Прескочи до съдържание

Хранителни продукти в багажа за Япония


Иванчо М

Препоръчани мнения

Още един въпрос към наскоро пътувалите към Япония. Има ли проблем, ако в чекирания багаж има БГ храни - 1-2 луканки, сирене, кашкавал всичко е вакуумирано и в оригиналната си опаковка.... Аз съм пчелар и съм приготвил за подаръци различни видове мед в много малки бурканчета /от по 50 грама/, но общото им тегло е 3 кг. Купих и капсули и сашета със суха закваска за кисело мляко ....

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Иванчо М каза:

Още един въпрос към наскоро пътувалите към Япония. Има ли проблем, ако в чекирания багаж има БГ храни - 1-2 луканки, сирене, кашкавал всичко е вакуумирано и в оригиналната си опаковка.... Аз съм пчелар и съм приготвил за подаръци различни видове мед в много малки бурканчета /от по 50 грама/, но общото им тегло е 3 кг. Купих и капсули и сашета със суха закваска за кисело мляко ....

не съм ходил, ама според мен се опитваш да изброиш всичко, което е забранено някъде, така че все с нещо да успееш да уцелиш гредата

само плодове не си споменал

в Япония контрола не е като България или Бразилия...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , neuromancer каза:

не съм ходил, ама според мен се опитваш да изброиш всичко, което е забранено някъде, така че все с нещо да успееш да уцелиш гредата

само плодове не си споменал

в Япония контрола не е като България или Бразилия...

Не се опитвам нищо, просто казвам какво съм приготвил и искам мнение от хора с опит конкретно за Япония. Не съм споменал и ракията, но за нея знам, че имам право на 3 х 700 мл. Иначе ти благодаря за отговора!

Връзка към мнение
преди 1 минута , Иванчо М каза:

Не се опитвам нищо, просто казвам какво съм приготвил и искам мнение от хора с опит конкретно за Япония. Иначе ти благодаря за отговора!

@patilana,  сподели на човека за премеждията си на летището в Токио с ябълките, които си носила. В много страни, с цел спазване на санитарни изисквания са забранени изброените от теб неща. Обикновено още в самолета те карат да ги декларираш и или ти ги взимат или ако те хванат с невярна декларация следват неприятности и санкции. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , mililia каза:

@patilana,  сподели на човека за премеждията си на летището в Токио с ябълките, които си носила. В много страни, с цел спазване на санитарни изисквания са забранени изброените от теб неща. Обикновено още в самолета те карат да ги декларираш и или ти ги взимат или ако те хванат с невярна декларация следват неприятности и санкции. 

Благодаря, точно такава информация искам ... от първа ръка. С изключение на меда, който е мое производство, /но имам за него 2 сертификата и изследване от акредитирана в Европа лаборатория/ останалото е купено от магазин, което означава, че е съобразено с изискванията за производство, опаковане и безопасност на храните. Целостта на опаковките не е нарушена. В много страни това не е проблем, но не знам за Япония и затова питам ....

Връзка към мнение
преди 25 минути , Иванчо М каза:

Благодаря, точно такава информация искам ... от първа ръка. С изключение на меда, който е мое производство, /но имам за него 2 сертификата и изследване от акредитирана в Европа лаборатория/ останалото е купено от магазин, което означава, че е съобразено с изискванията за производство, опаковане и безопасност на храните. Целостта на опаковките не е нарушена. В много страни това не е проблем, но не знам за Япония и затова питам ....

Ние носихме  около 10 луканки и кило  кашкавал, вакуумирани.Имаме приятели,живеещи в Япония от 20 години - на това се зарадваха най-много.

В чекирания багаж бяха,никой нито ни е питал,нито ни го е проверявал.

Така,както проверяват в Австралия и НЗ, например.

 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Иванчо М каза:

Благодаря, точно такава информация искам ... от първа ръка. С изключение на меда, който е мое производство, /но имам за него 2 сертификата и изследване от акредитирана в Европа лаборатория/ останалото е купено от магазин, което означава, че е съобразено с изискванията за производство, опаковане и безопасност на храните. Целостта на опаковките не е нарушена. В много страни това не е проблем, но не знам за Япония и затова питам ....

Потърси в гугъл livejapan.com и в него ще намериш необходимата ти информация. Тя е актуализирана през юли, тази година.

Аз само като написах мога ли да внеса мед в Япония на английски излезе много информация. За месните продукти видях, че е забранено, както и предположих. За останалото не ми се чете, но съм сигурна, че и то е забранено. При идване от друг континент минаваш багажа на скенер и не можеш да скриеш нищо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това, което ми каза приятел, който е работил 18 г. в Япония и сега ходи 2 - 3 пъти в годината до там е: Месни продукти - НЕ, млечни - не знае, но мисли че НЕ /в livejapan.com ако не се лъжа пишеше нещо, че млечните продукти ако са под 10 кг. - може, ако не са за продажба/ та с тях не знам дали да рискувам. За меда каза че няма проблем, защото всеки път носи /даже бил носил и от моя няколко пъти/. За сухата закваска също няма проблем  ..... продължавам да чета, а в Събота ще се видим с него и ще говорим подробно .... НО ВСЯКО МНЕНИЕ е от значение за мен! Затова БЛАГОДАРЯ на всички отзовали се!

Връзка към мнение

@Иванчо МОт най - първа ръка / лично преживяно / човек не бива да си помисля дори, да внася забранени продукти в Япония.

