Прескочи до съдържание

Виетнам и Камбоджа


alexnpopova

Препоръчани мнения

Здравейте и аз имам няколко въпросчета относно Виетнам. След дълго лутане коя от азиатските държави да посетя, за да се запозная с тази част на света, реших, че в крайна сметка искам да изпълня голямта си мечта да посетя храмовете на Камбоджа, а покрай тях да разгледам и Виетнам. Обмисляме от около 16.04,2020 до 03,05,2020 за да използваме няколко почивни дни покрай Великден. Четох че в Камбоджа си е жега тогава, но заради работата ми няма как преди средата на април да се измъкна. Проблемът за жалост е че имаме бюджет. Искаме за 2ма човека да се вместим в 5 хил.лв. /в този бюджет включвам и самолетните билети от софия/ Ще си пуснем бонус още от около 500лв да имаме за всеки случай. За сега обмислям да търся билети от София до Да нанг и после от Ханой - София. Според вас как е най-удачно да го направя и кое със сигурност да видя във Виетнам, защото ми е ясно че с този бюджет няма как да обиколим всички места, заради разходите за самолетни вътрешни полети.

 
Връзка към мнение
преди 1 час, alexnpopova каза:

Здравейте и аз имам няколко въпросчета относно Виетнам. След дълго лутане коя от азиатските държави да посетя, за да се запозная с тази част на света, реших, че в крайна сметка искам да изпълня голямта си мечта да посетя храмовете на Камбоджа, а покрай тях да разгледам и Виетнам. Обмисляме от около 16.04,2020 до 03,05,2020 за да използваме няколко почивни дни покрай Великден. Четох че в Камбоджа си е жега тогава, но заради работата ми няма как преди средата на април да се измъкна. Проблемът за жалост е че имаме бюджет. Искаме за 2ма човека да се вместим в 5 хил.лв. /в този бюджет включвам и самолетните билети от софия/ Ще си пуснем бонус още от около 500лв да имаме за всеки случай. За сега обмислям да търся билети от София до Да нанг и после от Ханой - София. Според вас как е най-удачно да го направя и кое със сигурност да видя във Виетнам, защото ми е ясно че с този бюджет няма как да обиколим всички места, заради разходите за самолетни вътрешни полети.

 
  •  
  •  
  •  

Здравейте и аз имам няколко въпросчета относно Виетнам. След дълго лутане коя от азиатските държави да посетя, за да се запозная с тази част на света, реших, че в крайна сметка искам да изпълня голямта си мечта да посетя храмовете на Камбоджа, а покрай тях да разгледам и Виетнам. Обмисляме от около 16.04,2020 до 03,05,2020 за да използваме няколко почивни дни покрай Великден. Четох че в Камбоджа си е жега тогава, но заради работата ми няма как преди средата на април да се измъкна. Проблемът за жалост е че имаме бюджет. Искаме за 2ма човека да се вместим в 5 хил.лв. /в този бюджет включвам и самолетните билети от софия/ Ще си пуснем бонус още от около 500лв да имаме за всеки случай. За сега обмислям да търся билети от София до Да нанг и после от Ханой - София. Според вас как е най-удачно да го направя и кое със сигурност да видя във Виетнам, защото ми е ясно че с този бюджет няма как да обиколим всички места, заради разходите за самолетни вътрешни полети.

 

 

Привет,

Един месец във Виетнам , без да се лишаваме от почти нищо ни излезна макс 2900 лв на човек с включени самолетни билети. Та всеки разполага според чергата си. 🙂 Проверете как стоят нещата с кацане във Виетнам , а излитане от Камбоджа или обратно. Ще спестите сума за многократна виза за Виетнам. Във Виетнам използвайте автобуси(нощни) евтини и удобни. Пестите нощувка и най-вече време. Навреме купени самолетни билети за вътрешни полети също са изгодни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, pavelbs каза:

Привет,

Един месец във Виетнам , без да се лишаваме от почти нищо ни излезна макс 2900 лв на човек с включени самолетни билети. Та всеки разполага според чергата си. 🙂 Проверете как стоят нещата с кацане във Виетнам , а излитане от Камбоджа или обратно. Ще спестите сума за многократна виза за Виетнам. Във Виетнам използвайте автобуси(нощни) евтини и удобни. Пестите нощувка и най-вече време. Навреме купени самолетни билети за вътрешни полети също са изгодни.

