Прескочи до съдържание

Япония - 11 дни през март 2020 г.


DRusev80

Препоръчани мнения

Здравейте, Приятели! Обръщам се към вас, като към приятели, защото атмосферата в този форум е толкова добронамерена, толкова положителна, а взаимната подкрепа е толкова силна. Само истински приятели могат да поддържат такава среда.

След две реализирани пътувания до Куба и Филипините, бяхме планирали следващата 2020 година да посетим Перу и Боливия, но след като прочетох една статия за красотите на Япония и в последствие задълбах по темата, бързо променихме дестинацията. Не, че сме се отказали от Южна Америка, но тя ще почака за друг път.

Купихме самолетни билети от Катарците и стана вече 2 седмици лягам и ставам с вашите пътеписи, коментари, съвети и препоръки за Япония. Тук е мястото да ви благодаря за неуморната информационна подкрепа, която оказвате на всички, планиращи пътуване към тази страна.

До голяма степен програмата ни се избистри в макро план ( терминът не е мой. Прочетох го някъде във форума и много ми хареса 😀 ).  Желая да я споделя с вас и с вашата помощ да започна да си подреждам пъзела.

Престоят ни ще бъде от 19.03 ( излитане от София на 18.03 ) до 30.03.2020 г. – 11 нощувки.

  1. 19.03 – кацане и нощувка в Токио.

  2. 20.02 – Разходка из града. Нощувка в Токио

  3. 21.03 – Разходка из града. Нощувка в Токио

  4. 22.03 – Еднодневен трип до Никко. Нощувка в Токио

    Ще бъдем с JR Pass, но не мисля да го активирам първите дни. Какъв пас препоръчвате за това еднодневно пътуване до Никко ?

  5. 23.03 – Сутрешно пътуване от Токио до Каназава. Дневна разходка из града. Нощувка в Каназава.

  6. 24.03 – Сутрешно пътуване от Каназава до Киото. Дневна разходка из Киото. Нощувка в Киото

  7. 25.03 – Дневна разходка из Киото. Късно пътуване до Осака. Настаняване за следващите 4 нощувки в Осака

  8. 26.03 – Еднодневна разходка до Химеджи и следобедна разходка в Осака. Нощувка в Осака

  9. 27.03 – Еднодневна разходка до Хирошима. Нощувка в Осака

  10. 28.03 – Еднодневна разходка до Нара. Нощувка в Осака

  11. 29.03 – Плановете за последната нощувка са за спане в будистки храм. От вас разбрах, че най-доброто място е Koyasan. От къде мога да си запазя нощувка и бихте ли препоръчали вече тествано място?

  12. 30.03 – Придвижване от будисткия храм до летището в Токио.

Чудя се от кой ден да активирам едноседмичния JR Pass? Ако го активирам от 23.03, няма да мога да го ползвам последния ден за придвижването до Токио и летището. Ако пък го забава с един ден – от 24.03, то ще трябва да мисля за платен транспорт от Токио до Каназава. Въобще имам ли опция за оптимизация?

Това ми е основната програма, като тепърва ще влизам в детайлите на всеки ден. Сигурно ще имам много други, по-конкретни въпроси, но към момента би ми било много полезно вашето мнение.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз по темата не мога да помогна, че Япония и на мен ми предстои, но ще се

възползвам да попитам дали няма да разкажете за пътуванията в Куба и Филипините? Така някой може да се възползва и от вашият опит. 

Връзка към мнение
преди 11 часа, Mary каза:

Аз по темата не мога да помогна, че Япония и на мен ми предстои, но ще се

възползвам да попитам дали няма да разкажете за пътуванията в Куба и Филипините? Така някой може да се възползва и от вашият опит. 

Mary, когато пътувах до Куба все още не знаех за съществуването на този прекрасен форум, за да мога да споделя и да съм и аз полезен. За съжаление ще ми е по-трудно да се върна в детайли 3 години назад, но все още разполагам с някои контакти от там и ако някой се интересува ще се опитам да съм от помощ.

