанията е длъжна да ви осигури превоз, така че говориш с тях и разбираш какво следва. Задължителна първа стъпка. Ако не стане, си търсиш сама билет и после им го представяш за осребряване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси много , чакаме..въобще не искам да споменавам, че реших a пробвам за първи път Colibra,със сигурност и за последен

Връзка към мнение

Играли сме го този филм с Уиз еър преди много години, когато вулканът в Исландия с безумното име избухна за втори път и затвориха за половин ден летището в Барселона, откъдето трябваше да летим. По това време нямаше лайв чат, съпорт или някаква друга връзка с тях освен импулсен телефон, на който след близо два часа звънене ни обясниха, че или се отказваме от полета и те ни възстановяват сумата за тази отсечка, или ни качват на някой от следващите им полети, на който има места. Само че те летяха два пъти на седмица и най-скоро можеха да ни приберат след седмица. Тогава си купухме еднопосочни билети с БГ еър и се прибрахме с тях. Кореспонденцията с Уиз еър продължи близо 6 месеца, докато си получим парите за неизпълненото връщане.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не, не казват...софийският полет се очаква в 00:45, нали разбирате каква лудница е, техният английски е на едно ниво с моя италиански. Полетът от Неапол за утре е продаден, сега търся ферибот до някъде.

Връзка към мнение

Според мен Визз ще пуснат извънреден поелт утре и ще ви извозят. Надали ще чакат цяла седмица и ще ви плащат хотели и храна 😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За съжаление, нищо такова не правят:

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/travel-information/cancellation-information

имаш две опции - re-book online free of charge or obtain a refund.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

подобно преживяване имахме преди година, само че на Базел-Мюлуз и с easyJet, самолетът, с който трябваше да летим, пристигна с три часа закъснение и съответно затвориха летището за през нощта и отмениха нашия полет; имаше бая хаос, но все пак час и половина по-късно бяхме настанени в хотел и пренасрочиха полета за следващия ден на обяд

обезщетение не получихме, защото закъснението се дължало на стачка на френските РВД, засегнало по-ранните полети на същия самолет

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето тук е тънката разлика - ако сам се ребукнеш, си поемаш отговрността за действията.

Ако оставиш на тях, те имат отговорност да ти осигурят хотел и и храна (по Регламент 261). При 180 седалки в самолета и летен (висок) сезон, 150 да са заети. Даже 100 да са заети, няма как да извозят тези пътници със следващи полети 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще осигурят полет на твхната компания до някъде , някога... Пък оттам - поживо поздраво... На кой сайт дс търся фериботи?

 

Връзка към мнение

Компанията е длъжна да заплати престой, храна и транспорт до следващия възможен полет по тяхно усмотрение. Ако не ти дадат ваучери и не ти резервират хотел, плащаш го сама и после се оправяш с разписките. Кога ще е следващия възможен полет - никой не знае. На теория може да се случи с последния полет за сезона и да те хранят и плащат хотел до другия сезон след 9 месеца, точно след исландския вулкан това беше прецизирано. 

 

Компанията не е длъжна да покрие заместващ билет! Всички разходи по прибирането, ако се активираш сама без да чакаш те да те приберат са си за твоя сметка. 

 

Wizz имат полет утре следобед към Букурещ. Виж евентуално дали могат да те качат на него. Ако те урежда като вариант действай бързо. С малко повече късмет ще си в София в малките часове на вторник. 

 

image.png

 

Аз поне не виждам никакъв вариант за сега да стигнеш в работно време в София утре. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

То въпроса вече е как да се прибера, когато и да е,за тоИ полет свършиха билетите

А с тези колибра как стои въпроса? И хотела и полета ли си поемам сама, след като са ми изплатили те ( колибра) обезщетение?

Връзка към мнение
преди 13 минути , Ивайла каза:

То въпроса вече е как да се прибера, когато и да е,за тоИ полет свършиха билетите

А с тези колибра как стои въпроса? И хотела и полета ли си поемам сама, след като са ми изплатили те ( колибра) обезщетение?

Не, покриване на разходи за хотел и храна е извън обезщетението за закъснение/отмяна. 

