Прескочи до съдържание

Накъде за 7-10 дни с малко бебе


Препоръчани мнения

Да попитам къде е добре да се иде за 7-10 дни в средата на ноември? Ще пътуваме с бебето на 1.5г. За момента обмисляхме Йордания, Тайланд, Шри Ланка... Дайте и вие някакви идеи. Искаме хем да има нещо морско за почивка, хем пък и да разгледаме нещо. Чудихме се надолу към Канарските острови и Мадейра също. Бюджет: 5к +-1к.

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, oli_mali каза:

Да попитам къде е добре да се иде за 7-10 дни в средата на ноември? Ще пътуваме с бебето на 1.5г. За момента обмисляхме Йордания, Тайланд, Шри Ланка... Дайте и вие някакви идеи. Искаме хем да има нещо морско за почивка, хем пък и да разгледаме нещо. Чудихме се надолу към Канарските острови и Мадейра също. Бюджет: 5к +-1к.

С бебе Европа е за предпочитане, според мен. На Тенерифе (юг) ще става за плаж. На Мадейра - не мисля.

Връзка към мнение
преди 10 часа, oli_mali каза:

Да попитам къде е добре да се иде за 7-10 дни в средата на ноември? Ще пътуваме с бебето на 1.5г. За момента обмисляхме Йордания, Тайланд, Шри Ланка... Дайте и вие някакви идеи. Искаме хем да има нещо морско за почивка, хем пък и да разгледаме нещо. Чудихме се надолу към Канарските острови и Мадейра също. Бюджет: 5к +-1к.

Канарите и Кабо Верде. Мадейра не е плажна дестинация. Виж температурите в Сицилия как ще са, мисля си, че там ще е ок също за море. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 часа, Дани Магелани каза:

С бебе Европа е за предпочитане, според мен. На Тенерифе (юг) ще става за плаж. На Мадейра - не мисля.

Плажовете в южно Тенерифе са със ситен черен пясък. Била съм на плаж по Коледа. Търсете закътано място, че излиза вятър  понякога.

Океанът ще е студен, но зависи на какви температури издържате.

Има големи комплекси стил Слънчев бряг, но може да си наемете и малка виличка. 

Практичен съвет: В аутлета за детски стоки на Бенетон купих 3 якета със 100% пух по 13 евро , обувки и други неща за внучката. Избих си полетите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз пътувам в подобна конфигурация и нормално се чудя къде през зимата. На Тенерифе беше прекрасно - басейнчета, готин хотел и кола под наем за да запаме и друго по острова. Повече от подходящо за бебоци. Йордания посетихме по същата схема и останахме много доволни.

За Азия обаче за 1.5 годишно според мен е рано, Шри Ланка - съвсем. Визирам здравния аспект (комари и не само) и като цяло актуалната обстановка.

За круиз също можеш да огледаш - периодът е подходящ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.