мерси за съвета, ще проверя полетите до камбоджа, но май са с по 200-300лв по скъпи от тези до Виетнам. Вие на каква цена взехте вашите билети. Сега ги гледам около 1100 лв пристигане в Да Нанг и после летене от Ханой

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, alexnpopova каза:

мерси за съвета, ще проверя полетите до камбоджа, но май са с по 200-300лв по скъпи от тези до Виетнам. Вие на каква цена взехте вашите билети. Сега ги гледам около 1100 лв пристигане в Да Нанг и после летене от Ханой

Нашите бяха с  кацане в Ханой и излитане от Сайгон(така бяха най-удобни , обратния вариант беше с по-дълги престои) и ги взехме по 415 евро. Съвсем тия дни ми се мернаха цени от по 400 евро до Виетнам, а преди по-малко от месец имаше разпродажба на QA с цени 409 евро за много дестинации в Азия вкл. и Камбоджа.

Връзка към мнение
преди 3 минути , pavelbs каза:

Нашите бяха с  кацане в Ханой и излитане от Сайгон(така бяха най-удобни , обратния вариант беше с по-дълги престои) и ги взехме по 415 евро. Съвсем тия дни ми се мернаха цени от по 400 евро до Виетнам, а преди по-малко от месец имаше разпродажба на QA с цени 409 евро за много дестинации в Азия вкл. и Камбоджа.

да, има ги още по 405 евро, но датите нещо не ме устройват. За жалост винаги пускат промоции за дати, които ама хич не ми вършат работа хаха но ще изчакам още един месец да видя дали няма да пуснат нещо по така и ако не ще взимам каквото има. През Виетнам ще са и двата сигурно и там ще правя врътките за Камбоджа.

Връзка към мнение

А гледам че са на добри цени билетите София-Ханой - София. Дали да взема този вариант, или да направя София-Ханой-Сайгон-София. Разликата ще е около 100лв на човек билета, може и малко повече. И от къде е най-подходящо да пътуваме за Камбоджа - от Ханой, Да нанг или Сайгон.

Връзка към мнение
преди 2 часа, alexnpopova каза:

А гледам че са на добри цени билетите София-Ханой - София. Дали да взема този вариант, или да направя София-Ханой-Сайгон-София. Разликата ще е около 100лв на човек билета, може и малко повече. И от къде е най-подходящо да пътуваме за Камбоджа - от Ханой, Да нанг или Сайгон.

Цена от 100 лева, дори и повече, си заслужава да бъде платена за мултисити билет, който избягва необходимостта от обратно връщане в Ханой.

Евентуално връщане ще струва вероятно доста повече (билети + таксита), а и ще ви отнеме време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Взимай единия полет Камбоджа, ако разликата е само 200 лева. В никакъв случай няма да спестиш, а ще се охарчиш повече за двойна виза, полети от/до Камбоджа... да не говорим за изгубеното време. До миналата година тези гимнастики си заслужаваха, защото камбоджанския полет беше почти 2к. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , T.E.Lawrence каза:

Взимай единия полет Камбоджа, ако разликата е само 200 лева. В никакъв случай няма да спестиш, а ще се охарчиш повече за двойна виза, полети от/до Камбоджа... да не говорим за изгубеното време. До миналата година тези гимнастики си заслужаваха, защото камбоджанския полет беше почти 2к. 

ами да сега ще видя каква е разликата е ако е до 250лв май повече си заслужава да е София-  Сием Реап и от там Хо Ши мин и след това от Ханой прибиране в София. Ще видя тази вечер от промоцията на катарците какво ще излезе подходящо. Но гледам че полетите са с прехвърляне от Доха към Ханой и от там Сием Реап. Предполагам виза за трансфера не ми трябва.

Връзка към мнение

Ако наистина мислиш средата на април тръгване, по-добре наобратно. Тогава е камбоджанската Нова година, тоест те почиват и влизат безплатно в Ангкор комплекса, смятай какво ще е...

