Прескочи до съдържание

Програма Киев


Боян Димитров

Препоръчани мнения

Боян Димитров

В Киев ще сме от 04 до 08.09. Редя планове и имам важни въпроси.

 

04 - пристигаме рано сутринта. Отделяме преди обеда да пийнем кафе, да купим сим карта и по обед да се разкварироваме. Къщата ни е до Национален Спортен Комплекс "Олимпийски".

05 - ???????? Денят с многото въпроси. Много ми се иска да вземем кола под наем и да се разходим в украйнската провинция. Плановете са ми за минаване през Бяла Църква и Александриа Дендропарк, и от да разгледаме Стратегик Мисайл Комполекс в Побузке или Мултимедия Фоунтаин Рошен, или да направим опит за всичко, което едва ли ще се получи.

Въпросите:

- Ок ли е да наемем кола в Украйна?

-  Някой може ли да даде лични впечатления струва ли си обикалянето или дали пък да не си останем в Киев и да го караме по-лежерно.

06 - Букнах тур в Чернобил

07- Букнах 4 часов кулинарен тур на украйнската столица с местен гайд от 11. След 15:00 свободна програма

08 - излитането е във вечерните часове, така че ощще един ден в Киев се получава.

Връзка към мнение

Съжалявам за забавянето, не съм видяла темата.

 

Проблемът с наемането на кола в Украйна е липсата и/или много лошата пътна инфраструктура. Местните са свикнали и си пътуват, но лично аз бих пропуснала обиколката на провинцията извън най-големите и основните пътни артерии. Киев е достатъчно голям и има какво да предложи за няколко дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да си вземте трансфер ако се откажете от колата, намират се на прилични цени. Ние ходихме от Киев до Pereiaslav-Khmelnytskyi за 65Е, но имаше и оферта за 35Е от един Сергей, който се оказа несериозник, но мисълта ми е, ако си делите колата 4 човека, цената е добра.

Връзка към мнение
Боян Димитров

Отказахме се и от колата, и от идеята да излизаме от Киев, извън тура до Чернобил. 

 

Сега ме интересуват 2 неща: Мога ли да изтегля от режолют безплатно в Украйна. (Не можах да направя банков трансфер за Украйна, революта, каза че не се поддържа.

 

Къде да обменя малко украйнски пари в София, колкото да има за предвижване от летището до града.

Връзка към мнение

На банкоматите, които пробвах в Киев имаше такса от 10 UAH за теглене (бяха на Приватбанк), което не е много, около 70 стотинки. Възможно е да има и някои безплатни, нямам представа. Иначе курсът на Revolut не беше толкова добър за UAH, 1 EUR го разменяше между 27.00-27.45 UAH. В обменни бюра беше обикновено между 27.50-28.00 UAH за 1 EUR, средно с около 0.50 UAH за EUR излизаше по-добре през обменно бюро през седмицата, събота и неделя курсът на Revolut беше около 26.50 UAH за 1 EUR.

 

Украински гривни има в Никар-а на ъгъла на Витоша и Гладстон и в Tavex. (в Никар беше по-добър курса).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз обмених малко в Никар на Гладстон и после сменях в Киев. Там също е добре да погледнете курсовете на няколко места, че имаше разлика с 0,2 - 0,3 гривни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

 

преди 15 минути , Oshko каза:

В Киев курсовете са по-добри от София (Никар и Тавекс), така че най-добре да обменяте там.

 

 

Няма как да е другояче, но за да стигна до центъра ще ми трябват някакви. Досега не бях сменял чужди пари в България, но в момента не виждам друг начин. Най-вероятно ще ми излезе скъпо да изтегля от банкомат на летището. Така че засега мисля да обменя 500 гривни тука, колкото да имаме за автобус и метро до центъра за 2ма.

 

Някакво предпочитание, къде точно да обменя в Киев по центъра, верига от changes или конкретно бюро?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Боян Димитров каза:

 

 

 

Няма как да е другояче, но за да стигна до центъра ще ми трябват някакви. Досега не бях сменял чужди пари в България, но в момента не виждам друг начин. Най-вероятно ще ми излезе скъпо да изтегля от банкомат на летището. Така че засега мисля да обменя 500 гривни тука, колкото да имаме за автобус и метро до центъра за 2ма.

 

Някакво предпочитание, къде точно да обменя в Киев по центъра, верига от changes или конкретно бюро?

Бюрата в центъра бяха много и с малки разлики, не съм харесал конкретно. Изчакай да видиш курса на първите 2-3 и след това купуваш.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.