Виж за Филипините мога да съм полезен. Бяхме три семейства и едно от момичетата ( на която аз съм кум 😀 ) е страхотел блогър и има невероятни пътеписи от целия свят. Много хубаво и детайлно, с богат снимков материал е описала нашите приключения във Филипините. Тя също е била в Япония, така че информацията от нейния сайт може да е полезна и на интересуващите се тук. Това е блогът и.

https://lifebitesblog.com/2019/03/на-път-филипините/

https://lifebitesblog.com/2015/05/едно-пътуване-до-япония/

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте @DRusev80!

Много хубава програма и много добре структурирана.

На въпросите Ви:

 

- за Нико може би само с билети, няма нужда от пас. Преди това Ви препоръчвам комбинираните билети за метро и Тоей линии.

 

- Ето официалния и единствен сайт за резервация на нощувки в храм в Коя сан.

 

- За съжаление, това е сложен момент. Може да видите полети от Кансай до Токио които да решат проблема с транспорта, особенно ако излитате от Нарита, а не Ханеда.

 

Успех с планирато!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , samuraika каза:

Здравейте @DRusev80!

Много хубава програма и много добре структурирана.

На въпросите Ви:

 

- за Нико може би само с билети, няма нужда от пас. Преди това Ви препоръчвам комбинираните билети за метро и Тоей линии.

 

- Ето официалния и единствен сайт за резервация на нощувки в храм в Коя сан.

 

- За съжаление, това е сложен момент. Може да видите полети от Кансай до Токио които да решат проблема с транспорта, особенно ако излитате от Нарита, а не Ханеда.

 

Успех с планирато!

Знам ,че е много относително но колко може да струват самолетните билети от Кансай до Нарита

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 минути , Божидар каза:

Знам ,че е много относително но колко може да струват самолетните билети от Кансай до Нарита

По Нова година Токио-Осака-Токио около 200-300 лв. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

По Нова година Токио-Осака-Токио около 200-300 лв. 

На мен ще ми трябва еднопосочен Осака-Токио за краят на април

Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз купих Токио-Окинава-Осака-Токио за 312$. Точно около НГ. Бяха по-евтини, но аз се забавих. Купих с Ана , но като започнаха да се качват.

А още не излизат оферти на Прасковките. Следи и тях.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Аз купих Токио-Окинава-Осака-Токио за 312$. Точно около НГ. Бяха по-евтини, но аз се забавих. Купих с Ана , но като започнаха да се качват.

А още не излизат оферти на Прасковките. Следи и тях.

Благодаря ти Дани

Връзка към мнение

@samuraika искрено ти благодаря, че отзивчиво се включваш. Това структурата на пътуването, като във времето мога да направя малки корекции.

За да можем да използваме JR Pass-а до последния ден ( от 24.03 до 30.03 ) , ще се наложи да останем още един ден в Токио ( може да отпадне пътуването до Каназава, ако не ме посъветваш за друга оптимизация ), като мисля да го оползотворим с още един дневен трип извън града. На коя дестинация би ме посъветвала да се спра? Четох за Кавагое, Фуджи и Хаконе или може би друга по твоя препоръка? 

Тъй като на 19.03 кацаме късно вечерта и си мисля, че няма да можем да излезем от летището преди 0:00 ч. Смятам да резервирам хотел до Ханеда, да се настаним спокойно без напрежение и на сутринта да се предвижим с багажа до следващото място. Трябва ли да се притеснявам от сутрешния час пик между 7-8 ч.? Денят ще е 20.03 петък. След като оставим багажа на  съхранение започваме с разходките без да си губим деня. 

Организационно още съм в Токио, но скоро ще се придвижа и към другите дестинации 😀.

Връзка към мнение
преди 20 часа, Божидар каза:

На мен ще ми трябва еднопосочен Осака-Токио за краят на април

В Осака има две летища, както и в Токио.

ANA и JAL (двата национални превозвача) летят от Итами до Ханеда или Нарита, цени от около 70-120 евро в посока.

Jetstar, Peach летят от Кансай до Нарита - 50-80 евро в посока. Но много зависи кога ги купувате, дали е пиков сезон и т.н. Трябва да се следи.

 

Има и нощни автобуси, седалки тип "спални", може да се погледне и там какво е положението, но не препоръчвам да се пътува така в деня преди дълъг полет.

 

@DRusev80 Каназава може да се направи и без нощувка, попътно. Тръгвате много рао от Токио, разглеждате градината в Каназава и самурайския квартал и вечерта пристигате в Осака.