Връзка към мнение
В момента, T.E.Lawrence каза:

Ако наистина мислиш средата на април тръгване, по-добре наобратно. Тогава е камбоджанската Нова година, тоест те почиват и влизат безплатно в Ангкор комплекса, смятай какво ще е...

о мерси много за информацията. Ами да за 16ти или 17ти ще е тръгването. Не знам обаче края на април дали няма да е супер жега, но пък каквото такова. 

Връзка към мнение

В крайна сметка вече се сдобих с Билети за Виетнам. Тръгваме на 17 април от София към Ханой и после на 1ви май се връщаме през Сайгон  като имаме 15 ч престой в Доха и мислим да си букнем от катарците екскурзия да разгледаме и там. За сега не съм организирала нищо. Чудя се от Ханой или Да нанг да летим до Сием Реп и после до Сайгон на връщане. Мисля че 3 дни ще са ни достатъчни, може би по скоро 3 нощувки за да не сме притиснати с времето. Ако можете препоръчайте какво къде как ако имате идеи и ви се пише 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имаш директен полет от Да Нанг до Сием Реп на добра цена, най-добрия ти маршрут би бил нещо от рода на:

1. Ханой

2. Ханой - Да Нанг с вътрешен полет с крайна цел Хой Ан. Хюе също е вариант. 

3. Да Нанг - Сием Реп.

4. Сием Реп - Хо Ши Мин - полетите тук бяха доста скъпи, но може да пробваш с автобус със спирка в Пном Пен, ако все още са такива. 

 

Ако няма директен/удобен/евтин полет от Да Нанг до Сием Реп, просто може би ще трябва първо да стигнете до Хо Ши Мин и от там двупосочно до Камбоджа. 

 

Абе връзките Сием Реп - Виетнам общо взето минават или през Ханой, или през Да Нанг или през Хо Ши Мин, така че вариантите са от там 🙂

 

Вече като разпределени на време много грубо: 3-4 дни Ханой, 2 Хой Ан, 2 Хо Ши Мин, 3 Сием Реп, 1 Пном Пен. Нещо такова. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, alexnpopova каза:

В крайна сметка вече се сдобих с Билети за Виетнам. Тръгваме на 17 април от София към Ханой и после на 1ви май се връщаме през Сайгон  като имаме 15 ч престой в Доха и мислим да си букнем от катарците екскурзия да разгледаме и там. За сега не съм организирала нищо. Чудя се от Ханой или Да нанг да летим до Сием Реп и после до Сайгон на връщане. Мисля че 3 дни ще са ни достатъчни, може би по скоро 3 нощувки за да не сме притиснати с времето. Ако можете препоръчайте какво къде как ако имате идеи и ви се пише 🙂

Чудесно! Престоя ти в Доха през деня ли е?

Връзка към мнение
преди 42 минути , pavelbs каза:

Чудесно! Престоя ти в Доха през деня ли е?

от 13ч на обяд до 6 сутринта. Все още нищо не съм огранизирала, но гледам има на доста добри цени обиколки и времето е достатъчно да разгледаме Доха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, alexnpopova каза:

от 13ч на обяд до 6 сутринта. Все още нищо не съм огранизирала, но гледам има на доста добри цени обиколки и времето е достатъчно да разгледаме Доха.

Аз съм я разглеждал само през нощта.

Връзка към мнение
преди 4 часа, alexnpopova каза:

от 13ч на обяд до 6 сутринта. Все още нищо не съм огранизирала, но гледам има на доста добри цени обиколки и времето е достатъчно да разгледаме Доха.

Предостатъчно време за обиколка, дори без турагенция. Автобусите от * до летището им са редовни и евтини, дори можете да обикаляте с тях из ситито; с нормалните таксита ( не копърките с индийци ) - също не е най - скъпото нещо; Перлата е малко по - надалеко, но при добра организация може да се види. Souq Waqif - разходка по и около + хапване, Музея на ислямското изкуство, разходка в залива, някой парк. От залива срещу Souq Waqif можете да си пазарите лодка до Перлата и обратно.