За сега това е най-доброто което намирам...

 

image.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Ивайла каза:

Мерси много, мисля

 

 

Тоя полет е на цена от около 700 евро. За съжаление рентабилни цени никъде не виждам в момента, за всяка опция трябва да прецъкаш всички екрани за да излезе нещо. 

Връзка към мнение

Аз пък си мисля, че нищо не трябва да правиш. Ще настанят вас и екипажа в хотел и утре по обяд ще ви приберат. Най-вероятно е достигнато максималното разрешено работно време на екипажа и сега трабва да ги приспят за 12 часа. Ще се оправдаят с лошо време и няма да платят и стотинка обезщетение.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имаш един откачен вариант през Краков - ако нямаш друга опция...(това е ако си принудена да бързаш).

 

П.П. През Виена е по-добре малко. 

 

Сигурно не помагаме много, но ако мога с нещо да съдействам, само кажи.

Връзка към мнение

Мерси много на всички, прибирам се през Букурещ на 31.07,оттам е лесно.

Много лош наземен съпорт.Първо казаха имате право само една нощувка, а сега - до полета ви. От три жени една се занимава да търси полети, но и тя буква нощувки за хотел , вместо другите две да го правят. Българи на една опашка какво означава няма да описвам. Има още поне 20 човека опашка, вече почват и да се посбиват. Обаче всички чакаме, за да ни отведат до хотела. Казаха полетът е отменен защото : " не знаем, оперативни причини,никакъв шанс утре да има полет. "

 

Изводите - аз лично не си знам правата, освен че имам право на обезщетение, което реално нямам зарaди Colibra.

Също така, за съжаление трябва да си призная, че се панирах. Можеше още в началото да си купя билет до Букурещ за утре,но...

Билетите на Алиталия по 500-600 евро свършиха за 30-40 минути.

Много е кофти усещането, че с плуване не може да се прибереш вкъщи. 

Colibra ще имат успех според мен, защото тези ситуации ще се повтарят ,а хора като мен ще има. На мен втори път няма да ми се случи, разбира се...) Полетът от София си пристигна, но ние защо останахме, супер е дразнещо, че не казват. 

Имам полет до Варна няколко часа след като пристигна в София ( евентуално), а гледам, че тази вечер България еър отмени софийски и бургаски полет. Още един отменен полет не би трябвало да ми се случва, чисто статистически.

За привържениците на Ретроградния Меркурий - ами той е виновен. Освен това след нвколко дни имам рожден ден и е намесена и сатурновата дупка, така че имам кого да обвинявам.Това пътуване ми се осъществи толкова трудно, билетът за отменения полет го купихме няколко дни преди тръгване и със сигурност дълго 

ще го помня този смс " Вашият полет бе токущо канселиран", но по - силния спомен е от едно шарено  и наистина прекрасно пътуване!:) Към  списъка с положителните неща слагам и факта ,че ми престоят ми още два дни, в които няма да ставам в 5 , хотелът е извън Катаня, но пък  4звезден и с басейн, което не е толкова лошо...

 

Стискайте ми палци все пак полетът Катаня - Букурещ да не бъде канселиран...:)

И да се надявам,че колегите ми са толкова готини, за колкото ги мисля, защото тепърва трябва да намеря кой да работи вместо мен в дните, в които аз ще съм около басейна...

Като се разбера с Сolibra , ще дам инфо в тази ситуация доколко си прецакан. Не го пожелавам на никого, но и аз не мислех, че ще ми се случи...

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
22 minutes ago, Ивайла said:

 

Стискайте ми палци все пак полетът Катаня - Букурещ да не бъде канселиран...:)

Погледни го от позитивната страна  - ако се случи (дано да не се),  ще знаеш как да реагираш 🙂

Онзи ден W6 отмениха полет от Нюрнберг поради натрупано закъснение, качване на 183 пътника при 180 места  и изтекло време на екипажа. На другия ден на обяд го изпълниха полета и прибраха пътниците.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Че то си е само позитивно - оставаш в Сицилия още няколко дена на разноски на Уиз и имаш оправдание пред шефовете, че не е по твоя вина

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.