За дестинация край Токио - всичките изброени са хубави и интересни, но честно, бих си оставила повече време за самото Токио.Иначе Хаконе е с най-удобна логистика, Кавагое е красиво, но има пътуване и прекачване.

 

От час пик трябва да се притесняваш. Знам го полета на Катарците, няма да се забавите чак толкова. Аз бих си взела хотел на Шинагава - удобен транспорт от летището. Или до някоя от многото спирки на късните автобуси от Ханеда. Така ще спестите тътренето на багаж с претъпкани влакове и чекване в друг хотел, ще свършите всичко предната вечер.

Връзка към мнение
преди 2 часа, samuraika каза:

В Осака има две летища, както и в Токио.

ANA и JAL (двата национални превозвача) летят от Итами до Ханеда или Нарита, цени от около 70-120 евро в посока.

Jetstar, Peach летят от Кансай до Нарита - 50-80 евро в посока. Но много зависи кога ги купувате, дали е пиков сезон и т.н. Трябва да се следи.

 

Има и нощни автобуси, седалки тип "спални", може да се погледне и там какво е положението, но не препоръчвам да се пътува така в деня преди дълъг полет.

 

@DRusev80 Каназава може да се направи и без нощувка, попътно. Тръгвате много рао от Токио, разглеждате градината в Каназава и самурайския квартал и вечерта пристигате в Осака.

За дестинация край Токио - всичките изброени са хубави и интересни, но честно, бих си оставила повече време за самото Токио.Иначе Хаконе е с най-удобна логистика, Кавагое е красиво, но има пътуване и прекачване.

 

От час пик трябва да се притесняваш. Знам го полета на Катарците, няма да се забавите чак толкова. Аз бих си взела хотел на Шинагава - удобен транспорт от летището. Или до някоя от многото спирки на късните автобуси от Ханеда. Така ще спестите тътренето на багаж с претъпкани влакове и чекване в друг хотел, ще свършите всичко предната вечер.

Благодаря на samuraika  за изчерпателните отговори ,мисля да взема билети на jetstar има по 4000  иени и с час на излитане 17,40 и 19,00 каца в Нарита полета за София е в 22,22 .Багажа ще го пратя от Осака колко ли може да струва един куфар до 23 кг ?

  • Шок 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 25 минути , Божидар каза:

Благодаря на samuraika  за изчерпателните отговори ,мисля да взема билети на jetstar има по 4000  иени и с час на излитане 17,40 и 19,00 каца в Нарита полета за София е в 22,22 .Багажа ще го пратя от Осака колко ли може да струва един куфар до 23 кг ?

Аз съм пращала от хотел в Осака до хотел във Фукуока. Не беше скъпо. Не помня колко точно, но щом не ме е впечатлило, значи е малко

 

Цената на полета ти е супер, но аз бих взела по-рано при тези големи летища, А и ще получаваш багаж там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Божидар каза:

Благодаря на samuraika  за изчерпателните отговори ,мисля да взема билети на jetstar има по 4000  иени и с час на излитане 17,40 и 19,00 каца в Нарита полета за София е в 22,22 .Багажа ще го пратя от Осака колко ли може да струва един куфар до 23 кг ?

Аз не бих рискувал така.

Аз ще търся самолет с поне 7-8 часа дупка, за да може да се реагира, ако стане нещо, това не са европейски полети, че като го изтърва да се оправя все някак.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Alexander каза:

Аз не бих рискувал така.

Аз ще търся самолет с поне 7-8 часа дупка, за да може да се реагира, ако стане нещо, това не са европейски полети, че като го изтърва да се оправя все някак.

Прав си Алекс, но да вметна, че много рядко полетите закъсняват по организационни причини. Обикновенно всичко е като по ноти и даже Прасковките имаха някаква статистика, че са с най-точен график от НАК в света или бля-бля от сорта. НО! Винаги има форсмажорни обстоятелства - атмосферни аномалии, стачки (не в Япония, те това не го знаят яде ли се, пие ли се, но предходни полети от съседни дестинации - Хонг Конг да речем), технически проблеми...

Но 3 часа между полети е малко. По-комфортно би било да са 5. Имай предвид, че имаш да чекираш за дългия полет, отнема си време.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.