Връзка към мнение
преди 4 часа, SK79 каза:

Предостатъчно време за обиколка, дори без турагенция. Автобусите от * до летището им са редовни и евтини, дори можете да обикаляте с тях из ситито; с нормалните таксита ( не копърките с индийци ) - също не е най - скъпото нещо; Перлата е малко по - надалеко, но при добра организация може да се види. Souq Waqif - разходка по и около + хапване, Музея на ислямското изкуство, разходка в залива, някой парк. От залива срещу Souq Waqif можете да си пазарите лодка до Перлата и обратно.

Катарските авиолинии предлагат мисля че за около 35 лв начовек обиколка, така че мисля поне с Доха да не мисля аз организацията. За срга Виетнам и Камбоджа са ми на преден план

Връзка към мнение
преди 13 часа, alexnpopova каза:

Катарските авиолинии предлагат мисля че за около 35 лв начовек обиколка, така че мисля поне с Доха да не мисля аз организацията. За срга Виетнам и Камбоджа са ми на преден план

Абсолютно 🙂 Номерът е ако можете да вземете повече и от малкото време в Катар. Тур с катарците за 35лв. си е оферта, не знам само как стои въпроса със записването и дали всички желаещи ще се класират. Освен това, по спомен от изчетени мнения тук, организираните турове са с продължителност около 2 часа, а вашето време в Доха ще е значително повече. Във всеки случай, обаче, ще е по - добре отколкото просто убиване на времето на летището, колкото и възможности за това да има 🙂
 
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И така понапредвам с програмата, но все още имам моменти, които не знам как да организирам и да наглася.

За сега планът изглежда нещо такова

На 17 април  тръгване от София - Доха - Ханой

на 18ти кацане в 7,35 сутринта в Ханой. Разглеждане на града

на 19ти - Халонг Бей - тук смятаме да е цял ден, без приспиване на лодка. Само се чудя дали да рискувам и от хотела да говорим за екскурзията или от сега да гледам от trip advisor

на 20ти посещение на Транг Ан

на 21ви отпътуване за Хой Ан,  Дананг, Хюе - тук тази част още не ми е ясна. Реално от Дананг искаме да видим само golden bridge и се чудим как да нагласим нещата със спането и предвживането. Също така искаме да посетиим и Mourble beach. Казаха ми и че Hai Van pass си заслужава и трябва да се види. 

евентуално на 25ти отпътуване за Хо Ши мин. Евентуално нощувка или ако може да ми кажете ако решим да отидем до Сием Реап с автобус нощен преход голямо убийство ли ще е, защото гледам че цените на полетите са си доста високи.

26ти пристигане в Сием Реап - посещение на малък кръг

27ти - голям кръг

28ми - мислихме тук да посетим езерото, но като чета мнения в този период май не е много удачно за посещение и си мислим дали направо да не отпътуваме обратно за Хо Ши мин

29ти - Посещение Меконт

30ти Тунелите Ку Чи

1ви май - полет към Доха в 9,45 сутринта

на 1ви следобед пристигане в Доха и 17 часа разглеждане и престой

на 2ри отпутуване за София

 

Както виждате имам още доста неизяснени неща и приемам всякакви предложения.

Връзка към мнение

На нас ни предстоят Камбоджа и Виетнам през октомври. Решихме да пътуваме от Хо Ши Мин за Пном Пен с автобус, защото съпруга ми много настояваше поне да нощуваме там и на другия ден за Сием Рап. От там ще летим за Ханой, после Хюе, Да Нанг и Хой Ан. Като се върнем ще дам инфо, ако още имате нужда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, elenitta каза:

На нас ни предстоят Камбоджа и Виетнам през октомври. Решихме да пътуваме от Хо Ши Мин за Пном Пен с автобус, защото съпруга ми много настояваше поне да нощуваме там и на другия ден за Сием Рап. От там ще летим за Ханой, после Хюе, Да Нанг и Хой Ан. Като се върнем ще дам инфо, ако още имате нужда.

Благодаря, въпреки че като гледах с автобус от ХоШи Мин до Сием Реап е около 16 часа, и ще следя все пак самолетните билети. Така или иначе от Да нанг до Хо Ши Мин ще ми трябва полет, ще видя колко е разликата и дали си заслужава да правя такива врътки или направо до Сием Реап да взема полет и после на обратно за Хо Ши Мин. Иначе автобъсите ги видях че са по 20 долара в посока. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, alexnpopova каза:

И така понапредвам с програмата, но все още имам моменти, които не знам как да организирам и да наглася.

