Прескочи до съдържание

Амстердам - няколко часа след кацане и цяла нощ преди излитане?


Exersist

Препоръчани мнения

Здравейте!

Отскоро чета този форум и от толкова много информация ,не знам как да планирам това малко свободно време , което ще имаме в Амстердам.

Ще започна отначало. Аз и мой колега заминаваме на обучение в Холандия , като за мен е за първи път(в Холандия). Ще пристигнем в 9 часа в Амстердам.

Обучението ще бъде в Heumen на следващия ден . Първо мислих да купим билети от Station Schiphol Airport , но после видях ,че влака не минава през централна гара на Амстердам - Station Amsterdam Centraal. 

Въпрос 1 - Ако закупим билети от Station Schiphol Airport до Heumen , ще можем ли да минем първо през Station Amsterdam Centraal със същия билет или някак се посочва при закупуването , че ще се минава от там?

 

 Ще имаме няколко часа да се пошляем (по точно до 14:38 , последния влак за деня)

Въпрос 2 - Има ли Автобуси от Amsterdam до Heumen ? И каква е цената?

 

Въпрос 3 - Какво можем да разгледаме пеша  за тези 5 часа?

Разбира се нещо което добре да се разгледа през деня.

 

След обучението късния след обед 18:05 или 19:05 ще сме в Амстердам , докато се настаним в хотела ,ще стане 20:00.

Въпрос 4 - Какво може да се разгледа в късните часове на вечерта?

Имайте впредвид , че не сме първа младост , и двамата с колегата сме на 40 години - в разцвета на силите! 😛

 

Нарочно не включих нещата за които съм чел  , от простата причина , че незнам къде и колко време ще ни отнеме. 

Можете да изключите музеите , или да посочите неща от рода - "Да отидеш в Рим и да не видиш Папата"

 

Благодаря ви предварително и се извинявам ако вече има подобна тема тук!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Exersist каза:

Здравейте!

 

 

 

Въпрос 3 - Какво можем да разгледаме пеша  за тези 5 часа?

Разбира се нещо което добре да се разгледа през деня.

 

За това време взимате туристическите корабчета, които са точно пред Централната гара. Обикаляте с тях по каналите, след това по една бира/кафе/сладолед/понички/вафли с шоколад и готово. Най-много до Дам площада да отидете, нещо наоколо... евентуално, ако сте бързи - плаващия пазар за цветя (който не плава от 10-ки години). Купуване лукувици на лалета, сувенири, кашкавали и толкова.

преди 42 минути , Exersist каза:

Здравейте!

...

 

След обучението късния след обед 18:05 или 19:05 ще сме в Амстердам , докато се настаним в хотела ,ще стане 20:00.

Въпрос 4 - Какво може да се разгледа в късните часове на вечерта?

Имайте впредвид , че не сме първа младост , и двамата с колегата сме на 40 години - в разцвета на силите! 😛

 

 

 

Хапвате някъде, разхождате се по каналите. Вечер е много красиво. Виждате каките т.е. наборките по Червените фенери и така. Това е. Отивате да спите. Хич не си и помисляйте да разберете защо от някой кафенета (дето пише кофи шоп) мирише така гадно, че може да си изпуснете обратния полет.

Връзка към мнение
преди 23 часа, ven62 каза:

За това време взимате туристическите корабчета, които са точно пред Централната гара. Обикаляте с тях по каналите, след това по една бира/кафе/сладолед/понички/вафли с шоколад и готово. Най-много до Дам площада да отидете, нещо наоколо... евентуално, ако сте бързи - плаващия пазар за цветя (който не плава от 10-ки години). Купуване лукувици на лалета, сувенири, кашкавали и толкова.

Хапвате някъде, разхождате се по каналите. Вечер е много красиво. Виждате каките т.е. наборките по Червените фенери и така. Това е. Отивате да спите. Хич не си и помисляйте да разберете защо от някой кафенета (дето пише кофи шоп) мирише така гадно, че може да си изпуснете обратния полет.

Благодаря за отговора , така мислихме и да направим , наоколо централна гара да обиколим. 

За наркотици и дума да нестава.

Мисля да опитаме картофки ,за които толкова се пише и през деня кафенце на някое уникално място. А на прибиране ,наистина мислих си да се разходим до червените фенери и да пием по някоя бира на култово място.

Разбира се , ако ми помогнете за култово и уникално място , а и ако се сетите за някое местенце за хапване ще ви бъда благодарен.

 

 

Връзка към мнение

Е, да отидеш в Амстердам, и да не дръпнеш една цигара, или пробваш кексче... е като да отидеш в Рим и да не видиш папата. Не че съм стъпвала в Холандия😁

  • Смея се 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , Аzia каза:

Е, да отидеш в Амстердам, и да не дръпнеш една цигара, или пробваш кексче... е като да отидеш в Рим и да не видиш папата. Не че съм стъпвала в Холандия😁

Така е ! Но ако бях на 20 . Сега работата не ми позволява. 

 

Излезна един много важен въпрос , след като закупя билети от машинката , мога да слезна на  Централната гара и да обикалям 5 часа и със същия билет да се кача в 14:38 - последния за деня влак? Ще важи ли билета за всички влакове?

Гледам до централна гара са през 10 мин , а за моя маршрут за Хюмен през гарата ми дава на всеки 30 мин.

Връзка към мнение
На 14.09.2019 г. в 18:33, Exersist каза:

Така е ! Но ако бях на 20 . Сега работата не ми позволява. 

 

Излезна един много важен въпрос , след като закупя билети от машинката , мога да слезна на  Централната гара и да обикалям 5 часа и със същия билет да се кача в 14:38 - последния за деня влак? Ще важи ли билета за всички влакове?

Гледам до централна гара са през 10 мин , а за моя маршрут за Хюмен през гарата ми дава на всеки 30 мин.

Можеш, стига маршрута ти така и така да минава през централна гара. Сещаш се, че не можеш да купиш някой десетминутен маршрут и после да си направиш прекачване в другия край на Холандия за 10 часа 🙂

 

И да, билетите важат за целия ден, нямат отбелязан час. 

 

После да се похвалиш дали всичко е било ок, че информацията ми е малко стара. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.