Може да минат, но ако ги открият, ви грози глоба, която няма как да не платите, дори това да означава изстъргване на личните ви банкови сметки. Моят проблем с внос на ябълки, не прочетох никъде, че са забранени, се реши без глоба на летището във Фукуока, само защото служителят, отговорен за това, се убеди в моята неосведоменост и прие за чиста монета, както си беше, че съм пристъпила към внос на торбичка ябълки  с фабричен етикет, заради знанието за цените на плодовете там и че те пътуваха от страна , където износът им е разрешен. Проверката на багажа ми стана след като го взех от багажната лента. Описала съм сцената подробно в темата ми " Новобранка в Япония ". 

Сертификатите, които имате , няма да ви помогнат да внесете каквото и да е. 

Когато разговаряте с вашия приятел, специално попитайте, дали опаковките  мед, са били видяни от служители на митнически контрол. 

Разбирам желанието ви да запознаете  с продукцията си вашите японски приятели и партньори. Съвсем достатъчно ще е да им покажете сертификатите си и всякакви други документи свързани с нея.  Те ще ги убедят толкова, колкото и ако я опитат. 

В Япония не се предполага подвеждаща информация, независимо от източника. 

Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

patilana

благодаря за споделения опит. Задължително ще го попитам, но той има много опит в Япония, а аз никакъв ...  и нещо което за него не е проблем или би могъл да обясни по приемлив начин, то аз не мога. Затова и при най-малкото съмнение за проблем, предпочитам да не рискувам.

Но съмнения се появяват за всичко. Някъде прочетох /вече не знам къде/, че ако имам в багажа си дрехи, които се окажат фалшификат - отново проблем. Купих мускалчета с розова есенция, сега се чудя де дали ще се добавят към одеколона ми, защото не може да внасям повече от 2 унции /вероятно ще се добавят/. Мисля си да се обадя до посолството на Япония в БГ и да ги попитам, но не знам дали имат подобна информация. Обаче от толкова четене, тези дни, в главата ми е голяма каша ...

Отново благодаря за споделените мнения и опит ....

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 14 минути , Иванчо М каза:

patilana

благодаря за споделения опит. Задължително ще го попитам, но той има много опит в Япония, а аз никакъв ...  и нещо което за него не е проблем или би могъл да обясни по приемлив начин, то аз не мога. Затова и при най-малкото съмнение за проблем, предпочитам да не рискувам.

Но съмнения се появяват за всичко. Някъде прочетох /вече не знам къде/, че ако имам в багажа си дрехи, които се окажат фалшификат - отново проблем. Купих мускалчета с розова есенция, сега се чудя де дали ще се добавят към одеколона ми, защото не може да внасям повече от 2 унции /вероятно ще се добавят/. Мисля си да се обадя до посолството на Япония в БГ и да ги попитам, но не знам дали имат подобна информация. Обаче от толкова четене, тези дни, в главата ми е голяма каша ...

Отново благодаря за споделените мнения и опит ....

 

 

За мускалчетата няма да имаш проблем. Най-добре на картонена коричка, от която се вижда, че е от български рози. Много им се радват и ги приемат възторжено. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Иванчо М каза:

patilana

благодаря за споделения опит. Задължително ще го попитам, но той има много опит в Япония, а аз никакъв ...  и нещо което за него не е проблем или би могъл да обясни по приемлив начин, то аз не мога. Затова и при най-малкото съмнение за проблем, предпочитам да не рискувам.

Но съмнения се появяват за всичко. Някъде прочетох /вече не знам къде/, че ако имам в багажа си дрехи, които се окажат фалшификат - отново проблем. Купих мускалчета с розова есенция, сега се чудя де дали ще се добавят към одеколона ми, защото не може да внасям повече от 2 унции /вероятно ще се добавят/. Мисля си да се обадя до посолството на Япония в БГ и да ги попитам, но не знам дали имат подобна информация. Обаче от толкова четене, тези дни, в главата ми е голяма каша ...

Отново благодаря за споделените мнения и опит ....

 

 

Излишно се тревожиш толкова много.

Азо от 20 години правя "контрабанда". Проблем има с месните продукти - има големи табели по летищата, особенно с разните му свински холери и овчи чуми. Малко е на честна дума и ако имаш някоя и друга опаковчица измежду дрехите - най-вероятно никой няма да отвори и провери. Но може и да те помолят да отвориш багажа си и да проверят. Аз лично до скоро рискувах и си носех по някой месен деикатес (аз говоря езика и ако се наложи - ще се обяснявам надълго и широко). Но от скоро затегнаха контрола и смятам, че е излишно главоболие за една-две луканки. Целостта на опаковките, вакуум, буркани - това няма никакво значение.

За кашкавал няма проблеми, мускалчета - също няма никакви проблеми, колкото и много да са. Мед- гарантирано няма проблеми, свекър ми е медопроизводител, през годините сигурно тон мед сме пренесли 🙂 Закваска за кисело мляко също няма проблем, но е излишна - те си продават българско кисело мляко във всеки супермаркет, заквасено с българска закваска.

Пресни плодове и зеленчуци са забранени за внос навсякъде по света.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Е аз не знам езика /само 2-3 думи/ и няма да мога да се обяснявам ... затова ще съм по-скромен и внимателен. Месо - никакво, плодове и зеленчуци също няма да нося, ядди - не, а от другите неща малки количества .... МНОГО БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ И НАЙ-ВЕЧЕ НА САМУРАЙКА!!!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.