За сега планът изглежда нещо такова

На 17 април  тръгване от София - Доха - Ханой

на 18ти кацане в 7,35 сутринта в Ханой. Разглеждане на града

на 19ти - Халонг Бей - тук смятаме да е цял ден, без приспиване на лодка. Само се чудя дали да рискувам и от хотела да говорим за екскурзията или от сега да гледам от trip advisor

на 20ти посещение на Транг Ан

на 21ви отпътуване за Хой Ан,  Дананг, Хюе - тук тази част още не ми е ясна. Реално от Дананг искаме да видим само golden bridge и се чудим как да нагласим нещата със спането и предвживането. Също така искаме да посетиим и Mourble beach. Казаха ми и че Hai Van pass си заслужава и трябва да се види. 

евентуално на 25ти отпътуване за Хо Ши мин. Евентуално нощувка или ако може да ми кажете ако решим да отидем до Сием Реап с автобус нощен преход голямо убийство ли ще е, защото гледам че цените на полетите са си доста високи.

26ти пристигане в Сием Реап - посещение на малък кръг

27ти - голям кръг

28ми - мислихме тук да посетим езерото, но като чета мнения в този период май не е много удачно за посещение и си мислим дали направо да не отпътуваме обратно за Хо Ши мин

29ти - Посещение Меконт

30ти Тунелите Ку Чи

1ви май - полет към Доха в 9,45 сутринта

на 1ви следобед пристигане в Доха и 17 часа разглеждане и престой

на 2ри отпутуване за София

 

Както виждате имам още доста неизяснени неща и приемам всякакви предложения.

На 03.03.2019 ходихме до езерото. Нямаше вода и гребните лодки в мангровите дървета не работиха (а сделката с туктука беше гребна лодка и после моторна лодка). Реално с моторна лодка те водят до една плаваща платформа - ресторант и там посрещаш залеза. Цените на платформата са х3. След залез те връщат в селото, но реално вече е тъмно и не можеш да разглеждаш. Всичкото това е 25 долара/човек без туктука до Сием Рип. Аз бих оставил по един пълен ден на малък и голям кръг, защото са супер и е грехота да се бърза, а в деня на пристигане бих отскочил до Банту Срей и водопада Кулен (водопадът е с вход 20 долара/човек, но не съм много убеден, че си заслужаваше). Или пък може да отидете до селото на езерото, да го разгледате по светло, после ви карат да посрещнете залеза на платформата и после обратно в Сием Реп.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Oldkozel каза:

На 03.03.2019 ходихме до езерото. Нямаше вода и гребните лодки в мангровите дървета не работиха (а сделката с туктука беше гребна лодка и после моторна лодка). Реално с моторна лодка те водят до една плаваща платформа - ресторант и там посрещаш залеза. Цените на платформата са х3. След залез те връщат в селото, но реално вече е тъмно и не можеш да разглеждаш. Всичкото това е 25 долара/човек без туктука до Сием Рип. Аз бих оставил по един пълен ден на малък и голям кръг, защото са супер и е грехота да се бърза, а в деня на пристигане бих отскочил до Банту Срей и водопада Кулен (водопадът е с вход 20 долара/човек, но не съм много убеден, че си заслужаваше). Или пък може да отидете до селото на езерото, да го разгледате по светло, после ви карат да посрещнете залеза на платформата и после обратно в Сием Реп.

Благодаря много, всично ще зависи от врвмето ни на пристигане и вида транспорт, защото към момента за април догодина цените са ужас. Над 150 долара в посока на човек за почти всеки един транафер и вече се ориентирам към авгобус или влак. Гледам че имат добри условия и че имат даже автобуаи за нощни преходи с легла. Като цена е на половина за сега в сравнение със самолет, въврвят около 60 долара, което чак е скъпо за влак но поне така се компенсира и от хотел. Ако някой има опит да споделя за този вид пътуване, защото ще ми е интересно. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.